Hiacynty z papieru – wiosenne wycinanki dla dzieci

Hiacynty z papieru, czy pomysł na wiosenne kwiatki wycinanki z papieru. Zrób z dzieckiem wiosenne hiacynty z papieru!

Hiacynty z papieru

Mimo, że za oknami panuje jeszcze zimowa aura to wiosna zbliża się wielkimi krokami. Na ciepłe wiosenne spacery trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale już teraz można razem z dziećmi zaprosić wiosnę do naszych domów i stworzyć pierwsze wiosenne kreatywne prace plastyczne dla dzieci! Ja zaczynam od kolejnych papierowych kwiatów. Tym razem mam dla Was pomysł na hiacynty z papieru.

Wiosenne wycinanki dla dzieci

Hiacynty to jedne z tych kwiatów, które kojarzą mi się z wiosną. Mają mocno, słodki zapach i różne kolory. Hiacynty to kwiaty, które wyrastają z cebulki. Gdy przekwitną podlewajcie cebulkę do momentu, aż jej liście staną się suche. Wtedy taką cebulkę można wyciągnąć z doniczki i odłożyć w ciemne i chłodne miejsce. Jesienią można zasadzić ją w ogrodzie lub w doniczce i cieszyć się pięknym hiacyntem przez kolejny sezon. Hiacynty, które mam dziś dla Was nie wymagają sadzenia i podlewania, bo to kwiatki z papieru. Możecie wykonać je bardzo prosto. To świetny pomysł na wiosenną pracę plastyczną dla dzieci.

Hiacynty z papieru to świetny pomysł na wiosenne prace plastyczne dla dzieci. Można je wykonywać pojedynczo albo tworzyć z nich całe bukiety lub łąki. Idealnie sprawdzą się również na laurki z okazji urodzin czy imienin. Koniecznie pochwalcie się jak wyszły Wasze hiacynty. Mam nadzieję, że spodobała Wam się ta wiosenna zabawa!

Czego potrzebujesz do zrobienia hiacyntów z papieru?

  • kolorowe dwustronne papiery (zielony/niebieski, różowy/fioletowy/biały),
  • nożyczki,
  • klej.

Jak zrobić hiacynty z papieru?

Z zielonego papieru wytnij prostokąt i 2 liście. Przyklej je na kartę papieru – może być biała lub kolorowa. Z kolorowego papieru wytnij owal. Przyklej go na zieloną łodygę. Z kartki w kolorze owalu wytnij prostokąty. Sklej ich końce tak, aby utworzyły koło. Przyklej je na owalny kształty.

Gotowe!

Jestem ciekawa jakie wiosenne hiacynty z papieru stworzycie. Wiem, że i tym razem zaskoczycie mnie swoją pomysłowością. Jak zwykle podzielcie się swoimi pracami na Instagramie, a ja chętnie je udostępnię.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Hiacynty z papieru - wiosenne wycinanki dla dzieci
Hiacynty z papieru - wiosenne wycinanki dla dzieci
Hiacynty z papieru - wiosenne wycinanki dla dzieci

Pobierz wakacyjne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wakacyjne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Naucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wakacyjne wyklejanki, wakacyjne zadania do rozwiązywania, wakacje dla malucha, wakacyjna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Wielkanoc karty pracy – ponad 100 kart do druku
Hiacynty z papieru – wiosenne wycinanki dla dzieci