Klocki Blocki – klocki dla młodszych i starszych dzieci

Klocki Blocki i Klocki Blocki Mubi to klocki dla młodszych i starszych dzieci. Czy warto kupić Klocki Blocki? Który zestaw Blocków wybrać?

Klocki to zawsze u nas dobry pomysł na prezent. Klocki to zawsze jedna z pierwszych propozycji, które chłopcy wymieniają, gdy pojawiają się jakieś prezentowe okazje. A tych w najbliższym czasie nie brakuje. Zbliżają się święta wielkanocne, a tuż po nich już 4 urodziny mojego młodszego syna. Klocków w naszym domu zdecydowanie nie brakuje. Chyba najmniejszym powodzeniem cieszyły się u nas klocki drewniane, którymi chłopcy bawią się bardzo sporadycznie. Mamy klocki plastikowe w przeróżnych kształtach i wersjach. Mamy dużo popularnych klocków do układania dla młodszych i starszych dzieci. Nie wiem czy więcej frajdy sprawia im budowanie według instrukcji czy tworzenie własnych budowli. Ja sama uwielbiam klocki, bo to taka zabawa, w którą my rodzicie chętnie bawimy się razem z dziećmi. Codziennie można zbudować z nich coś zupełnie innego. Chyba żadna zabawka nie jest tak kreatywna i tak mocno nie pobudza wyobraźni.

Kreatywne klocki dla dzieci!

Przerabialiśmy już różne klocki, bo byliśmy bardzo ciekawi czy naprawdę tak mocno odbiegają one od najpopularniejszych klocków. Niektóre z nich niestety bardzo szybko zniechęcały do zabawy – łamały się, były krzywe, trudno było je złożyć – co mocno zniechęcało dzieci do zabawy. Inne całkiem dobrze sobie radziły. Czasami do zabawy zniechęca kiepska instrukcja, z której trudno było wywnioskować jaki jest następny krok. Byłam bardzo ciekawa jakie są Klocki Blocki. Zarówno małe jak i duże Klocki Blocki łączą się z innymi popularnymi klockami.

Czy warto kupić Klocki Blocki?

Klocki Blocki to bardzo przystępne cenowo klocki. Słyszałam o nich dużo pozytywnych opinii od znajomych. W niższej cenie od najpopularniejszych klocków kupicie na prawdę dużo zestawy. Wybór też jest spory. Klocki Blocki to trzy różne typy klocków konstrukcyjnych. Pierwsze to małe Blocki dla starszych dzieci (5+). Znajdziecie wśród nich serie dla dziewczynek i chłopców. Są zestawy policyjne, strażackie, sklepy czy warsztaty. Druga seria to klocki Mubi (2+) stworzone z myślą o najmłodszych. Trzecia to klocki magnetyczne.

Klocki łączą się ze wszystkimi popularnymi klockami. Mają bardzo przyjemne kolory, a niektóre z nich posiadają nawet świecące elementy. Moi chłopcy przetestowali dla Was wszystkie 3 serie Klocków Blocków. Zobaczcie co fajnego do nas trafiło!

Klocki Blocki

Zaczynamy od najmniejszych klocków Filip składał dwa zestawy: Remizę Strażacką (KB0820) i Wyścigowy autotransporter (KB0404). Remiza strażacka to ogromny zestaw, w którym znajdziecie ponad 800 klocków. W zestawach znajdziecie czytelną instrukcję, która zdecydowania ułatwia układanie. Klocki są dobrze spasowane. Najtrudniej połączyć ze sobą duże elementy takie jak wielki płytki. Trzeba zrobić to bardzo precyzyjnie i mocno docisnąć. Mniejsze elementy łączą się dobrze ze sobą. W zestawie znajdziecie duży budynek straży pożarnej, pojazdy Straży Pożarnej, a nawet helikopter. W zestawie znajduję się 5 mini figurek i przeróżne strażackie akcesoria, które sprawiają, że zabawa daje jeszcze większą frajdę.

Zestaw z remizą strażacką możesz kupić tutaj, transporter kupisz tutaj.

Mubi

Mubi to klocki stworzone zmyślą o najmłodszych dzieciach, ale przyznam Wam szerze to to taka zabawka, którą bawią się obaj moi chłopcy. Igor dostał zestaw z pociągiem. To zestaw z kolorowym pociągiem, który świeci, gra i jeździ po torach. W pociągu można przewozić zarówno ludzi jak i zwierzęta. W zestawie znajdziecie interaktywny pociąg, tory, budynek farmy, zwierzątka i mieszkańców farmy. Klocki są idealnie dopasowane do małych dziecięcych rączek. Elementy są duże i bezpieczne dla najmłodszych dzieci. Dodatkowo z torów łatwo może budować swoje własne torowiska. Mamy też dodatkowy zestaw torów, dzięki, którym możemy zbudować ogromne torowiska.

Zestaw Mubi miasteczko możesz kupić tutaj. Dodatkowy zestaw torów kupisz tutaj.

Magnetyczne Klocki Blocki

Tymi klockami jestem zachwycona. Mają prześliczne pastelowe kolory. Można z nich zbudować przeróżne konstrukcje. Zabawa nimi polega na łączeniu plastikowych elementów magnetycznymi kulkami. Można z nich budować przeróżne trójwymiarowe konstrukcje. Można wykorzystać je w nauce liczenia czy kolorów. Same budowanie to niezwykle kreatywna zabawa, a dzieci uwielbiają obserwować jak magnesy się przyciągają.

Mały zestaw klocków magnetycznych kupisz tutaj, a większy jest dostępny tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Klocki Blocki

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Drobne prezenty dla dzieci TOP 12 – Sprawdzone hity!
Klocki Blocki – klocki dla młodszych i starszych dzieci