Wiosenne kwiatki wycinanki – szablon do druku

Lada moment pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji mam dzisiaj dla Was 3 pomysły na papierowe kwiaty, które możecie powycinać z kolorowych papierów. Sprawdźcie wiosenne kwiaty wycinanki na 3 sposoby!

Wiosenne kwiatki wycinanki

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Czas na wiosenne kreatywne prace! Na początek przygotowałam dla Was kwiatki wycinanki, czyli 3 pomysły na zrobienie wiosennych kwiatków za pomocą nożyczek, kleju i kolorowych papierów. Papierowe kwiatki możecie zrobić na trzy różne sposoby.

Wiosenne kwiatki z papieru

Wiosna to pękające drzewa i krzewy. Jasnozielone liście i kwiaty, które pojawiają się na drzewach i wśród trawy. A ja zapraszam Was na stworzenie niezwykłym symboli wiosny z papieru, czyli kolorowych kwiatów, które możecie stworzyć w dowolny sposób!

Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki
Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki
Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki

Kwiatki z papieru na 3 sposoby

Do wykonania papierowych kwiatków potrzebne będą nożyczki, klej i kolorowe papiery. Aby stworzyć papierowe kwiaty możesz skorzystać z wiosennego szablonu, który możesz pobrać na dole wpisu i wydrukować. Znajdziesz na nim różne kształty płatków i liście, które pomogą Ci stworzyć papierowe kwiaty.

Wykonanie papierowych kwiatów to fajny pomysł na kreatywną zabawę dla dzieci w różnym wieku. Przy okazji dobrej zabawy poćwiczysz z dzieckiem sprawność rączki przy wycinaniu i klejeniu. Młodszym dzieciom powycinaj wcześniej wszystkie niezbędne elementy, a przy przyklejaniu będą mieć sporo frajdy!

Kwiatki z papieru to świetny pomysł na wiosenne prace plastyczne dla dzieci. Można je wykonywać pojedynczo albo tworzyć z nich całe bukiety lub łąki. Idealnie sprawdzą się również na laurki z okazji urodzin czy imienin.

1. Kolorowy kwiat z papieru

Do stworzenia pierwszego papierowego kwiatka przygotuj płatki w kształcie okrągłych kół. Wytnij je z szablonu, odrysuj na kolorowych papierach i powycinaj kolorowe płatki. Każdy płatek zegnij na pół i przyklejaj jeden obok drugiego tak, aby stworzyć koło.

Kolorowy kwiat z papieru
Kolorowy kwiat z papieru

2. Tulipany z papieru

Do stworzenia papierowych tulipanów wykorzystaj płatki w kształcie łez. Przyklej jeden na środku kartki, a na nim doklej po bokach dwa zgięte w pół płatki.

Tulipany z papieru

3. Pastelowy kwiatek z papieru

Do pastelowego kwiatka wykorzystaj płatki w kształcie serc. Powycinaj je z kolorowych papierów i zegnij w pół. Przyklej je jeden nad drugim tak, aby stworzyły koło. Środek zaklej małym kółkiem.

Pastelowy kwiatek z papieru

Przyklejaj i stwórz kolorowe kwiaty z papieru!

Jestem ciekawa jakie wiosenne kwiaty z papieru stworzycie. Wiem, że i tym razem zaskoczycie mnie swoją pomysłowością. Jak zwykle podzielcie się swoimi pracami na Instagramie, a ja chętnie je udostępnię.

Wycinanka wiosenne kwiatki z papieru – drukuj i przyklejaj

Wycinanka wiosenne kwiatki z papieru - drukuj i przyklejaj

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz i wydrukuj jesienne zadania dla dzieci!Masz ochotę na więcej kreatywnej zabawy? Wydrukuj moje jesienne zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długą zabawę! Na kartach znajdziesz jesienne zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Letnie zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.


Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz jesienne motywy i mnóstwo pomysłów na zabawę! Poznaj jesienne zestawy. Mam dla Ciebie jesienne zadania, jesienne wyklejanki i jesienną matematykę.

Jesień karty pracy do druku

Jak można korzystać z szablonów?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Wesoły lew – wycinanka do druku
Wiosenne kwiatki wycinanki – szablon do druku