Wszyscy jesteśmy geniuszami 2 – książka z moim patronatem

Wszyscy jesteśmy geniuszami 2 to druga część niezwykle wartościowej książki o ludziach, który zmienili świat na lepsze. Poznaj bohaterów, których odkrycia zmieniły nasze życie.

Wszyscy jesteśmy geniuszami 2

Rok temu z wielką przyjemnością objęłam patronatem pierwszą część książki Wszyscy jesteśmy geniuszami, która pokazuje, że każdy z nas może wykorzystać swoje możliwości i to w czym jest najlepszy żeby stworzyć lepszy świat. Książka przybliżała historię laureatów Nagrody Nobla. Pokazywała jak z małych dzieci wyrośli wielcy geniusze, którzy później za swoje osiągnięcia otrzymali nagrodę Nobla.

Właśnie ukazała się druga część tej niezwykle wartościowej książki, którą również z dużą przyjemnością objęłam patronatem. Wszyscy jesteśmy geniuszami 2 po raz drugi udowadnia, że geniuszem może zostać każdy z nas, ale nie każdy zostanie za swoje poświęcenie i osiągnięcia nagrodzony. Bohaterzy drugiej cześć nie otrzymali nagród Nobla, często ich osiągnięcia były przypisane innym osobom. Prawdziwi geniusze nie pracuję jednak, ani dla nagród ani dla uznania. Robią to co uważają za słuszne i potrzebne, aby zmienić świat na lepszy.

Każdy może być geniuszem!

W tej części poznacie sylwetki 30 niezwykłych ludzi, którzy za swoje odkrycia nie otrzymali nagród i pochwał. Nie zależało im jednak na nagrodach. Najbardziej cenili sobie dobrze wykonaną praca i byli dumni ze swoich odkryć. Miarą sukcesu nie zawsze jest nagroda, ważniejsze jest osiągnięcie czegoś ważnego i życie zgodnie ze swoim sumieniem i wartościami.

Niezwykli bohaterowie

Bohaterowie tej książki to ludzie z wielkim sercem i pasją. Nie zawsze jednak cieszyli się uznaniem za to co robili. Często byli niedoceniani, ale to im nie przeszkadzało. Dla nich najważniejsze od uznania i nagród była chęć pomocy innym, niezwykłe odkrycia i wielka odwaga by czynić dobro wbrew przeciwnościom losu.

Książka podzielona jest na 6 rozdziałów. Każdy z nich przybliży Wam sylwetki osób, którzy dokonali niezwykłych osiągnięć w dziedzinie fizyki, chemii, medycyny, ekonomi, literatury i pokoju. Ich życie i osiągnięcia miało ogromny wpływ na nasze życie, w którym nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez prądu, samochodu czy wifi.

Niezwykli geniusze bez nagród

Nikola Tesla od zawsze chciał, żeby jego pomysły odmieniły ludzie życie. Był autorem niemalże 300 patentów na 125 wynalazków. Odkrył prąd przemienny, przyczynił się do rozwoju radiotechniki i zdalnego sterowania. Albert Schatz znany jest jako odkrywca antybiotyku streptomycyny, pierwszego leku skutecznego leku w leczeniu gruźlicy. Jego osiągnięcia przypisał sobie inny Profesor, a uznania jego roli w badaniach które wpłynęły na życie milionów ludzi na całym świecie musiał szukać na drodze sądowej. W książce nie brakuje również polskich akcentów. Znajdziecie w niej sylwetkę Ireny Sendlerowej, która była pielęgniarką i ocaliła z getta 2500 malutkich dzieci. Sama za swoje bohaterskie czyny przypłaciła prawie życiem. Na szczęście dobro do niej wróciło i z celi śmierci uwolnił ją jeden z żołnierzy.

To tylko 3 wybrane sylwetki z 30 niezwykłych osób, które poznacie w tej książce. Każda z nich pokazuje jak mimo przeciwności losu można żyć w zgodzie ze swoimi przekonaniami i wartościami. To bardzo ważna i wartościowa książka dla dzieci, która przybliża niesamowite historie ludzi – pełne wartości, których ostatnio coraz mniej wokół nas. Zdecydowanie warto tą książkę przeczytać z dzieckiem i pokazać czym warto kierować się w życiu!

Książkę Wszyscy jesteście geniuszami 2 możecie kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Akapit

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Emiglio – duży robot dla dzieci, który reaguje na dziecko
Wszyscy jesteśmy geniuszami 2 – książka z moim patronatem