Hiacynty z papieru – wiosenne wycinanki dla dzieci

Hiacynty z papieru, czy pomysł na wiosenne kwiatki wycinanki z papieru. Zrób z dzieckiem wiosenne hiacynty z papieru!

Hiacynty z papieru

Mimo, że za oknami panuje jeszcze zimowa aura to wiosna zbliża się wielkimi krokami. Na ciepłe wiosenne spacery trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale już teraz można razem z dziećmi zaprosić wiosnę do naszych domów i stworzyć pierwsze wiosenne kreatywne prace plastyczne dla dzieci! Ja zaczynam od kolejnych papierowych kwiatów. Tym razem mam dla Was pomysł na hiacynty z papieru.

Wiosenne wycinanki dla dzieci

Hiacynty to jedne z tych kwiatów, które kojarzą mi się z wiosną. Mają mocno, słodki zapach i różne kolory. Hiacynty to kwiaty, które wyrastają z cebulki. Gdy przekwitną podlewajcie cebulkę do momentu, aż jej liście staną się suche. Wtedy taką cebulkę można wyciągnąć z doniczki i odłożyć w ciemne i chłodne miejsce. Jesienią można zasadzić ją w ogrodzie lub w doniczce i cieszyć się pięknym hiacyntem przez kolejny sezon. Hiacynty, które mam dziś dla Was nie wymagają sadzenia i podlewania, bo to kwiatki z papieru. Możecie wykonać je bardzo prosto. To świetny pomysł na wiosenną pracę plastyczną dla dzieci.

Hiacynty z papieru to świetny pomysł na wiosenne prace plastyczne dla dzieci. Można je wykonywać pojedynczo albo tworzyć z nich całe bukiety lub łąki. Idealnie sprawdzą się również na laurki z okazji urodzin czy imienin. Koniecznie pochwalcie się jak wyszły Wasze hiacynty. Mam nadzieję, że spodobała Wam się ta wiosenna zabawa!

Czego potrzebujesz do zrobienia hiacyntów z papieru?

  • kolorowe dwustronne papiery (zielony/niebieski, różowy/fioletowy/biały),
  • nożyczki,
  • klej.

Jak zrobić hiacynty z papieru?

Z zielonego papieru wytnij prostokąt i 2 liście. Przyklej je na kartę papieru – może być biała lub kolorowa. Z kolorowego papieru wytnij owal. Przyklej go na zieloną łodygę. Z kartki w kolorze owalu wytnij prostokąty. Sklej ich końce tak, aby utworzyły koło. Przyklej je na owalny kształty.

Gotowe!

Jestem ciekawa jakie wiosenne hiacynty z papieru stworzycie. Wiem, że i tym razem zaskoczycie mnie swoją pomysłowością. Jak zwykle podzielcie się swoimi pracami na Instagramie, a ja chętnie je udostępnię.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Hiacynty z papieru - wiosenne wycinanki dla dzieci
Hiacynty z papieru - wiosenne wycinanki dla dzieci
Hiacynty z papieru - wiosenne wycinanki dla dzieci

Pobierz i wydrukuj wiosenne zadania dla dzieci!Szukasz pomysłów na zabawę dla dzieci? Wydrukuj moje wiosenne zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długie godziny kreatywnej zabawy! Na kartach znajdziesz wiosenne zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Wiosenne zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.


Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz piękne wiosenne ilustracje i mnóstwo kreatywnej zabawy! Poznaj wiosenne zestawy. Mam dla Ciebie wiosenne zadania, wiosenne wyklejanki i wiosenną matematykę.

Wiosenne karty pracy do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak komentarzy

Poprzedni
Wielkanocne karty pracy do druku – 48 kart na Wielkanoc
Hiacynty z papieru – wiosenne wycinanki dla dzieci