Komiksowe nowości mojego 9-latka

Czy Twoje dziecko lubi czytać komiksy dla dzieci? Mój 9-latek uwielbia, dlatego komiksowe nowości pojawiają się u nas regularnie. Zobacz jakie przeczytał tym razem i poznaj serie komiksów, które lubi najbardziej!

Dziś zapraszam Was na kolejny przegląd komiksowych nowości, które czyta mój starszy syn. Dla Filipa nie ma dnia bez komiksu. Są takie serie, które czyta non stop i śmiejemy się razem, że zna je chyba już na pamięć. Co miesiąc jego komiksowa kolekcja powiększa się o kilka nowych części przygód Kaczora Donalda, czyli Giganta, a także kilka komiksowych nowości, które się ukazały. Zobaczcie co wybrał tym razem!

Smerfy w Pilulicie

Na początek mam dla Was kultowy już komiks stworzony w oparciu o bajkę, którą chyba zna każde dziecko, ale i dorosły. Smerfy to zabawne komiksy o przygodach smerfów. To już 31 część tej komiksowej serii. W tej części poznacie lepiej Poetę, który ciągle wymyśla swoje nowe dzieła. Czyta je smerfom, które nie do końca są nimi zainteresowane. Jeden z przyjaciół radzi mu, żeby napisał powieść pełną przygód, bo takie książki wszyscy lubią czytać. Czy uda mu się sprostać temu zadaniu i zaciekawić smerfy swoją historią?

Komiks możecie kupić tutaj: Smerfy w Pilulicie

Supersi – Samotność

Czwarta część niezwykłego rodzeństwa, które przybyło na Ziemię z innej planety. Każde z nich obdarzone jest niezwykłymi mocami i próbuje przyzwyczaić się do życia na ziemi. Zaginął jeden z braci. Mat nie potrafi się z tym pogodzić, a Lili stawia sobie jeden cel – odszukać brata. Bardzo lubię ten komiks, bo porusza ważne tematy takie jak samotność, rodzina i poszukiwanie własnej drogi w życiu.

Komiks możecie kupić tutaj: Supersi – Samotność

Diabełki brat i siostra na zawsze

Filip bardzo lubi czytać Diabełki. To komiks dla dzieci, którego bohaterami są brat i siostra. Nie potrafią żyć bez siebie, a dokładniej nie potrafią żyć bez robienia sobie na złość. Żart dla brata/siostry to ich codzienność. Nina za wszelką cenę stara się wymyślić takie sytuacje, które doprowadzą do ukarania brata przez rodziców. W tej części jednak rodzeństwo będzie wyjątkowo solidarne i odkryje, że tak na prawdę są rodzeństwem na zawsze i w trudnych chwilach wspierają się najmocniej na świecie!

Komiks możecie kupić tutaj: Diabełki brat i siostra na zawsze

Lulu i Nelson – Biała Lwica

Lulu i Nelson to komiks o wyjątkowej tematyce. Pokazuje on jak ważna jest wolność i miłość do zwierząt. To już niestety ostatni tom trylogii o małej dziewczynce, która wyruszyła do Afryki, aby zdobyć lwy do jej rodzinnej firmy treserskiej. Czy jej się to uda? A może odkryje, że zabieranie małych lwiątek do Włoch nie jest takim dobrym pomysłem, bo zabierze zwierzęta z ich naturalnego środowiska, w którym czują się najlepiej.

Komiks możecie kupić tutaj: Lulu i Nelson – Biała Lwica

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Egmont. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Pomruki – kartonowe książki dla dzieci z okienkami
Komiksowe nowości mojego 9-latka