Wyprawka szkolna pierwszoklasisty – lista do druku

Wyprawka szkolna pierwszoklasisty – pobierz listę rzeczy do wydrukowania, które powinny się znaleźć w wyprawce do 1 klasy. Przygotuj wyprawkę do 1 klasy.

Wyprawka szkolna pierwszoklasisty

Zawsze lubiłam przygotowywać szkolną wyprawkę. Moje zeszyty już w sierpniu czekały przygotowane, oprawione i podpisane do szkoły. Mój starszy syn idzie w tym roku do pierwszej klasy, więc po latach mam okazję znowu kompletować szkolną wyprawkę. I sprawia mi to ogromna przyjemność. Patrzę na wrzesień z lekkim niepokojem i zastanawiam się czy kupić tornister czy jednak wystarczy piżama i tablet. Żeby ułatwić sobie to zadanie przygotowałam listę potrzebnych rzeczy do szkoły, która pomogła mi uporządkować sobie to co muszę kupić.

Zobacz również wpis: Jak podpisać szkolną wyprawkę na 4 sposoby?

Szkolna wyprawka, czyli przygotowania do pierwszej klasy!

Zależy mi żeby szkolną wyprawkę skompletować razem z Filipem. Dzięki temu uczestniczy w przygotowaniach do szkoły i oswaja się z nią. Dużo przyjemniej będzie mu również wyciągać w szkole z plecaka rzeczy, które sam wybrał. Skompletowana wyprawka trochę podtrzymuje mnie również na duchu i utwierdza w przekonaniu, że jestem lepiej przygotowana do tych wrześniowych zmian w naszym życiu.

Wolę skupić się na ekscytacji podczas kompletowania kolejnych przedmiotów z wyprawkowej listy niż obawach jak ta szkolna przygoda będzie wyglądać, bo chyba każdy rodzić ma obawy czy dziecko sobie poradzi i czy spodoba mu się w szkole. Nowe miejsce i nowa sytuacja to zawsze głowa pełna emocji. Żeby i Wam łatwiej było skompletować produkty niezbędne do szkoły przygotowałam dla Was listę ze szkolną wyprawką, którą możecie pobrać i wydrukować. Zanim jednak zabierzecie się za jej kompletowanie upewnijcie się, że w szkole do której wybierają się Wasze dzieci wyprawkę kompletują rodzice, a nie nauczyciele. W niektórych szkołach nauczyciel zbiera pieniądze i sam kupuje takie same produkty dla wszystkich uczniów. W innych jest dostępna konkretna lista wyprawkowa.

Na co zwracać uwagę przy kompletowaniu szkolnej wyprawki?

Ja zdecydowanie zwracam uwagę na jakość produktów. Przez kilka lat tworzenia z dziećmi w domu różnych kreatywnych zabaw, wiem, ze kredki nie są równe kredkom, więc przy kompletowaniu szkolnej wyprawki dbam o to, żeby te produkty były dobre jakościowo. Czasami nie będą tak fajne i designerskie, ale do nauki pisania zdecydowanie lepiej wybrać dobry długopis czy ołówek o odpowiedniej miękkości niż taki, który co chwile się łamie i trudno nim się pisze. Ja wybieram te marki, które sprawdził nam się przez lata. Pamiętajcie, że na szkolną wyprawkę możecie złożyć wniosek o dodatek 300+.

Dlaczego warto przygotować szkolną wyprawkę?

Szkolna wyprawka nie tylko pomoże Wam lepiej przygotować się do nowej dla dziecka sytuacje, ale również pomoże uniknąć ciągłego jeżdżenia po sklepach i dokupywania kolejnych rzeczy. Co bywa trudne zwłaszcza w tych momentach, kiedy dziecko w niedzielę niehandlową przypomni sobie nagle, że ma przynieść do szkoły następnego dnia kolorową bibułę czy plastelinę.

Wyprawka do pierwszej klasy – co kupić?

