Albik – czy warto kupić mówiące pióro, które czyta?

Albik, czyli mówiące pióro, które czyta, opowiada ciekawostki. Czy warto kupić dziecku mówiące pióro Albik? Które książki Albika wybrać na początek?

Albik – czy warto kupić mówiące pióro?

Kiedy patrzę na pokoje moich chłopców przepełnione zabawkami zastanawiam się czy jest jeszcze coś czego nie mają i czy jakaś zabawka jest ich w stanie zaskoczyć. O mówiącym piórze słyszałam już dawno. Nie wiem czemu Albik trafił do nas dopiero teraz. To pióro, które czyta, opowiada, ale również gra z dzieckiem w gry utrwalające wiedzę. Dla mnie to jedna z lepszych zabawek, która się u nas pojawiła. Jest kreatywna, łączy naukę z zabawą i dziecko może bawić się nią samo.

Moje dzieci bardzo polubiły Albika, każdy z moich synów bawi się nim zupełnie inaczej, a dla mnie stał się on prawdziwym odkryciem.

Czym jest Albik?

Albik to interaktywne mówiące pióro. Jest taką zabawą 3w1, bo łączy w sobie książkę, zabawkę i gadżet. To trochę jak połączenie książki i audiobooka, z tą różnicą, że dziecko decyduje o tym czego chce słuchać. Może wybierać nowe elementy lub słuchać historii o tych, które lubi najbardziej.

Albik to pióro, które opowiada i czyta dzieciom. Działa bardzo prosto. Wystarczy je włączyć i przyłożyć pióro do różnych elementów w książce. Pióro zacznie opowiadać ciekawostki i zagra dźwięki, które kojarzą się z danym przedmiotem, odgłosy zwierząt czy pojazdów, ale to nie wszystko, bo za pomocą pióra możemy również włączyć zagadki, w których zadaniem dzieci będzie odszukanie różnych elementów w książce. W każdej książce znajdziecie od 1000 do 2000 dźwięków i haseł.

Dla kogo jest Albik?

Albik jest bardzo wszechstronną zabawką dla dzieci zarówno młodszych jak i starszych. W serii znajdziecie różne książki edukacyjne. Są takie stworzone z myślą o dwulatkach (Mini książki – z mniejszą ilością haseł) i takie dla dzieci od 3 roku życia. Dzięki różnorodności książek możecie wybrać takie, które zainteresują Wasze dzieci.

Od czego zacząć?

Żeby korzystać z Albika potrzebujesz interaktywne pióro (kosztuje ok. 220 zł). Można je nabyć w zestawach (język angielski, atlas świata, świat zwierząt). Ja wybrałam dla moich chłopców dwa zestawy – Język Angielski i Atlas Świata startowe żeby uniknąć nieustannej walki o pióro. I to być strzał w 10! Każdy z moich synów bawi się Albikiem zupełnie inaczej. Mój starszy syn uwielbia quizy, młodszego najbardziej interesują historie i dźwięki. Zestawy startowe zapakowane są w poręczne kartonowe pudełko, w którym można przechowywać pióro i książki.

Czym zaskoczy Cię Albik?

  • Albik to nie tylko czytanie książki. Dziecko mogą odkryć jak nazywają się poszczególne przedmioty, posłuchać ciekawostek, piosenek, dialogów, ale także wybrać quizy – łatwiejsze i trudniejsze.
  • W książkach znajdziecie dużo quizów o różnym stopniu trudności. Są one świetnym pomysłem na zabawę, ale też naukę.
  • Albik to połączenie nauki z zabawą – dzięki niemu dziecko może uczyć się geografii (kraje, miasta), angielskiego (słownictwo i dialogi), czy poznaję świat przyrody (nazwy, ciekawostki i dźwięki).
  • Pióro ładuje się za pomocą ładowarki, którą znajdziecie w zestawie. Po naładowaniu starcza na długą zabawę.
  • Do pióra można podłączyć słuchawki, albo wykorzystać je jako MP3 – wystarczy wgrać do niego pliki muzyczne.
  • Razem z piórem możesz stworzyć właśnie audiobooki dla dziecka.
  • Porównując go z Tingiem znajdziecie w nim dużo więcej interaktywnych nagrań. Książki Tinga zawierają ich ok 450, a duże książki Albika ponad 2500 tysiąca. W Albiku znajdziecie również więcej quizów i nagrania są bardziej różnorodne.
  • Książki można odkrywać na różne sposoby, dlatego to dobra zabawa na długi czas.
Albik - mówiące pióro
Albik - Albik - mówiące pióromówiące pióro

Jakie książki Albika wybrać?

