Domki i Rycerz na zamku – książki z okienkami

Książki z okienkami to świetne propozycje książkowe dla najmłodszych czytelników. Okienka zachęcają, zaciekawiają i pobudzają wyobraźnie. Dziś mam dla Was 2 świetne książki z okienkami dla dzieci. Jedna przeniesie Was w świat rycerzy, a druga pokaże domy na różne sposoby!

Co lubią małe dzieci? Lubią wszystko oglądać, dotykać. Lubią wszędzie wkładać swoje małe paluszki, żeby poznać to co nowe, to co nieznane i często też dla nich. Z książkami jest bardzo podobnie. Maluchy nie potrafią jeszcze usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu, ale jeśli książka przepełniona jest różnymi niezwykłymi elementami to małe dziecko zdecydowanie się nią zainteresuje i to na dłużej niż chwilę.

Książki z okienkami dla dzieci - Domki i Rycerz na zamku
Książki z okienkami dla dzieci
Książki z okienkami dla dzieci - Domki i Rycerz na zamku

Często pytacie mnie jakie książki wybrać na początek. Moim zdaniem właśnie takie, w których treść, ilustracje mieszają się z ciekawymi elementami, które potrafią zainteresować nawet najmłodsze dzieci.

Dziś mam dla Was dwie najnowsze książki Hectera Dexeta. Jeśli znacie tego autora to wiecie, że jego książki zaskakują za każdym razem niecodziennym pomysłem i oryginalnym wydaniem. Wśród nich mam

Domki

To zdecydowany faworyt. Dla mojego młodszego syna każda książka, w której są zwierzęta jest numerem jeden. A w domkach zwierząt nie brakuje, bo na poszczególnych stronach poznajemy domki. Domki zwierząt. Dzieci odkryją gdzie jest ciszej w mieście, czy na bezludnej wyspie. Dowiedzą się kto nosi swój domek na plecach, gdzie śpią pszczoły i kto mieszka w dziupli. Książka ma grube zaokrąglone strony. Mnóstwo w niej dziurek i okienek przez, które można podglądać co dzieje się na następnie stronie. Obrazki w otworach nawiązują do kolejnych stron, a kolejne strony wzajemnie się uzupełniają tworząc ciekawą formę. Domki możecie kupić tutaj.

Domki - recenzja, zdjęcia
Domki - recenzja, zdjęcia
Domki - recenzja, zdjęcia
Domki - recenzja, zdjęcia
Domki - recenzja, zdjęcia

Rycerz na zamku

Druga książka porusza zupełnie inną tematykę. Tym razem autor przenosi nas w prawdziwie rycerską przygodę. Akcja dzieje się na rycerskim zamku. Dzieci odkryją, że prawdziwy rycerz powinien mieć miecz, hełm, zbroję i tarczę. Nie może mu również zabraknąć odwagi. Rycerze jeżdżą konno i bronią zamku, aby inni jego mieszkańcy mogli spać spokojnie. W czasie bitwy zamek zostaje zniszczony, ale udaje się go dobudować. Król z tej okazji organizuje ucztę, na którą przychodzi nieproszony gość z bardzo ognistym temperamentem. Tak jak w domkach znajdziecie tu sporo okienek i otworków przez, które możecie podglądać co dzieje się na kolejnych stronach. Rycerza na zamku możecie kupić tutaj.

Rycerz na zamku - recenzja, zdjęcia
Rycerz na zamku - recenzja, zdjęcia
Rycerz na zamku - recenzja, zdjęcia
Rycerz na zamku - recenzja, zdjęcia
Rycerz na zamku - recenzja, zdjęcia
Rycerz na zamku - recenzja, zdjęcia
Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne książkowe wpisy i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
29 kalendarze adwentowe dla dzieci bez słodyczy
Domki i Rycerz na zamku – książki z okienkami