Fajne książki dla pięciolatka – 9 nowości

Fajne książki dla pięciolatka, a wśród nich sporo nowości. Co teraz czytamy z moim pięciolatkiem? Mam dla Was sporo dobrych książek dla przedszkolaków!

Książki dla pięciolatka – co czytamy?

Książek w naszym domu mamy już na prawdę sporo. Staram się teraz wybierać i zamawiać tylko te, które są najciekawsze dla moich chłopców. Czytanie książek w naszym domu przeszło jednak ostatnio dużą rewolucję, bo Filip nauczył się czytać. Na pewno jesteście ciekawi jak? Jak to zwykle w przypadku mojego starszego syna bywa nauczył się tego sam, tak jak liter, kolorów czy liczenia. Na pewno mocno pomogły mu przedszkolne zabawy w sylabizowanie oraz książki do nauki czytania, które się u nas pojawiły, ale przede wszystkim nadszedł ten moment, w którym sam tego chciał. I teraz nie tylko my czytamy mu książki dla pięciolatka, ale również on czyta zwłaszcza krótkie bajki młodszemu bratu.

Taki samodzielnie czytający pięciolatek jest już zupełnie innym czytelnikiem, bo sam sięga po książki i wybiera te, które w danej chwili lubi. Nie sprawia to jednak, że nie czytamy mu książek. Wieczorami książka do poduszki jest u mojego Filipa obowiązkowa – czytać musi tata lub mama. No to mamy niezłą rewolucję czytelniczą w naszym domu!

Jakie wybrać książki dla pięciolatka?

Jesteście ciekawi jakie książki pojawiły się u nas ostatnio? W tym zestawieniu znajdziecie fajne książki dla pięciolatka, ale i dla każdego przedszkolaka. No to zaczynamy!

Jakie książki wybrać dla pięciolatka?
Książki dla pięciolatka – nasze nowości w biblioteczce

Za dużo zimowych zabaw

Zabawna historia żółwia, który nie lubi zimy. Nie lubi jej “bo nie”. Na szczęście ma przyjaciół, którzy pomogą mu ją polubić. Żółw chciał przespać całą zimę, ale ciągle coś lub ktoś mu w tym przeszkadzało. Odkrył jednak, że zima wcale nie jest taka zła, a dzięki dobrej zimowej zabawie można ją nawet polubić. Fajna, ciepła historia o przyjaźni. Za dużo zimowych marchewek możesz kupić tutaj.

Za dużo zimowych zabaw
Za dużo zimowych zabaw – fajna książka dla pięcioaltka
Za dużo zimowych zabaw
Za dużo zimowych zabaw

Alicja w krainie przyszłości

W domu Alicji zamieszkała Basia. Basia nie jest człowiekiem tylko robotem. Wraz z jej pojawieniem się w domu robota Alicja zaczyna zastanawiać się jak zmieni się teraz ich życie. Czy jej życie stanie się prostsze i czy roboty są w stanie. Z tej książki dowiecie się kto zbudował pierwszą sieć neuronową, czym jest sztuczna inteligencja albo e-commerce, ale nie bójcie się, że ta książka jest za trudna dla dzieci. Wszystko zostało wyjaśnione w bardzo prosty sposób w komiksowej przystępnej dla dzieci formie. Myślę, że i rodziców w tej książce może parę rzeczy zaskoczyć. Alicję w krainie przyszłości znajdziecie tutaj.

Alicja w krainie przyszlosci - recenzja, zdjęcia
Alicja w krainie przyszłości to książka dla pięciolatka, która pokaże mu jak działają roboty
Alicja w krainie przyszlosci - recenzja, zdjęcia
Alicja w krainie przyszłości - recenzja, zdjęcia

Małe Sówki

Wzruszająca historia o sowiej mamie i jej 3 dzieciach, które zostały same. Sara, Percy i Bill siedzą same na gałęzi i czekają na powrót mamy, która zanim małe sówki wstały wyleciała z ich dziupli. Sówki boją się, że mama nie wróci i czekają na nią na gałęzi. Każda z nich nieobecność mamy przeżywa nieco inaczej. Najbardziej zmartwiona jest najmłodsza sówka, ale jej starsze sowie rodzeństwo próbuje wytłumaczyć nieobecność mamy i pociesza ją, że mama wróci. To ciekawa propozycja o rozłące, która pokazuje, że nawet jeśli na chwilę mama zniknie nam z oczu to za chwilę wróci. Pięknie wydana! Małe sówki znajdziecie tutaj.

