Bałwanek z rolki papieru – zimowe prace plastyczne dla dzieci

Bałwanek z rolki papieru czyli pomysł na zimowe prace plastyczne dla dzieci. Sprawdź jak zrobić bałwanka z rolki papieru!

Bałwanek z rolki papieru

Bałwanek z rolki papieru to prosta praca plastyczna dla dzieci. Można ją zrobić na różne sposoby. Wykorzystując wiele rzeczy, które mamy w domu. Bazą do jego stworzenia jest rolka po papierze toaletowym. Możecie go zrobić nawet jeśli nie zbieracie rolek po papierze. Wystarczy kartka sztywnego papieru, którą można skleić lub zszyć zszywaczem.

Nasz bałwanek z rolki

Nasz bałwanek powstał z rolki, kolorowych papierów i pomponików, filcu oraz guziczków. Razem z dziećmi możecie je zrobić na różne sposoby dostosowując bałwanka do umiejętności dziecka. Bałwanek z rolki to fajny pomysł na kreatywną zabawę razem z dzieckiem. Dzieci uwielbiają bałwanki, więc gwarantuję Wam, że im się spodobają!

Jak zrobić bałwanka z rolki?

Rolkę papieru owijamy dookoła białą kartą lub tworzymy rolkę z twardej karki papieru i sklejamy/zszywamy ją tyłu. Z kawałka filcu lub materiału robimy kolorowy szalik i zawiązujemy go w połowie rolki. Z pomarańczowego papieru wycinamy nos bałwanka i przyklejamy u góry. Flamastrem rysujemy oczy i węgielkowe usta. Pod szalikiem klejem na gorąco przyklejamy guziczki. Kolorowy drucik przecinamy na pół i na jego końcach przyklejamy pompony – następnie przyklejamy u góry bałwanka. I nasz bałwanek z rolki jest gotowy!

Bałwanek z rolki papieru

Pobierz zimowe karty pracy!

Pobierz i wydrukuj zimowe karty pracy i kalendarze adwentowe. Wybierz zadania dla swojego dziecka: zadania i łamigłówki, zimową matematykę, zimowe zadania dla malucha, a także zimowe wyklejanki.


Zimowe karty pracy do druku

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Brak komentarzy

Poprzedni
Piasek kinetyczny – jaki wybrać dla dziecka?
Bałwanek z rolki papieru – zimowe prace plastyczne dla dzieci

Zaplanuj 2023Kalendarze i planery 2023 do druku

Pobierz i wydrukuj miesięczne planery i kalendarze na cały rok 2023!