Kalendarz adwentowy dla dzieci w formie układanki

Dziś mój tegoroczny pomysł na kalendarz adwentowy dla dzieci. A raczej jeden z kilku elementów, które w tym kalendarzu się znajdą. Świąteczna układanka na 24 dni adwentu. Ty też możesz ją pobrać i wydrukować dla swojego dziecka!Kalendarz adwentowy dla dzieci w formie układanki

Długo myślałam co by tu jeszcze kreatywnego wrzucić w tym roku do kalendarza adwentowego. Pomysłów miałam wiele, ale żaden nie był na tyle oryginalny. Przypomniałam sobie, że jako dziecko w okresie świątecznym układałam zawsze świąteczną układankę. Na prostokątnej planszy układałam 24 kwadraty, które miały numerki i razem tworzyły świąteczny obrazek. To wspomnienie wróciło w odpowiednim momencie. Już wiedziałam co w tym roku znajdzie się w moim kalendarzu adwentowym.

Świąteczna układanka idealna do kalendarza adwentowego

Pomysł na świąteczną układankę jest bardzo prosty. Pierwszego dnia adwentu mój syn wraz z listem od Elfa otrzyma planszę, na której będzie przyklejać co dziennie kolejny element adwentowej układanki.

Jej kolejne elementy znajdzie w paczuszkach przygotowanych na kolejne grudniowe dni. Myślę, że tak układanka będzie świetnym elementem naszego kalendarza adwentowego, a w połączeniu z zadaniami i kredkami będzie czymś wyjątkowym.

Gdy pokazywałam moją adwentową układankę na Instagramie prosiłyście żeby pojawiła się na blogu. Oto i jest. Wy też możecie pobrać ją, wydrukować i wykorzystać w Waszych kalendarzach.

Co jeszcze znajdzie się w naszym kalendarzu?

Pokazałam Wam już moje pomysły na zadania do kalendarza adwentowego, które możesz tutaj pobrać i wydrukować oraz adwentową układankę. Wiecie, że w kalendarzu znajdą się kredki na każdy dzień, ale nie wiecie jeszcze jak sam kalendarz będzie wyglądać. Tego dowiecie się w kolejnym wpisie, w którym pokaże Wam jak stworzyłam nasz tegoroczny kalendarz adwentowy. Na blogu pojawią się również nowe numerki do kalendarza w różnych kształtach. Także śledźcie mnie uważnie. Premiera kalendarza adwentowego na blogu już w poniedziałek! ❤

Numerki do kalendarza adwentowego do druku
Zdradzę Wam, że tak będą wyglądać tegoroczne numerki. Już wkrótce na blogu!

A to jak tworzę mój kalendarz adwentowy możecie cały czas podglądać na instastory na Instagramie Jeśli jeszcze mnie nie śledzicie to koniecznie to zróbcie ❤

Polecam Ci również świąteczne wpisy, które pojawiły się wcześniej na moim blogu, a które możesz wykorzystać do stworzenia kreatywnych zadań do Twojego kalendarza adwentowego.

List do Mikołaja i od Mikołaja

Chcesz w te Święta zaskoczyć swoje dziecko? Mam dla Ciebie wyjątkowy pomysł. Co byś powiedziała na to żeby w tym roku Mikołaj napisał list dla Twojego dziecka? W tym roku Mikołaj może również zaskoczyć Twoje dziecko listem napisanym specjalnie dla niego lub niezwykłym wideo od Mikołaja.

W tamtym roku nie tylko Filip napisał list do Świętego Mikołaja. Sam Mikołaj odpowiedział na jego list i wysłał mu specjalne wideo. Radość mojego dziecka była bezcenna. I w tym roku chcę go zaskoczyć listem od Mikołaja. Mikołaj uwielbia odpisywać na dziecięce listy. Może również odpisać na list Twojego dziecka. Radość dziecka i piski zachwytu gwarantowane!

Jeśli chcesz żeby Twoje dziecko też otrzymało list od Świętego Mikołaja daj znać Mikołajowi i jego elfom – możesz to zrobić tutaj:

Odbierz niezwykły list od Mikołaja dla Twojego dziecka ->

Kalendarz adwentowy dla dzieci w formie układanki
Kalendarz adwentowy dla dzieci w formie układanki
Kalendarz adwentowy dla dzieci w formie układanki
Kalendarz adwentowy dla dzieci w formie układanki

Wykorzystasz moje zadania do kalendarza adwentowego? Zrób zdjęcia i pokaż je – oznacz mnie na postach na Instagramie (@lecibocianpl) dodaj hashtag #lecibocianpl. Pochwal się nimi na stories, a ja pokaże je u siebie na stories! Pokaż znajomym jakie mam fajne pomysły. Pokaż co fajnego wymyśliłaś! Uwielbiam podglądać Wasze pomysły! ❤

Kalendarz adwentowy dla dzieci – do druku

Kalendarz adwentowy dla dzieci w formie układanki

Podobają Ci się moje numerki do kalendarza adwentowego? Będzie mi bardzo miło, jeśli docenisz moją pracę i dołączysz do mnie na Instagramie albo polecisz mnie swoim znajomym ❤

Pobierz kalendarz adwentowy do druku:

Pobieram do użytku prywatnego

Jak można korzystać z moich grafik?

– Kalendarz adwentowy dla dzieci możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Kalendarz adwentowy dla dzieci dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i umieszczone w folderze skompresowanym .zip. Przed ich wydrukiem musisz je rozpakować do klasycznego folderu.

– Kalendarz adwentowy dla dzieci udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Kalendarz adwentowy dla dzieci w formie układanki

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Dodaj komentarz

2 Comments
 • tygrysimy
  14 listopada, 2019

  Piękne grafiki. Może skuszę się na numerki. Jak tylko skończymy akcję urodziny, zabieram się za nasz kalendarz.

  • Klaudia
   15 listopada, 2019

   U mnie też akcja urodziny przede mną. Tylko ja zabrakłam się odwrotnej kolejności: najpierw kalendarz,a później superbohaterskie urodziny 🙂

Previous
Zadania do kalendarza adwentowego – 48 pomysły do druku
Kalendarz adwentowy dla dzieci w formie układanki