Małe Sówki - recenzja książki i zdjęcia
Wzruszająca książka dla pięciolatka o emocjach
Małe Sówki - recenzja książki i zdjęcia
Małe Sówki - recenzja książki i zdjęcia

Piraci z naszej ulicy

Pięknie ilustrowana książka dla dzieci. Nie wiem czy lepiej się ją ogląda czy czyta. W środku znajdziecie opowieść o małej dziewczynce o imieniu Matylda. Mieszka ona w bardzo specyficznym mieście, które nazywa się Nuda Morska, a średnia wieku to 67 lat. Jak się domyślacie to nic fajnego się w nim nie dzieje, a Matylda uwielbia przygody. Nudę przerywa jednak pojawienie się sąsiadów: piratów na wielkim pirackim statku. Mimo, że mieszkańcy przyjmują ich z dużym dystansem to Matylda jest nimi zachwycona. Fajna opowieść nie tylko dla fana piratów. Książka jest rymowana, ale rymy są bardzo przyjemne. Piraci z naszej ulicy znajdziesz tutaj.

Piraci z naszej ulicy - recenzja książki i zdjęcia
Pirackie przygody idealne dla każdego pięciolatka
Piraci z naszej ulicy - recenzja książki i zdjęcia
Piraci z naszej ulicy - recenzja książki i zdjęcia

Akademia tropicieli faktów

Akademia tropicie faktów to seria wydana przez wydawnictwo Mamania. Świetna propozycja dla ciekawskich pięciolatków. Znajdziecie w nich wiele ciekawostek dla dzieci. Trochę bałam się czy Filip jest gotowy na taką popularnonaukową serię, ale bardzo te książki polubił. Mamy trzy: o kosmosie, delfinach i rekinach oraz epoce lodowcowej. W każdej z nich znajdziecie wiele ciekawych informacji napisanych w przystępnej dla dzieci formie. Dzieci dowiedzą się czy można polecieć w kosmos, kim był Mikołaj Kopernik, czy rekiny są groźne dla ludzi, albo jak zbudowane są lodowce. Dla ciekawskich pięciolatków i przedszkolaków to seria idealna. Książkę o delfinach znajdziesz tutaj, tu dostępny jest kosmos, a Epokę lodowcową znajdziesz tutaj.

Akademia tropicieli faktów
Świetna seria popularnonaukowa nie tylko dla dzieci!
Akademia tropicieli faktów
Akademia tropicieli faktów

Nela i kierunek Antarktyda

O książkach Neli pisałam Wam kiedyś już w tym wpisie. Filip nadal bardzo je lubi. Choć chwilę musieliśmy odpocząć o tej serii to mamy w domu jedną z kolejnych książek Neli. Tym razem Nela zabrała nas w podróż po Antarktydzie. Jest w niej dużo zwierząt zwłaszcza arktycznych pingwinów. Nie brakuje również nurkowania. Filip bardzo lubi ją czytać razem z tatą nurkiem. Nelę i kierunek Antarktyda znajdziecie tutaj.

Nela i kierunek Antarktyda
Kolejne przygody Neli – mamy już większą część kolekcji
Nela i kierunek Antarktyda
Nela i kierunek Antarktyda

Zabawy z Nelą

Zabawy z Nelą to świetna propozycja na dziecięcą nudę. Książka przepełniona jest różnymi zadaniami i łamigłówkami. Są prostsze i nieco trudniejsze. Dla fana Neli takiego jak mój Filip to pozycja obowiązkowa. Zabawy z Nelą znajdziecie tutaj.

Zabawy z Nelą
Świetna książka z łamigłówkami dla małych odkrywców!
Zabawy z Nelą
Zabawy z Nelą
Zabawy z Nelą

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze
 • Kasia
  21 maja 2020

  Świetne pomysły na książki !
  Ze swojej strony mogę zaproponować wyjątkową książkę, którą moje pociechy pokochały. Jest nią bajka pt,, Tola na wsi”. Książka się nam tak spodobała, że aż zamowiłam całą serie!

  • Klaudia
   21 maja 2020

   Znam tą serię. Jest faktycznie super! Nie dziwię się, że kupiłaś wszystkie!

Poprzedni
Czyste powietrze w domu niezależnie od pogody – Oczyszczacz Klarta Forste 3 recenzja
Fajne książki dla pięciolatka – 9 nowości