DIY: Najprostsza choinka z filcu

Idą święta! Zrób najprostszą choinkę z filcu już dziś. Choinka wycinanka to prosty i szybki sposób na śliczną ozdobę świąteczną. Sprawdź jak ją zrobić!

DIY: Najprostsza choinka z filcu

Lubię święta i lubię własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Podkreślają świąteczny charakter i są wyjątkową własnoręcznie wykonaną ozdobą mieszkania.

Dzisiaj mam dla Was pomysł na klasyczną filcową wycinankę. Wykonanie tej choinki jest bardzo proste. Możecie wykonać je sami lub wspólnie z dzieckiem. Wystarczy kawałek sztywnego filcu i nożyczki.

Jak zrobić choinkę z filcu?

Choinkę można wykonać również z twardego kartonu lub gąbki. Można dodatkowo ozdobić ją koralikami lub filcowymi wycinankami. Ogranicza Was jedynie własna fantazja! Poniżej znajdzie szablon na filcową choinkę i instrukcję krok po kroku jak można ją wykonać! Będzie mi bardzo miło jeśli dołączycie do mnie na Facebooku lub Instagramie. Tam również znajdziecie informacje o nowościach na blogu!

Nie zapomnij o Mikołaju

A czy Twoje dziecko napisało już list do Świętego Mikołaja? Pamiętaj, że przygotowałam 2 wersje listów, które możesz pobrać na blogu. List do Mikołaja z możliwością narysowania prezentu znajdziesz tu, a klasyczną wersję listu dla chłopca i dziewczynki tu. A wiesz, że i Mikołaj pisze listy może napisać taki również do Twojego dziecka – zerknij tu.

Jak zrobić choinkę z filcu?

Krok 1

DIY: Najprostsza choinka z filcu

Drukujemy szablon choinki (możecie go pobrać za darmo na dole wpisu). Przygotowujemy kawałek sztywnego filcu, nożyczki i szpilki.

Krok 2

DIY: Najprostsza choinka z filcu

Wycinamy z szablonu choinki przypinamy szpilkami do filcu i wycinamy. Nie zapomnijcie o nacięciu każdej choinki w środku – tak jak wskazuje szablon.

Krok 3

DIY: Najprostsza choinka z filcu

Łączymy 2 wycięte filcowe choinki i gotowe!

Choinka – darmowy szablon

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Ściągnij poniżej darmowy szablom, wydrukuj i zrób swoją choinkę z filcu!

Pobierz i wydrukuj wiosenne zadania dla dzieci!Szukasz pomysłów na zabawę dla dzieci? Wydrukuj moje wiosenne zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długie godziny kreatywnej zabawy! Na kartach znajdziesz wiosenne zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Wiosenne zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.


Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz piękne wiosenne ilustracje i mnóstwo kreatywnej zabawy! Poznaj wiosenne zestawy. Mam dla Ciebie wiosenne zadania, wiosenne wyklejanki i wiosenną matematykę.

Wiosenne karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich kreatywnych grafik?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Miłego dnia!

Klaudia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze
  • Anka
    4 grudnia, 2015

    Nie mam zadnych talentow do prac manualnych, ale z ta choinka nawet ja sobie poradze! 🙂

Poprzedni
Krem z buraka i ziemniaka z żółtkiem
DIY: Najprostsza choinka z filcu