Kicia kocia, czyli książka którą uwielbiają dzieci

Kicia Kocia to seria książek dla dzieci o wesołej kotce. Każda książka to inna historia. Każda napisana w zabawny sposób. Mój syn uwielbia każdą z nich!

Kicię Kocię mamy w domu od dawna. Widziałam wiele opinii o tej serii i postanowiłam również jedną z nich kupić. Zastawiałam się czy faktycznie ta książka ma to coś co dzieci uwielbiają, a rodzice tylko wysoko ją oceniają. Pierwszą książką z serii, która się u nas pojawiła była Kicia Kocia na traktorze. Kiedy mój syn ją zobaczył wiedziałam od razu, że to nie będzie nasza jedyna Kicia w naszym domu.

Kicię Kocię czytamy tak na prawdę codziennie wieczorem. Zmieniają się tylko wybierane przez dziecko w danym dniu części, ale zawsze przed snem jedna z książeczek o zabawnej kotce musi być u nas przeczytana. Wiele z nich Filip zna już na pamięć. Uwielbia wymieniać przedmioty, które pojawiają się w niektórych częściach: np. produkty do przygotowania ciasta, czy narzędzia do zrobienia szafki.

Kicia kocia, czyli książka którą uwielbiają dzieci

Na czym polega fenomen Kici Koci? Myślę, że każda książka to prosta i krótka historia napisana bardzo prostym i zrozumiałym językiem dla maluchów. Ciekawe obrazki, kotek jako główna postać i przygody z życia codziennego sprawiają, że jest ona tak bardzo lubiana. Ja też lubię te książki. Może nie koniecznie uwielbiam je wtedy kiedy muszę 3 raz wieczorem czytać historię o gotowaniu, ale jeśli moje dziecko tak je lubi to chętnie dokupuję kolejne części, bo widzę ile te książeczki sprawiają mu radości.Być może nie są to książki, które zaskakują fantazją, ale ich prosta forma sprawia, że dzieci je uwielbiają. A przy okazji uczą się z Kicią różnych dobrych nawyków np. żeby nie dotykać garnka, bo “garnek jest gorący”. Ilustracje kojarzą mi się z rysunkami małych przedszkolaków. Obecnie mamy 8 książek z tej serii, ale mój syn zażyczył sobie kolejne o Kici Koci i Nunusiu (bracie Kici Koci), więc za kilka dni będziemy mieć kolejne. Poniżej przedstawiam Wam każdą z nich. Będzie dużo zdjęć i krótki opis, którą lubimy bardziej, a którą mniej. No to zaczynamy!

Kicia Kocia na traktorze

To pierwsza z serii książek o Kici Koci, która pojawiła się u nas. Nie wiem czy to ona, czy miłość mojego synka do traktorów sprawiła, że tak bardzo je polubił. W tej części Kicia odwiedza wujka na wsi. Wujek ma wielki traktor, który wykorzystuje w swoim sadzie. Po powrocie do domu postanawia ze swoim kolegą Packiem przygotować wielki kartonowy traktor. Oczywiście z przyczepą.

Książkę Kicia Kocia na traktorze możesz kupić tutaj (cena ok. 5 zł) lub tu.

Kicia Kocia na traktorze

Kicia Kocia na traktorze

Kicia Kocia majsterkuje

To jedna z dwóch ulubionych książeczek o Kici Koci. W tej części Kicia spędza dzień z dziadkiem. Dziadek przygotował dla niej nie lada atrakcję. Razem będą robić wyjątkową niespodziankę dla babci. Nie zabraknie tu młotka i innych narzędzi. Idealna pozycja dla małych chłopców. Mój syn uwielbia wymieniać wszystkie narzędzia pokazywane w tej części.

Książkę Kicia Kocia majsterkuje możesz kupić tutaj (cena ok. 5 zł) lub tu.

Kicia Kocia majsterkuje

Kicia Kocia na rowerze

Kicia Kocia dostaje od rodziców niezwykły prezent: rower. Jest zachwycona. Od razu pędzi do parku z tatą żeby na nim pojeździć. Początki nie są łatwe. Kicia Kocia zalicza upadki, ale tata zachęca ją do dalszej nauki jazdy. Jeśli chcecie zachęcić dziecko do nauki jazdy na rowerze to ta książka to doskonała okazja.

