Krok po kroku – nasza ulubiona seria książek dla maluchów

Seria książek Krok po kroku to nasza ulubiona seria książek i taki pewniak wśród kartonowych książek dla najmłodszych dzieci. Znajdziecie w niej już prawie 60 różnych tytułów. Wszystkie łączą przepiękne ilustracje. To takie książki, które nie tylko dobrze się czyta, ale też ogląda.

W serii znajdziecie proste historie, pierwsze encyklopedie i słowniki obrazkowe, książeczki tematyczne, ale także pierwsze kolorowanki i zadania dla maluchów. Wybór jest duży i jest w czym wybierać! Myślę, że każdy znajdzie coś w fajnego w tej serii dla swojego dziecka.

Pisałam Wam już o tej serii kilka razy na blogu. Dziś pokażę Wam nowości, które ostatnio do nas dotarły. Igorek , który uwielbia obecnie kolorować zachwycony jest zeszytami z ćwiczeniami.

Krok po kroku – Elementarz 2-latka i Ćwiczenia 2-latka

W elementarzu dwulatka to kartonowa książka dla najmłodszych. Nie jest to typowy elementarz, a pięknie wydana książeczka, która łączy naukę z zabawą i w sposób prosty i czytelny pokazuje mnóstwo ciekawostek o tym co dzieje się wokół nas. Dziecko pozna tu rodzinę Hani i Stasia, zobaczy gdzie mieszkają, jak się ubierają, co jedzą, jak spędzają czas. Odkryje pory roku, pozna różne pojazdy, a nawet emocje. Wszystko w przystępnej formie dla malucha. Znajdziecie tu krótkie zdania i proste pytania na każdej stronie, które zachęcają do interakcji, odnajdywania rzeczy na obrazkach czy liczenia.

Elementarz uzupełnia zeszyt z ćwiczeniami. Wiecie, że sama tworzę karty pracy i lubię, gdy tego typu rzeczy nie tylko mają fajne zadania, ale również ładnie wyglądają. I to jest zdecydowanie najlepiej wydany zeszyt z ćwiczeniami dla dzieci jaki widziałam. Znajdziecie w nim proste zadania, kolorowanki, łączenie kropek, zadania na spostrzegawczość. Niektóre łatwiejsze, inne nieco trudniejsze. W zeszycie znajdziecie również naklejki. Razem z elementarzem to naprawdę bardzo fajny zestaw, który uczy i bawi!

Elementarz 3 latka możesz kupić tutaj, a ćwiczenia tutaj.

Krok po kroku – Elementarz 3-latka i Ćwiczenia 3-latka

W elementarzu trzylatka znajdziecie nieco więcej treści. Zdania są tu już bardziej złożone, ale też są zrozumiałe dla dzieci. W tym elementarzu dziecko pozna kolory i kształty, nauczy się liczyć oraz odkryje różne ciekawostki związane z przyrodą. Dzieci dowiedzą się jak krok po kroku powstają dmuchawce czy jak gąsienica zmienia się w motyla. Wszystko w zachęcającej dla dziecka formie i z pięknymi ilustracjami. Również w tej części znajdziecie pomocnicze pytania, które zachęcają dziecko do poznawania i odkrywania nowych rzeczy. Wspierają rozwój mowy i logiczne myślenie.

Elementarz trzylatka uzupełnia również zeszyt ćwiczeń, a w nim zadania na spostrzegawczość, proste zagadki, kropki do kropki, labirynt i do uzupełniania.

Elementarz 3 latka możesz kupić tutaj, a ćwiczenia tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 komentarz
  • Mama z dzieckiem
    16 września 2021

    Dużo o niej słyszałam, moje koleżanki z dziećmi też polecały 😉

Poprzedni
Obawiasz się zakupów w sieci? Poznaj 4 argumenty, dzięki którym się przełamiesz!
Krok po kroku – nasza ulubiona seria książek dla maluchów