Wiosenne kwiatki wycinanki – szablon do druku

Wiosenne kwiatki wycinanki. 3 pomysły na papierowe wiosenne kwiaty, które możecie powycinać z kolorowych papierów. Sprawdźcie wiosenne kwiaty wycinanki na 3 sposoby!

Wiosenne kwiatki wycinanki

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Czas na wiosenne kreatywne prace! Na początek przygotowałam dla Was kwiatki wycinanki, czyli 3 pomysły na zrobienie wiosennych kwiatków za pomocą nożyczek, kleju i kolorowych papierów. Papierowe kwiatki możecie zrobić na trzy różne sposoby.

Wiosenne kwiatki z papieru

Wiosna to pękające drzewa i krzewy. Jasnozielone liście i kwiaty, które pojawiają się na drzewach i wśród trawy. A ja zapraszam Was na stworzenie niezwykłym symboli wiosny z papieru, czyli kolorowych kwiatów, które możecie stworzyć w dowolny sposób!

Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki
Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki
Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki

Kwiatki z papieru na 3 sposoby

Do wykonania papierowych kwiatków potrzebne będą nożyczki, klej i kolorowe papiery. Aby stworzyć papierowe kwiaty możesz skorzystać z wiosennego szablonu, który możesz pobrać na dole wpisu i wydrukować. Znajdziesz na nim różne kształty płatków i liście, które pomogą Ci stworzyć papierowe kwiaty.

Wykonanie papierowych kwiatów to fajny pomysł na kreatywną zabawę dla dzieci w różnym wieku. Przy okazji dobrej zabawy poćwiczysz z dzieckiem sprawność rączki przy wycinaniu i klejeniu. Młodszym dzieciom powycinaj wcześniej wszystkie niezbędne elementy, a przy przyklejaniu będą mieć sporo frajdy!

Kwiatki z papieru to świetny pomysł na wiosenne prace plastyczne dla dzieci. Można je wykonywać pojedynczo albo tworzyć z nich całe bukiety lub łąki. Idealnie sprawdzą się również na laurki z okazji urodzin czy imienin.

1. Kolorowy kwiat z papieru

Do stworzenia pierwszego papierowego kwiatka przygotuj płatki w kształcie okrągłych kół. Wytnij je z szablonu, odrysuj na kolorowych papierach i powycinaj kolorowe płatki. Każdy płatek zegnij na pół i przyklejaj jeden obok drugiego tak, aby stworzyć koło.

Kolorowy kwiat z papieru
Kolorowy kwiat z papieru

2. Tulipany z papieru

Do stworzenia papierowych tulipanów wykorzystaj płatki w kształcie łez. Przyklej jeden na środku kartki, a na nim doklej po bokach dwa zgięte w pół płatki.

Tulipany z papieru

3. Pastelowy kwiatek z papieru

Do pastelowego kwiatka wykorzystaj płatki w kształcie serc. Powycinaj je z kolorowych papierów i zegnij w pół. Przyklej je jeden nad drugim tak, aby stworzyły koło. Środek zaklej małym kółkiem.

Pastelowy kwiatek z papieru

Przyklejaj i stwórz kolorowe kwiaty z papieru!

Jestem ciekawa jakie wiosenne kwiaty z papieru stworzycie. Wiem, że i tym razem zaskoczycie mnie swoją pomysłowością. Jak zwykle podzielcie się swoimi pracami na Instagramie, a ja chętnie je udostępnię.

Wycinanka wiosenne kwiatki z papieru – drukuj i przyklejaj

Wycinanka wiosenne kwiatki z papieru - drukuj i przyklejaj

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz wiosenne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wiosenne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Ucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wiosenne wyklejanki, wiosenne zadania do rozwiązywania, wiosna dla malucha, wiosenna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Jak można korzystać z szablonów?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Wesoły lew – wycinanka do druku
Wiosenne kwiatki wycinanki – szablon do druku