Karty pracy Moja ojczyzna – 25 karty pracy do druku

Karty pracy Polska Moja ojczyzna to 25 karty pracy z polskimi symbolami narodowymi. Pobierz i wydrukuj karty do zabawy, które poprzez zabawę uczą kolorów, liczenia i kształtów!

Karty pracy Moja ojczyzna do druku

Jednym z wierszyków, które pamiętam z najmłodszych lat jest: „Kto Ty jesteś? Polak mały! Jaki znak Twój – Orzeł Biały”. I choć dla wielu dzieci ten wiersz to po prostu wpadająca w ucho rymowanka to tak na prawdę może ona być fajnym wstępem do rozmowy z dziećmi o patriotyzmie i naszych symbolach narodowych.

Takie okazje pojawiają się też kilka razy w roku podczas naszych narodowych Świąt. 1 maja przypada Święto Pracy, 3 maja to Święto Konstytucji, a 11 listopada – Dzień Niepodległości. To doskonałe okazje żeby pokazać dzieciom, że Mazurek Dąbrowskiego to nasz hymn narodowy, jak wygląda nasza flaga, czy Godło Polski. Jak zwykle mam dla Was pomysł, który pomoże Waszym dzieciom zrozumieć czym jest ich ojczyzna i jakie rzeczy kojarzą się z krajem, w którym żyjemy.

25 kart pracy Polska Moja ojczyzna do druku

Tym razem przygotowałam dla Was zestaw 25 kart pracy związanych z Naszą ojczyzną, czyli Polską. To karty, które poprzez zabawę pokażą dzieciom czym są symbole i barwy narodowe. Na kartach pojawiło się symbole związane z Polską – moją ojczyzną. Dziecko będzie miało możliwość wyklejać plasteliną, nauczy się liczyć, nauczy się liter czy kształtów, a przy okazji pozna lepiej kraj, w którym mieszka.

Karty zaprojektowane zostały z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Znajdziesz na nich różne zadania, które zachęcą dzieci do aktywności. Wśród kart znajdziesz karty pracy do liczenia, rozwiązywania, wycinania i rysowania.

Dla fanów plasteliny i wyklejanek zaprojektowałam 5 kart do zabawy z plasteliną, którą są nie tylko świetnym treningiem motoryki małej, ale również uczą kolorów.

Karty pracy Polska Moja ojczyzna rozwijają różne aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Dziecko podczas zabawy uczy się logicznego myślenia, skupienia, precyzji i spostrzegawczości. Zadania są różnorodne, dzięki czemu każde dziecko znajdzie wśród nich to co lubi!

Karty pracy Moja ojczyzna - 25 karty pracy do druku
Karty pracy Moja ojczyzna - 25 karty pracy do druku
Karty pracy Moja ojczyzna - 25 karty pracy do druku
Karty pracy Moja ojczyzna – 25 karty pracy do druku
Karty pracy Moja ojczyzna - 25 karty pracy do druku

Edukacyjne zadania Moja ojczyzna do druku!

Zestaw kart pracy Polska Moja ojczyzna to 25 kart do zabawy związanych z naszą ojczyzną. Podczas zabawy dziecko pozna wiele rzeczy związanych z naszym krajem. W zestawie znajdują się zadaniami do rozwiązywania, liczenia, wycinania, wyklejania i rysowania. Dziecko podczas kreatywnej zabawy poznaje kształty, uczy się liczenia od 1 do 10 i uczy się rozróżniać kolory. Każda karta to inna zabawa, którą dziecko może bawić się wiele razy, bo możesz je wydrukować tyle razy ile tego potrzebujesz.

Karty Polska Moja ojczyzna możesz pobrać tutaj.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Czytaj z Albikiem i baw się – Mówiące piórko, książki i gry!
Karty pracy Moja ojczyzna – 25 karty pracy do druku