Karty pracy Strażak – 25 karty pracy do druku

Karty pracy Strażak to 25 karty pracy na Dzień strażaka ze strażą pożarną. Pobierz i wydrukuj karty do zabawy, które poprzez zabawę uczą kolorów, liczenia i kształtów!

Karty pracy Strażak do druku

Z dziećmi bywa różnie. Jedne mają ochotę na kreatywną zabawę. Same sięgają po kredki, farbki. Są też takie dzieci, których taka zabawa nie interesuje. Wiem jednak, że dużo zależy od rodzaju aktywności jaką dziecku zaproponujemy. Gdy prawie rok temu opublikowałam dla Was wyklejankę z wozem strażackim z okazji Dnia Strażaka dostałam mnóstwo wiadomości od mam chłopców, że to pierwsza kreatywna zabawa, która zachęciła ich synów do zabawy, bo była to straż, którą uwielbiają, bo chyba większość małych chłopców w pewnym momencie chce zostać strażakami. I to wydaje mi się jest pomysł na to, aby zachęcić dzieci do takich aktywności. Z myślą o chłopcach stworzyłam już zestaw 22 chłopięcych wyklejanek z pojazdami, w których znajdziecie śmieciarkę, karetkę czy walec. Możecie je pobrać tutaj. A dzisiaj mam dla Was 25 kart pracy ze strażakami!

25 kart pracy Strażak do druku

Z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka (4 maja) przygotowałam dla Was zestaw 25 kart pracy ze strażakami. To karty, które poprzez zabawę uczą i pokazują jak wygląda praca strażaka, i jak jest ważna. Na kartach nie zabrakło wozu strażackiego, węża, gaśnicy czy strażackiej drabiny. Dziecko będzie miało możliwość wyklejać plasteliną wóz strażacki, nauczy się liczyć ze strażackimi symbolami, nauczy się liter czy kształtów.

Karty zaprojektowane zostały z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Znajdziesz na nich różne zadania, które zachęcą dzieci do aktywności. Wśród strażackich kart znajdziesz karty pracy do liczenia, rozwiązywania, wycinania i rysowania. W strażackim zestawie nie zabrakło również kart do wyklejania plasteliną. Zadaniem dziecka jest wyklejenie wszystkich białych dziurek odpowiednimi kolorami. Zabawa ta uczy kolorów, ale jest także świetnym treningiem motoryki małej.

Karty pracy ze strażakami rozwijają różne aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Dziecko podczas zabawy uczy się logicznego myślenia, skupienia, precyzji i spostrzegawczości. Zadania są różnorodne, dzięki czemu każde dziecko znajdzie wśród nich to co lubi! Wszystkie karty łączą strażackie motywy i kolorystyka. To fajny zestaw do zabawy, ale też nauki nie tylko dla małych fanów Straży pożarnej.

Pobierz edukacyjne zadania Strażak do druku!

Zestaw kart pracy Strażak to 25 kart do zabawy związanych z pracą strażaków. Podczas zabawy dziecko pozna wiele rzeczy związanych ze Strażą Pożarną. W zestawie znajdują się zadaniami do rozwiązywania, liczenia, wycinania, wyklejania i rysowania. Dziecko podczas kreatywnej zabawy poznaje kształty, uczy się liczenia od 1 do 10 i uczy się rozróżniać kolory. Każda karta to inna zabawa, którą dziecko może bawić się wiele razy, bo możesz je wydrukować tyle razy ile tego potrzebujesz.

Karty pracy Strażak możesz pobrać tutaj.

Karty pracy Strażak do druku
Karty pracy Strażak do druku

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Karty pracy Moja ojczyzna – 25 karty pracy do druku
Karty pracy Strażak – 25 karty pracy do druku