1. Tornister lub plecak

Plecak szkolny czy tornister chyba najczęstszy dylemat rodziców zwłaszcza pierwszoklasistów. Przyznam się Wam szczerze, że jeszcze nie dawno nawet nie wiedziałam czym różnią się od siebie. Tornister z założenia jest cięższy i masywniejszy od plecaka. Ma usztywniane plecy, często pasek piersiowy i biodrowy, które sprawiają, że tornister „lepiej” leży na plecach dziecka i jest zdrowszy dla kręgosłupa. Plecak jest z kolei częściej trochę większy od tornistra, więc nie zawsze jest on dobrym wyborem dla drobnych dzieci. Myślę, że wybór miedzy plecakiem i tornistrem jest bardzo indywidualny i musicie wybrać ten, który zdecydowanie lepiej będzie leżeć na plecach Waszego dziecka.

2. Obuwie

Do szkoły potrzebne jest obuwie zamienne. Najczęściej wymagane są trampki o białej podeszwie. W szatni przyda się również worek na obuwie.

3. Podręczniki i zeszyty.

Jak w poprzednich latach uczniowie otrzymają komplety darmowych podręczników oraz ćwiczeń w szkole. Rodzice muszą zakupić jedynie podręcznik do religii, jeśli dziecko na nią uczęszcza. Dla ucznia pierwszej klasy zdecydowanie warto wybrać cienkie zeszyty. Potrzebne będą zeszyty A5 w linie i w kratkę. Zeszyt w linię koniecznie powinien mieć linie dwukolorowe. W niektórych szkołach wymagane są okładki na książki i zeszyty.

4. Piórnik i szkolne przybory

My wybraliśmy rozkładany piórnik, w którym zdecydowanie łatwiej Filipowi będzie zadbać o porządek i znaleźć odpowiednie rzeczy. W środku znajdą się długopisy (zmywalne), pióro (nie zawsze jest ono potrzebne w 1 klasie), ołówki o różnej twardości (w wielu szkołach dzieci uczą się pisać właśnie ołówkami). Do ołówka przyda się dobra białą gumka i zamykana temperówka. Do rysowania kredki ołówkowe i świecowe. Przydają się też: linijka, nożyczki i klej, a także flamastry czy mazaki.

5. Artykuły plastyczne

Do prac plastycznych w szkole przydają się: biały blok rysunkowy A4, kolorowy blok rysunkowy A4, blok techniczny A4, papier kolorowy i teczka z gumką na prace dziecka. W szkolnej wyprawce warto by znalazła się plastelina, farbki plakatowe i wodne, pędzelki różnej grubości, kubeczek na wodę (najlepiej taki niewylewający się) i wspomniane wyżej nożyczki i klej w sztyfcie. Czasami potrzebne są również bibuły i blok A3.

6. Zestaw śniadaniowy

Wraz z pójściem dziecka do szkoły kończy się era przedszkolnych posiłków. Mam nadzieję, że przygotowywanie śniadaniówki szybko wejdzie mi w nawyk, a moje dziecko będzie przynosić je do je bez zawartości. Do przygotowania śniadania przyda Wam się pudełko śniadaniowe i bidon. Wielu rodziców poleca też butelki filtrujące, w których dziecko samo może sobie uzupełnić wodę.

7. Zestaw na W-F

Na zajęcia wychowania fizycznego dzieci zazwyczaj potrzebują krótkie spodenki w kolorze czarnym lub granatowym i białą koszulkę. Warto mieć przynajmniej 2 takie komplety.

Wyprawka do pierwszej klasy – lista do druku

Wyprawka do pierwszej klasy - lista do druku
Wyprawka do pierwszej klasy – lista do druku

Pobieram do użytku prywatnego

Wyprawka do pierwszej klasy powinna być podpisana!

Pamiętajcie, że rozpoczęcie szkoły to dla dziecka nowa sytuacja, a nowym sytuacjom często towarzyszy dużo emocji. Wyprawkę dziecka warto jest podpisać. Dzięki temu unikniecie dokupywania co chwilę kolejnych zaginionych przedmiotów. Dziecko dostaje dużo nowych rzeczy. Często nie ogarnia co do niego należy. Poza tym wiele dzieci może mieć takie same przedmioty i trudno rozpoznać co należy do kogo.

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Najlepsze komiksy dla dzieci – Ranking komiksów
Wyprawka szkolna pierwszoklasisty – lista do druku