Książkę Kicia Kocia na rowerze możesz kupić tutaj (cena ok. 5 zł) lub tu.

Kicia Kocia na rowerze

Kicia Kocia gotuje

Kicia Kocia gotuje to ulubiona książeczka mojego syna. Czytamy ją niemal codziennie. W tej części Kicia Kocia spędza dzień u babci. Razem gotują obiad i pieką ciasteczka. Babcia uczy Kicię, że należy przed gotowaniem umyć ręce, posprzątać zabawki, a także przestrzega przed dotykaniem gorącego garnka i piekarnika. Mój syn gdy piekę w domu ciasta zawsze powtarza “Piekarnik jest gorący”.

Książkę Kicia Kocia gotuje możesz kupić tutaj (cena ok. 5 zł) lub tu.

Kicia Kocia gotuje

Kicia Kocia w przedszkolu

Kicia Kocia idzie z mamą do przedszkola. Tam spędza dzień ze swoimi przyjaciółki. Jedzą śniadanie, bawią się, malują, jedzą obiad i leżakują.

Książkę Kicia Kocia gotuje możesz kupić tutaj (cena ok. 5 zł) lub tu.

Kicia Kocia w przedszkolu

Kicia Kocia w pociągu

Kicia Kocia wyrusza w podróż pociągiem. Razem z tatą jedzie do cioci. Tata wyjaśnia jej czym różnią się pociągi od tramwai, poznaje konduktora i innych pasażerów. Myślałam, że mój syn zafascynowany pociągami bardziej ją polubi, ale tą czytamy najrzadziej.

Książkę Kicia Kocia w pociągu możesz kupić tutaj (cena ok. 5 zł) lub tu.

Kicia Kocia w pociągu

Kicia Kocia zima

Zimowe przygody Kici Koci. Nie mogło zabraknąć lepienia bałwana, zjeżdżania na sankach, robienia aniołków i rzucania się śnieżkami z przyjaciółmi. Nasza ulubiona Kicia Kocia w okresie zimowej. Na pewno, gdy spanie śnieg znowu będziemy do niej często zaglądać.

Książkę Kicia Kocia zima możesz kupić tutaj (cena ok. 5 zł) lub tu.

Kicia Kocia zima

Kicia Kocia poznaje strażaka

Zimowe przygody Kici Koci. Nie mogło zabraknąć lepienia bałwana, zjeżdżania na sankach, robienia aniołków i rzucania się śnieżkami z przyjaciółmi. Nasza ulubiona Kicia Kocia w okresie zimowej. Na pewno, gdy spanie śnieg znowu będziemy do niej często zaglądać.

Książkę Kicia Kocia poznaje strażaka możesz kupić tutaj (cena ok. 5 zł) lub tu.

Kicia Kocia poznaje strażaka

Znacie książki o Kici Koci? Lubicie je? Które są Wasze ulubione. Czekam na Wasze komentarze szczególnie o tych, których nie posiadamy w swojej kolekcji.

Wydawnictwo: Media Rodzina
Autor: Anita Głowińska

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Amelia
  16 października 2017

  Uwielbiamy Kicię Kocią

 • Dorota
  18 października 2017

  Kicia Kocia to nasza ulubiona seria. Polecam Ci 2 nowe książeczki, bo są rewelacyjne!

 • Ania
  22 października 2017

  Słyszałam dużo o tej Kici Koci, ale teraz to muszę koniecznie zamówić. Myślisz, że dla 1,5 się sprawdzi?

  • Klaudia
   23 października 2017

   Oczywiście. My zaczęliśmy je czytać kiedy mój syn był właśnie w takim wieku. I czytamy do tera, a ma 3 lata 🙂

 • bookish
  8 czerwca 2018

  Jaka śliczna! A ja ze zwierzakowych książek ostatnio przeczytałam “Był sobie szczeniak Ellie”, też polecam! 🙂

Poprzedni
Planer do druku – listopad 2017
Kicia kocia, czyli książka którą uwielbiają dzieci