Czytaj z Albikiem i baw się. Odkryj mówiące pióro, interaktywne książki, które uczą liter i cyfr, a także dźwiękowy gry memo. Poznaj nowości z serii Czytaj z Albikiem!
Czytaj z Albikiem i baw się
Przyznam się szczerze, że na chwilę obecną każda rzecz, która jest w stanie zając moje dzieci choć na chwilę jest na wagę złota. I choć nie wierzę w istnienie “cichych zabaw” dla dzieci to mamy w domu takie rzeczy i zabawki, które pomagają nam przetrwać ten zwariowany czas zdalnego nauczania i lockdownów. Albik może nie jest najcichszą zabawką na świecie (zwłaszcza, gdy chłopcy włączają na raz 2 pióra), ale moje dzieci lubią się nim bawić i bawią się nim długo.
Nauka poprzez zabawę z Czytaj z Albikiem!
Nie bez powodu piszę Wam po raz kolejny o Albiku. Albik to u nas pomysł na kreatywną zabawę, a moi chłopcy sami sięgają po te interaktywne pióra. Każdy bawi się nim inaczej, ale to jest właśnie super w Albiku! Zabawę tym interaktywnym zestawem można dostosować do wieku i umiejętności dziecka. Filip uwielbia przeglądać Atlas Świata, a Igor z zaciekawieniem słucha dźwięków zwierząt i pojazdów. Filipa kręcą najbardziej ciekawostki, które odkrywa w książkach. Młodszy syn uwielbia dźwięki i opowieści.
Właśnie trafiły do nas 2 nowe interaktywne książki, które uczą dzieci alfabetu i liczb, ale także gry, które bardzo szybko stały się u nas hitem! To memory z dźwiękami, które zaskakuje różnymi dźwiękami podczas zabawy i zmienia tą klasyczną grę w coś zupełnie nowego.
Co to jest Albik?
Albik to interaktywne pióro, które dostępne jest wraz z serią książek. Po przyłożeniu Albika do książki pióro mówi, wydaje dźwięki, opowiada i zachęca do udziału w quizach. W książkach ukryte jest nawet kilka tysięcy różnych nagrań. Albik to nie tylko pomysł na zabawę, ale również naukę. Maluch dzięki niemu może nauczyć się nowych słów, poznać dźwięki. Starszak może poznać lepiej otaczający nas świat, kosmos, czy ludzkie ciało, ale także język angielski. Więcej informacji o Albiku i książkach, które mamy znajdziesz w tym wpisie:
Albik – czy warto kupić mówiące pióro, które czyta?
A teraz czas na nasze albikowe nowości! Pamiętajcie, że do zabawy z Albikiem potrzebne jest interaktywne piórko, które możecie kupić w zestawach startowych. My mamy ten i ten.
Albik do nauki czytania
Często pytacie mnie o książki do nauki czytania. Albik może być fajnym pomysłem na naukę alfabetu i czytania. Ta niecodzienna forma może zachęcić do nauki dzieci, które nie są zainteresowane klasycznymi książkami i choć rodzice stają na rzęsach to z nauką czytania jest im zdecydowanie nie po drodze. Moje pierwsze literki to interaktywna książka, która pokazuje dzieciom wszystkie litery alfabetu. Dzieci mogą nie tylko je zobaczyć, przeczytać, ale także usłyszeć. Każda litera przedstawiona jest w formie drukowanej i pisanej. To fajny pomysł na naukę poprzez zabawę. Poznać alfabet pomogą dzieciom tematyczne wierszyki, wyrazy zapisane z podziałem na sylaby oraz interaktywne gry i quizy.
Książkę Moje pierwsze literki możesz kupić tutaj.
Albik do nauki liczenia
Moje pierwsze cyferki to książka, która uczy dzieci cyfr od 1 do 20, ale w bardzo zaskakujący sposób. Nie jest to klasyczny elementarz z cyframi, które prezentowane są poszczególnych stronach. Dzieciom w nauce cyfr pomagają tu baśnie braci Grimm, których fragmenty pojawiają się przy kolejnych cyfrach. Dziecko słucha baśni, a w quizach i grach uczy się liczyć. Książka nie tylko nauczy dzieci rozróżniać cyfry, ale także znajdziecie w niej proste działania matematyczne – odejmowanie i dodawanie. Wszystko w formie zabawy z interaktywnym piórem i książką. Na końcu książki znajdziecie jeszcze nie lada gratkę – bajkową interaktywną grę planszową, a także zagadki na spostrzegawczość dla małych spryciarzy. Świetny pomysł na naukę poprzez zabawę!
Książkę Moje pierwsze cyferki możesz kupić tutaj.
Odkrywaj dźwięki z grami Memo!
Jeśli myślicie, że znacie już wszystkie możliwe wersje memory to gwarantuję Wam, że Memo od Albika Was bardzo zaskoczy, bo ćwiczy nie tylko pamięć wzrokową, ale też słuch. Na żetonach służących do gry zakodowane są z jednej strony różne dźwięki, a z drugiej ciekawostki. Gra polega na dopasowaniu par żetonów z takimi samymi dźwiękami. Grać można na 3 sposoby dopasowując grę do wieku i umiejętności dziecka. Można grać mniejszą ilością żetonów, a z czasem urozmaicać grę na różne sposoby. Żetony możecie również wykorzystać do gry w klasyczne memory, ale te dźwięki to największa frajda z zabawy. Czasami trzeba się nieźle wsłuchać żeby odkryć czy jest to dźwięk mycia zębów czy coś zupełnie innego. W każdej wersji gdy znajdziecie 24 dźwięki.
Gra memo – Zwierzęta
W grze memo Zwierzęta znajdziesz dźwięki 24 zwierząt. Twoje dziecko odkryje jakie dźwięki wydaje kura, sowa, wąż, owca, ale także paw czy małpa.
Grę Zwierzęta kupisz tutaj.
Gra memo – Dźwięki wokół nas
W tej grze znajdziesz 24 dźwięki, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Ta gra najbardziej mnie zaskoczyła. Całą rodziną odgadujemy co to za dźwięk. Usłyszysz tu dźwięk pralki, telefonu, budzika, szkolnego dzwonka, tnących nożyczek czy wody spuszczanej w toalecie.
Grę Dźwięki wokół nas kupisz tutaj.
Gra memo – Środki transportu
W tej grze znajdziesz 24 dźwięki związane z transportem. Usłyszysz tu śmieciarkę, rakietę kosmiczną, ambulans, traktor, ciągnik, helikopter, a nawet łódź podwodną.
Grę Środki transportu kupisz tutaj.
Gra memo – Instrumenty muzyczne
W instrumentach muzycznych odkryjesz 24 niezwykłe dźwięki tych mniej i bardziej popularnych instrumentów. Jest gitara, akordeon, skrzypce, trąbka, ale także organy kościelne.
Grę Instrumenty muzyczne kupisz tutaj.
Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤
Kreatywnej zabawy!
Klaudia
Dodaj komentarz