Ja polecam Wam wybrać na początku takie książki, których tematyka zainteresuje Wasze dzieci. Wybór jest bardzo duży. Znajdziecie książki idealna dla fana zwierząt, kosmosu, map, ale także śmieciarek czy straży pożarnej. Albik to jednak nie tylko książki to również interaktywne puzzle czy naklejki, dzięki którym możesz nagrywać własne audiobooki.

Nasze książki

Moi chłopcy mają obecnie 5 książek z serii. Wszystkie dla dzieci od 3 roku życia, ale mój niespełna trzylatek również całkiem nieźle sobie z nimi radzi. Na początek wybrałam dla nich Atlas Świata, Język angielski, Świat zwierząt, Transport i Wszechświat. przyszłości.

Czytaj z Albikiem – Język angielski

Doceniam wszystkie zabawki, które pomogą dzieciom nauczyć się języka angielskiego. Ta książka jest do tego idealna. Znajdziesz w niej prawie 2200 dźwięków i tekstów. Można ich słuchać po angielsku, ale także wysłuchać tłumaczeń w języku polskim. Daje ona możliwość poszerzenia słownictwa i nauki konstrukcji prostych zdań. Proste dialogi uczą dzieci prawidłowej wymowy, a quizy pomogą utrwalić wiedzę. Myślę, że również dorośli nauczą się kilku nowych słówek.

Czytaj z Albikiem – Język Angielski możesz kupić tutaj. Znajdziesz ją też na Allegro.

Czytaj z Albikiem – Atlas Świata

Wiedziałam, że to będzie hit dla mojego małego fana geografii! W tej książce znajdziecie prawie 1800 dźwięków i tekstów. Poznacie kontynenty i oceany. Poznacie wszystkie kraje i ich stolice. Nie zabraknie ciekawostek o każdym z nich. Quizy o 3 stopniach trudności będą świetną nauką poprzez zabawę.

Czytaj z Albikiem – Atlas Świata możesz kupić tutaj. Znajdziesz ją też na Allegro.

Czytaj z Albikiem – Świat zwierząt

Świat zwierząt to ulubiona książka mojego młodszego syna. I wcale się nie dziwię, bo ta książka zaprasza nas do fascynującego świata zwierząt. Dzieci mogą tu usłyszeć głosy zwierząt mieszkające w lasach, rzekach czy jeziorach. Nie zabrakło również bardziej tropikalnej sawanny czy puszczy amazońskiej z wielką dziurawą monsterą. Ta książka to nie tylko odgłosy zwierząt to również mnóstwo ciekawostek o niezwykłych zwierzętach ukrytych w ponad 900 dźwiękach i hasłach.

Czytaj z Albikiem – Świat zwierząt możesz kupić tutaj. Znajdziesz ją też na Allegro.

Czytaj z Albikiem – Transport

Ta książka jest świetnym wyborem dla każdego fana śmieciarek, policji i wszelkiego rodzaju pojazdów. Ta książka ma dla Was ponad 2000 dźwięków i tekstów. Dowiecie się z niej jak funkcjonuje lotnisko, czy dworzec kolejowy. Dowiecie się jaki pociąg jeździ najszybciej na świecie. Dzieci nauczą się znaków drogowych i zasad bezpieczeństwa na drodze.

Czytaj z Albikiem – Transport możesz kupić tutaj. Znajdziesz ją też na Allegro.

Czytaj z Albikiem – Wszechświat

Wszechświat przeniesie Wasze dzieci świat kosmosu. Znajdziecie tu ponad 2600 dźwięków i haseł. W świat kosmosu dzieci zabiorą Profesor Pulsar, Albina i Jonasz. Razem z nimi odkryjesz wszechświat. Dowiesz się czy jesteśmy sami w wszechświecie i jak odległy jest księżyc.

Czytaj z Albikiem – Wszechświat możesz kupić tutaj. Znajdziesz ją też na Allegro.

Znacie Albika?

Jestem pewna, że na tych książkach nasza przygoda z Albikiem się nie skończy. Każda z nich to pomysł na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem, ale też naukę i zabawę. Powiem Wam, że i ja dowiedziałam się z nich wielu ciekawostek!

Macie Albika? Jakie są ulubione książki Waszych dzieci? ♥

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Albik - mówiące pióro

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jak utrzymać porządek w pokoju dziecka?
Albik – czy warto kupić mówiące pióro, które czyta?