Symbole narodowe Nasza ojczyzna karty pracy od druku

Symbole narodowe to 3 karty pracy z polskimi symbolami. Pobierz i wydrukuj karty z zadaniami dla dzieci z polskimi motywami naszej ojczyzny.

Symbole narodowe – karty pracy do druku

Majówka – myślimy o niej już od początku roku. Planujemy ten długi ciepły weekend z wyprzedzeniem. Chcemy odpocząć i wykorzystać go w pełni. Kombinujemy jak go wydłużyć. Snujemy plany. Chyba każdy z nas zupełnie inaczej wyobrażał sobie ten pierwszy weekend maja. Szczęśliwi Ci, którzy spędzą go na świeżym powietrzu we własnym kawałku ogrodu bez maseczek i rękawiczek, za to z pełną swobodą, bez wirusów i całego tego oczekiwania na normalność. Majówka to symbol naszej wolności. Teraz wolnej nieco inaczej. Wiele z nas swoje plany będzie musiało przełożyć, ale wierzę to, że za rok wszyscy sobie tą majówkę odbijemy. Odpoczniemy tam, gdzie lubimy. Bez wirusów, maseczek.

Majówka to również ważne Święta: Święto pracy i Święto Uchwalenia Konstytucji, a pomiędzy nimi Święto Flagi. To dobry czas na rozmowę z dzieckiem o historii, bo historia pokazuje, że nawet najtrudniejsze chwile kończą się i przychodzą lepsze radosne dni.

Z okazji zbliżających się Świąt 1 i 3 maja przygotowałam dla Was 3 nowe kraty pracy z symbolami narodowymi. Są to karty pracy związane z naszą ojczyzną. Znajdziecie na nich mapę Polski, flagę i godło Polski, a także hymn, czyli nasze polskie symbole narodowe. Podczas wspólnej zabawy z dziećmi możecie przybliżyć im co one oznaczają.

Karty pracy Moja ojczyzna do druku

Pobierz 25 kart pracy z symbolami i barwami narodowymi!

Historia w ciekawy sposób!

Historię dzieciom można pokazywać na różny sposób. Karty pracy to jeden z tych pomysłów, w których historia przeplata się z zabawą. Mój starszy syn bardzo interesuje się historią i geografią. Nie muszę Wam chyba mówić, że jak na 5-latka przystało zadaje mnóstwo pytań, ale również uwielbia przeglądać mapy i wyszukiwać różne ciekawostki. Mamy w domu kilka fajnych książek, które pokazują historię Polski w sposób zrozumiały i interesujący dla dziecka. Świetna jest książka Mapy (możesz ją kupić tutaj), ale chyba największym odkryciem są u nas kolorowanki, w których historia przeplata się z świetną zabawą – Historia do kolorowania i Polska do kolorowania.

Mapy dla dzieci
Mapy dla dzieci, czyli ponad 60 map dla dzieci – kupisz tutaj
Mapy to ponad 50 map dla dzieci
Polska do kolorowania
Polska do kolorowania – kolorowanka w dużym formacie – kupisz tutaj
Historia
Historia, czyli mapy do kolorowania – kupisz tutaj
Historia

Karty pracy dla rodziców i przedszkolaków

Jeśli chcesz podzielić się z innymi mamami moimi kartami pracy pamiętaj, że nie możesz rozpowszechniać i udostępniać pobranych kart, ale możesz podać link do tego wpisu tak, aby inne osoby mogły również je pobrać. Jeszcze więcej pomysłów na kreatywną zabawę z dziećmi znajdziesz tu na blogu. W przyszłym tygodniu pojawią się karty pracy z symbolami narodowymi. A tutaj możesz sprawdzić jak bawię się na co dzień z moimi chłopcami podczas tej domowej kwarantanny.

Zostań w domu i baw się z dzieckiem!

Chyba każdy z nas inaczej wyobrażał sobie ten nadchodzący weekend majowy. Jeszcze nie jeden przed nami. Wykorzystajmy ten czas na wspólne rodzinne chwile, na które często nie mamy czasu. Życie pokazało nam, że musimy spowolnić. Musimy to przeczekać, zostać w domach i czekać na ten lepszy czas. Sprawdź również karty pracy na Dzień Strażaka.

Miłej zabawy i dużo zdrowia! ♥

Symbole narodowe karty pracy od druku
Wyklejanki z symbolami narodowymi

1. Karty pracy Symbole Narodowe – Flaga Polski

Wyklejanka z motywem flagi. Wyklej ją plasteliną lub bibułą.

Karty pracy Symbole Narodowe - Flaga Polski
Karty pracy Symbole Narodowe – Flaga Polski

Pobieram do użytku prywatnego

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Dołączysz do mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi ❤

2. Karty pracy Symbole Narodowe – Mapa Polski

Szablon do wyklejania z mapą Polski. Wyklej dziurki odpowiednimi kolorami.

Karty pracy Symbole Narodowe - Mapa Polski
Karty pracy Symbole Narodowe – Mapa Polski

3. Karty pracy Symbole Narodowe – Godło, Flaga, Hymn

Wyklejanki z polskimi symbolami narodowymi. Wyklej lub pomaluj.

Karty pracy Symbole Narodowe - Godło, Flaga, Hymn
Karty pracy Symbole Narodowe – Godło, Flaga, Hymn

Pobierz wielkanocne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wielknocne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Ucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wielkanocne wyklejanki, wielkanocne zadania do rozwiązywania, wielkanoc dla malucha, wielkanocna matematyka

Wielkanocne karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich kreatywnych grafik?

– Szablon możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablon dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w formacie .jpg

– Szablon udostępniam do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