Karty pracy Dzień strażaka – Wyklejanka dla dzieci do druku

Karty pracy na Dzień strażaka, czyli wyklejanka dla dzieci ze strażą strażacką idealna na pracę plastyczną z okazji Dnia strażaka. Pobierz, wydrukuj i baw się kreatywnie!

Karty pracy Dzień strażaka

Przyznam Wam się szczerze, że nie miałam zupełnie w planach przygotowywać dla Was kart pracy z okazji z Dnia strażaka. Mój syn wyciągnął jednak dzisiaj swój kalendarz przedszkolny i zobaczył, że taki Dzień strażaka przypada 4 maja i mam mu wydrukować wyklejanki na tą okazję. Odpowiedziałam, że takich nie projektowałam. Na to synek z wielkim uśmiechem powiedział: to zrób mamo! No i na życzenie mojego starszego syna i zrobiłam karty pracy z okazji Dnia strażaka.

Wyklejanka na Dzień Strażaka z wozem strażackim

Chyba od razu wiedziałam co zrobić. Chłopcy uwielbiają samochody, a wóz strażacki to jeden z tych, który budzi w nich zachwyt. To chyba pierwsza wyklejanka w tak chłopięcym wydaniu, ale myślę, że i dla dziewczynek będzie ona dobrym pomysłem na kreatywną zabawę.

Zabawa w wyklejanie!

Wyklejanki to doskonały pomysł na kreatywną zabawę domu razem z dzieckiem, ale nie tylko! To świetny trening precyzji, sprawności rączki. Młodsze dzieci mogą dzięki nim nauczyć się rozróżniać kolory. Wyklejać je możecie na różne sposoby. Najpopularniejsze jest wyklejanie plasteliną, ale świetnie sprawdzi się również bibuła, czy odciskanie farby paluszkami. Bawić wyklejankami możecie się jak lubicie najbardziej!

Strażacy bohaterami książek

Dzieci lubią strażaków, dlatego straż tak często pojawi się również w dziecięcych książkach. Poprzeglądałam co mamy w bibliotece Filipa i wybrałam dwie jego ulubione. Pierwsza to jedna z jego bardziej ulubionych serii książek dla dzieci, czyli Kicia Kocia poznaje strażaka – znajdziesz ją tutaj, druga to Samochodzik Franek i Straż pożarna – możesz kupić tutaj.

Książki dla dzieci o straży pożarnej
Książki dla dzieci o straży pożarnej
Kicia Kocia i Samochód Franek
Kicia Kocia poznaje strażaka i Samochodzik Franek Straż Pożarna

Karty pracy dla rodziców i przedszkolaków

Jeśli chcesz podzielić się z innymi mamami moimi kartami pracy pamiętaj, że nie możesz rozpowszechniać i udostępniać pobranych kart, ale możesz podać link do tego wpisu tak, aby inne osoby mogły również je pobrać. Jeszcze więcej pomysłów na kreatywną zabawę z dziećmi znajdziesz tu na blogu. W przyszłym tygodniu pojawią się karty pracy z symbolami narodowymi. A tutaj możesz sprawdzić jak bawię się na co dzień z moimi chłopcami podczas tej domowej kwarantanny.

Zostań w domu i baw się z dzieckiem!

Mam nadzieję, że dzięki moim kartom pracy uda Wam się spędzić trochę czasu kreatywnie. Zachęcam Was do wspólnej zabawy razem z dziećmi.

Miłej zabawy i dużo zdrowia! ♥

Karty pracy Dzień Strażaka
Karty pracy Dzień Strażaka
Wyklejanka ze strażą pożarną
Wyklejanka ze strażą pożarną

Karty pracy Dzień strażaka – wyklejanka z wozem strażackim

Karty pracy Dzień strażaka - wyklejanka z wozem strażackim

Pobieram do użytku prywatnego

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Dołącz do mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi ❤

Mam dla Ciebie coś jeszcze! Jeszcze więcej kart pracy!

Masz ochotę na więcej wyklejanek i kart pracy dla dzieci? Zapraszam Cię do mojego sklepu, w którym znajdziesz jeszcze więcej pomysłów na kreatywną zabawę z dziećmi. Wszystkie możesz pobrać i wydrukować bez wychodzenia z domu. Odkryj 27 kolorowych wyklejanek z alfabetem i połącz świetną zabawę z nauką liter, a tutaj znajdziesz wszystkie karty pracy do druku. Tylko teraz możesz je kupić do 50% taniej!

Wyklejanki Alfabet do druku

Jak można korzystać z moich kreatywnych grafik?

– Szablon możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablon dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w formacie .jpg

– Szablon udostępniam do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Karty pracy Dzień strażaka - Wyklejanka dla dzieci do druku

Miłego dnia!

Klaudia

Leave a Reply

No Comments Yet.

Previous
Monstera Monkey Mask – ukorzenianie w wodzie
Karty pracy Dzień strażaka – Wyklejanka dla dzieci do druku