Rysuję i zgaduję – 100 zadań dla dzieci

Rysuję i zgaduję to seria zabaw dla dzieci Kapitana Nauki, w których znajdziecie 100 zadań dla dzieci na kartach suchościeralnych i w formie książki!

Rysuję i zgaduję – 100 zabaw dla dzieci

Czytając mojego bloga wiecie, że mój starszy syn jest fanem Kapitana Nauka. Dziś mam dla Was kilka nowości z tego wydawnictwa, które niedawno się ukazały. Nie do końca są to nowości,a raczej nowe wydania bestsellerowej serii gier i zagadek, czyli serii Rysuję i zgaduję. Jest w śród nich nowe wydanie ulubionego Królika Kazika, który towarzyszy Filipowi już kilka lat. W świat zadań i łamigłówek zapraszają nas również koparka Barbarka i robot Eliot. Jest co robić i co rozwiązywać, bo w każdym zestawie znajdziecie ponad 100 zabaw dla dzieci.

Karty i zadania dla dzieci – nauka przez zabawę

W każdym pudełku znajdziecie 30 dwustronnych kart wraz z flamastrem suchościeralnych , na których jest łącznie 60 zadań do rozwiązania. Z kart możecie korzystać wielokrotnie. Po ich rozwiązaniu wystarczy przetrzeć je suchą chusteczką i można rozwiązywać je na nowo. Jeśli lubicie bardziej tradycyjne rozwiązania to oprócz kart w zestawie znajdziecie również książeczkę z ponad 40 zadaniami do rozwiązania.

Zadania dla młodszych i dla starszych

Zadania w zestawach są dostosowane do wieku dziecka. Zestawy są stworzone dla dzieci w różnych wieku. Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem i Królikiem Kazikiem są stworzone dla dzieci w wieku 5-6 lat. W tych zestawach znajdziecie zadania, które uczą liczenia do 10, rozwijają spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia, ale także znajdziecie tu zadania, które są dobrym wstępem czytania i pisania. Dla nieco starszych dzieci są zadania z koparką Barbarką. Tu znajdziecie trudniejsze zadania, które uczą dzieci sylab owania i przygotowują do nauki pisania.

Ćwiczenia we wszystkich zestawach są różnorodne. Jedne są trudniejsze, drugie łatwiejsze. Myślę, że każde dziecko znajdzie wśród nich coś fajnego dla siebie. Flamaster to również coś co dzieci lubią. Filip, gdy był mniejszy nie lubił sięgać po kredki, trudno mu było nauczyć się pęsetowego trzymania. Wtedy w naszym domu zaczęły pojawiać się zadania z flamastrem suchościeralnym, który zdecydowanie bardziej polubił od kredek.

W serii Rysuję i zgaduję znajdziecie następujące zabawy:

  • Rysuję i zgaduję z Królikiem Kazikiem dla dzieci w wieku 4-5 lat – możesz kupić je tutaj,
  • Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem dla dzieci w wieku 4-5 lat – możesz kupić je tutaj,
  • Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką dla dzieci w wieku 5-6 lat – możesz kupić je tutaj.
Rysuję i zgaduję Kapitan Nauka - recenzja, zdjęcia
Rysuję i zgaduję Kapitan Nauka - recenzja, zdjęcia
Rysuję i zgaduję Kapitan Nauka - recenzja, zdjęcia
Rysuję i zgaduję Kapitan Nauka - recenzja, zdjęcia
Rysuję i zgaduję Kapitan Nauka - recenzja, zdjęcia
Rysuję i zgaduję Kapitan Nauka - recenzja, zdjęcia
Rysuję i zgaduję Kapitan Nauka - recenzja, zdjęcia

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Kwiaty z papieru – papierowe tulipany na Dzień Kobiet
Rysuję i zgaduję – 100 zadań dla dzieci