Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki

Kreatywnie z dzieckiem #14 – wiosenne kwiatki wycinanki

Lada moment pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji mam dzisiaj dla Was 3 pomysły na papierowe kwiaty, które możecie powycinać z kolorowych papierów. Sprawdźcie wiosenne kwiaty wycinanki na 3 sposoby!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Czas na wiosenne kreatywne prace! Na początek przygotowałam dla Was kwiatki wycinanki, czyli 3 pomysły na zrobienie wiosennych kwiatków za pomocą nożyczek, kleju i kolorowych papierów. Papierowe kwiatki możecie zrobić na trzy różne sposoby.Wiosenne kwiatki z papieru

Wiosna to pękające drzewa i krzewy. Jasnozielone liście i kwiaty, które pojawiają się na drzewach i wśród trawy. A ja zapraszam Was na stworzenie niezwykłym symboli wiosny z papieru, czyli kolorowych kwiatów, które możecie stworzyć w dowolny sposób!

Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki

Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki

Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki

Kwiatki z papieru na 3 sposoby

Do wykonania papierowych kwiatków potrzebne będą nożyczki, klej i kolorowe papiery. Aby stworzyć papierowe kwiaty możesz skorzystać z wiosennego szablonu, który możesz pobrać na dole wpisu i wydrukować. Znajdziesz na nim różne kształty płatków i liście, które pomogą Ci stworzyć papierowe kwiaty.

Wykonanie papierowych kwiatów to fajny pomysł na kreatywną zabawę dla dzieci w różnym wieku. Przy okazji dobrej zabawy poćwiczysz z dzieckiem sprawność rączki przy wycinaniu i klejeniu. Młodszym dzieciom powycinaj wcześniej wszystkie niezbędne elementy, a przy przyklejaniu będą mieć sporo frajdy!

Kwiatki z papieru to świetny pomysł na wiosenne prace plastyczne dla dzieci. Można je wykonywać pojedynczo albo tworzyć z nich całe bukiety lub łąki. Idealnie sprawdzą się również na laurki z okazji urodzin czy imienin.

1. Kolorowy kwiat z papieru

Do stworzenia pierwszego papierowego kwiatka przygotuj płatki w kształcie okrągłych kół. Wytnij je z szablonu, odrysuj na kolorowych papierach i powycinaj kolorowe płatki. Każdy płatek zegnij na pół i przyklejaj jeden obok drugiego tak, aby stworzyłyć koło.

Kolorowy kwiat z papieru

Kolorowy kwiat z papieru

2. Tulipany z papieru

Do stworzenia papierowych tulipanów wykorzystaj płatki w kształcie łez. Przyklej jeden na środku kartki, a na nim doklej po bokach dwa zgięte w pół płatki.

Tulipany z papieru

3. Pastelowy kwiatek z papieru

Do pastelowego kwiatka wykorzystaj płatki w kształcie serc. Powycinaj je z kolorowych papierów i zegnij w pół. Przyklej je jeden nad drugim tak, aby stworzyły koło. Środek zaklej małym kółkiem.

Pastelowy kwiatek z papieru

Przyklejaj i stwórz kolorowe kwiaty z papieru!

Jestem ciekawa jakie wiosenne kwiaty z papieru stworzycie. Wiem, że i tym razem zaskoczycie mnie swoją pomysłowością. Jak zwykle podzielcie się swoimi pracami na Instagramie, a ja chętnie je udostępnię.

Ile to kosztuje?

Zupełnie nic. Nie znajdziesz tu żadnych ukrytych płatności i gwiazdek. Daję Ci coś co wymyśliłam zupełnie za darmo. Jeśli korzystasz z moich pomysłów, podobają Ci się to możesz też mi dać coś co Ciebie nic nie kosztuje. Możesz odwdzięczyć mi się wirtualnie. Jak?

1. Pokaż znajomym

Powiedz o moim blogu swoim znajomym, udostępnij informację o moim planerze, o kreatywnych i rodzinnych pracach dla dzieci. Pokaż, że są to fajne rzeczy i warto mnie czasem odwiedzić, bo zaskakuję kolejnymi pomysłami. Jeśli udostępnisz informację na Facebooku Twoi znajomi dowiedzą się o moim blogu, a ja może dzięki temu zyskam nowych czytelników. Moje pomysły trafią do wielu mam, które również będą mogły z nich skorzystać!
[ssba-buttons]

2. Pochwal się

Jeśli skorzystasz z mojego kalendarza i kreatywnych pomysłów. Powiesisz go na ścianie, zrobisz kreatywne prace razem ze swoim dzieckiem. Zainspirują Cię one do swoich własnych pomysłów. Zrób im zdjęcia i pokaż jeoznacz mnie na postach (@lecibocian.pl), ohasztaguj swoje wpisy #lecibocianpl lub #kreatywniezbocianem. Pochwal się nimi na stories, a ja z wielką przyjemnością pokaże je u siebie! Pokaż znajomym jakie mam fajne pomysły. Pokaż moje mój kalendarz w swoim domu, pokaż jak Twoje dzieci wyklejają moje wyklejanki i robią kreatywne pomysły.

3. Zostań ze mną

Dla Ciebie to tak nie wiele, a mi pomoże zdobyć nowych czytelników i tworzyć dla Was jeszcze więcej fajnych rzeczy! Jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz to dołącz do mnie na Facebooku i Instagramie. I nie zapomnij odwiedzać mnie regularnie!

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami! Jeśli udostępniasz zdjęcia z moimi grafikami to oznacz mnie #lecibocianpl, wtedy zobaczę co fajnego wymyśliłaś! 🙂

Wycinanka wiosenne kwiatki z papieru – drukuj i przyklejaj

Wycinanka wiosenne kwiatki z papieru - drukuj i przyklejaj

Pobierz szablon
Pobieram do użytku prywatnego

Jak można korzystać z szablonów?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

o Autorze

Klaudia

Mama dwójki chłopców: szalonego 4 latka i rocznego malucha. Mama grafik. Lubię ładne rzeczy i dobry design.

Dodaj komentarz