DIY: Najprostsza choinka z filcu

Idą święta! Zrób najprostszą choinkę z filcu już dziś. Choinka wycinanka to prosty i szybki sposób na śliczną ozdobę świąteczną. Sprawdź jak ją zrobić!

Lubię święta i lubię własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Podkreślają świąteczny charakter i są wyjątkową własnoręcznie wykonaną ozdobą mieszkania.

Dzisiaj mam dla Was pomysł na klasyczną filcową wycinankę. Wykonanie tej choinki jest bardzo proste. Możecie wykonać je sami lub wspólnie z dzieckiem. Wystarczy kawałek sztywnego filcu i nożyczki.

Choinkę można wykonać również z twardego kartonu lub gąbki. Można dodatkowo ozdobić ją koralikami lub filcowymi wycinankami. Ogranicza Was jedynie własna fantazja! Poniżej znajdzie szablon na filcową choinkę i instrukcję krok po kroku jak można ją wykonać! Będzie mi bardzo miło jeśli dołączycie do mnie na Facebooku lub Instagramie. Tam również znajdziecie informacje o nowościach na blogu!

Nie zapomnij o Mikołaju

A czy Twoje dziecko napisało już list do Świętego Mikołaja? Pamiętaj, że przygotowałam 2 wersje listów, które możesz pobrać na blogu. List do Mikołaja z możliwością narysowania prezentu znajdziesz tu, a klasyczną wersję listu dla chłopca i dziewczynki tu. A wiesz, że i Mikołaj pisze listy może napisać taki również do Twojego dziecka – zerknij tu.

Jak zrobić choinkę z filcu?

Krok 1

DIY: Najprostsza choinka z filcu

Drukujemy szablon choinki (możecie go pobrać za darmo na dole wpisu). Przygotowujemy kawałek sztywnego filcu, nożyczki i szpilki.

Krok 2

DIY: Najprostsza choinka z filcu

Wycinamy z szablonu choinki przypinamy szpilkami do filcu i wycinamy. Nie zapomnijcie o nacięciu każdej choinki w środku – tak jak wskazuje szablon.

Krok 3

DIY: Najprostsza choinka z filcu

Łączymy 2 wycięte filcowe choinki i gotowe!

Choinka – darmowy szablon

Ściągnij poniżej darmowy szablom, wydrukuj i zrób swoją choinkę z filcu!

Leave a Reply

2 Comments
  • Anka
    4 grudnia, 2015

    Nie mam zadnych talentow do prac manualnych, ale z ta choinka nawet ja sobie poradze! 🙂

Previous
Krem z buraka i ziemniaka z żółtkiem
DIY: Najprostsza choinka z filcu