Wielkanocne witraże jajka z papieru do druku

Wielkanocne witraże w kształcie jajek to ładna wielkanocna ozdoba, którą zrobisz razem z dzieckiem. Kolorowe papierowe witraże, którą można zawiesić na gałązkach bazi i ozdobić nimi dom na Wielkanoc!

Wielkanocne witraże jajka z papieru

Ze wielkanocnymi wpisami na blogu co roku mam pod górkę. W tamtym roku byłam już jedną nogą na porodówce. I tak od kilku lat mam dla Was przygotowane wielkanocne plakaty, których do tej pory nie udało mi się opublikować. W tym roku postanowiłam, że nie dam się zaskoczyć. I dziś mam dla Was pierwszy z wielkanocnych wpisów! Kreatywne wielkanocne witraże, które możecie zrobić całą rodziną.

Kolorowe wielkanocne witraże

Wielkanocne witraże są bardzo prostą dekoracją, która świetnie ozdobi wielkanocne stroiki czy gałązki. Wielkanocne witraże możesz przygotować, dzięki kreatywnym szablonom, które dla Ciebie przygotowałam.

W środku można je ozdobić kolorowymi bibułami czy kolorowym papierem. Pamiętam jak w przedszkolu i w szkole wykonywało się kiedyś różnego rodzaju papierowe witraże i dużo radości sprawiło mi ten mały powrót do swojego dzieciństwa.

Co będzie potrzebne do zrobienia witraży?

Aby przygotować wielkanocne witraże potrzebujesz:

  • wydrukowany szablon,
  • nożyczki,
  • klej,
  • kolorowe bibuły,
  • sznurek,
  • dziurkacz.

Jak zrobić witraże wielkanocne?

Z szablonów wycinamy 2 takie same kształty witraży.

Jak zrobić witraże wielkanocne? - DIY krok po kroku

Na jeden z nich przyklejamy kawałek bibuły takiej wielkości żeby zakrył nam cały wycięty w środku kształt.

Jak zrobić witraże wielkanocne? - DIY krok po kroku

Drogi kształt wyciętego witraża smarujemy klejem.

Jak zrobić witraże wielkanocne? - DIY krok po kroku

I naklejamy go na bibułę od drugiej strony, tak aby bibuła znalazła się w środku.

Jak zrobić witraże wielkanocne? - DIY krok po kroku

Czekamy chwilę, aż klej wyschnie. Za pomocą dziurkacza robimy u góry dziurkę i nawlekamy sznurek.

Jak zrobić witraże wielkanocne? - DIY krok po kroku

Gotowe! W ten sposób przygotujesz witraże w różnych kształtach i kolorach! 🙂

Wytnij i zrób kolorowe papierowe witraże!

Witraże można wykonać razem z dziećmi i fajnie spędzić czas podczas rodzinnych świątecznych przygotowań. Dopiero rozkręcam się z wielkanocnymi inspiracjami, dlatego zaglądajcie tu po nowe inspiracje. I koniecznie pochwalcie się Waszymi wielkanocnymi witrażami na Instagramie.

wielkanocne witraże
Wielkanocne witraże - ozdoby wielkanocne diy
Wielkanocne witraże - ozdoby wielkanocne diy

Wielkanocne witraże – do druku

Podobają Ci się moje kreatywne wpisy? Dołącz do mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz i wydrukuj wielkanocne karty pracy!

Mam ochotę na więcej wielkanocnych zabaw? Wydrukuj moje wielkanocne zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długie godziny kreatywnej zabawy! Na kartach znajdziesz wielkanocne zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Wielkanocne zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.

Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz piękne wielkanocne ilustracje i mnóstwo kreatywnej zabawy! Poznaj wielkanocne zestawy. Mam dla Ciebie wielkanocne zadania i wielkanocne wyklejanki.

Wielkanocne karty pracy do druku

Jak drukować szablony?

– Szablony można drukować na domowej drukarce (ja w domu drukuję na takiej – ma bardzo oszczędne tusze) na różnych papierach. Nawet zwykłym typu “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywny papierze o większej gramaturze np. 160 g – np. taki papier ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Zerknij również jak można przywiesić plakaty bez wiercenia.

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w formacie .jpg

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Wyrażam zgodę na wykorzystanie ich w przdszkolach i szkołach.

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Wiosenne kwiatki wycinanki – szablon do druku
Wielkanocne witraże jajka z papieru do druku