Kalendarz adwentowy do pobrania i druku

Kalendarz adwentowy nieodłącznie kojarzy się ze Świętami. Dziś mam dla Ciebie kalendarz adwentowy do druku

Świąteczna gorączka z roku na rok zaczyna się coraz wcześniej. Sklepy zaczynają wystawiać świąteczne rzeczy już na początku listopada. Odliczamy dni do świąt, kupujemy prezenty, panujemy domowe przygotowania. Nic jednak nie umila tak świątecznych przygotowań jak kalendarz adwentowy.Mi kalendarz adwentowy kojarzy się z klasycznym kalendarzem z czekoladkami. Do dziś pamiętam z dzieciństwa podkradanie czekoladek na następne dni. I ta nurtująca niewiadoma jaka czekoladka kryje się pod numerem 24. W tym roku chciałam zrobić pierwszy kalendarz dla mojego syna. Nie chciałam jednak, żeby był on wypchany czekoladkami. Postanowiłam zrobić go samodzielnie. Zainspirowały mnie zawieszki z kolorowymi cyframi, które kupiłam za kilka złotych. Mój syn bardzo lubi puzzle.

Kalendarz adwentowy do druku

Pomyślałam, że stworzę kalendarz w formie gry „memory”. Na szafie zrobiłam kalendarz z zaprojektowanymi przeze mnie zawieszkami na poszczególne dni. Co dziennie będziemy ściągać zawieszkę na odpowiedni dzień. A cała zabawa będzie polegała na tym, żeby dostać upominek synek będzie musiał znaleźć pakunek z takim samym numerkiem w koszu z upominkami. Zamiast słodyczy znajdzie tam książeczki i inne drobiazgi.

Kalendarz adwentowy do druku

Kalendarz adwentowy stworzyłam dla Was w 3 wersjach kolorystycznych: czarno-białej, szaro-niebieskiej i szaro-różowej. Grafika nawiązuje do świątecznych zawieszek na prezenty, które pojawiły się na moim blogu w poprzednie święta, a które bardzo polubiliście. Tak na prawdę grafikę z kalendarza możecie wykorzystać na różne sposoby. Możecie zawiesić kalendarz w takiej formie jak u nas albo wykorzystać jako zawieszki na upominki w poszczególne dni Adwentu. Koniecznie podzielcie się zdjęciami w jakiej formie kalendarz pojawił się u Was w domu.

Zaskocz swoje dziecko niezwykłym listem od Mikołaja

Chcesz w te Święta zaskoczyć swoje dziecko? Mam dla Ciebie wyjątkowy pomysł. Co byś powiedziała na to żeby w tym roku Mikołaj napisał list dla Twojego dziecka? W tym roku Mikołaj może również zaskoczyć Twoje dziecko listem napisanym specjalnie dla niego lub niezwykłym wideo od Mikołaja.

Jeśli chcesz żeby Twoje dziecko też otrzymało list od Świętego Mikołaja daj znać Mikołajowi i jego elfom – możesz to zrobić tutaj:

Odbierz niezwykły list od Mikołaja dla Twojego dziecka ->

Kalendarz adwentowy do druku

Kalendarz adwentowy do druku

Kalendarz adwentowy do druku

Podobają Ci się moje świąteczne inspiracje? Będzie mi bardzo miło, jeśli docenisz moją pracę i dołączysz do mnie na Instagramie albo polecisz mnie swoim znajomym ❤ Zerknij również na moje inne świąteczne pomysły.

Kalendarz adwentowy do druku

…w 3 kolorach

Sprawdź inne świąteczne inspiracje na moim blogu:

lub zobacz moje wszystkie pomysły na święta.

Zasady korzystanie z moich grafik są takie jak zwykle: Z moich darmowych grafik możesz korzystać tylko dla własnego użytku. Nie możecie ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych, albo modyfikować. Przekaż link do mojego bloga jeśli chcesz się z nimi podzielić z bliskimi. Kalendarz adwentowy najlepiej drukować w rozmiarze A4!

Miłego dnia!

Klaudia

Leave a Reply

3 Comments
  • Marta
    2 grudnia, 2016

    piękny! właśnie takiego szukałam na tegoroczne przygotowania do świąt. Drukuje i dziękuje!

  • Natasza
    5 grudnia, 2016

    Najpiękniejszy w sieci 🙂 kolorujemy z 3-letnią córką codziennie kolejny kwadracik 🙂

Previous
Makaron z brokułami i łososiem
Kalendarz adwentowy do pobrania i druku