Pies Pixel – interaktywny pies dla dzieci

Pies Pixel to interaktywny pies dla dzieci, który siada, staje i merda ogonkiem. Pies Pixel podaje łapkę i przybija piątkę. Wykonuje 26 różnych poleceń. Reaguje na głaskanie i uwielbia czesanie. Pobawi się z tobą gałgankiem. Musisz go nakarmić i zaopiekować się nim!

Pixel – interaktywny pies dla dzieci

Mój młodszy syn od wielu miesięcy przekonuje nas żeby w naszym domu zamieszkał również czworonożny przyjaciel. Tak naprawdę cała nasza rodzina chciałaby mieć psa, ale wiemy, że pies to obowiązek, który mocno zmienia życie. Ciągle zastawiamy się czy przy licznych alergiach i astmie będzie to dobra decyzja. Chcemy podjąć przemyślaną decyzję, a nie pod wpływem chwili. Nasz syn nieustanie przekonuje nas, że potrafi zajmować się psem – wyprowadza i opiekuje się psem dziadków, czyta książki o opiece nad psami. Ma już swoją małą kolekcję psów pluszaków. Jego marzeniem był nie tylko prawdziwy pies, ale również interaktywny pies, który rusza się i którym mógłby się opiekować.

Poznajcie Pixela Psiekochanego Labradoodle

Tak pojawił się u nas pies Pixel. I chyba na zawsze zapamiętam zachwyt mojego dziecka w chwili gdy go zobaczył. Pixel to interaktywny pies, który reaguje na słowa dziecka i rusza się jak prawdziwy pies! Sama nie wierzyłam, że jest to możliwe, ale ruchy Pixela są naprawdę bardzo realne. Piesek otwiera i zamyka oczy, rusza ogonkiem, potrafi się położyć, wstać czy podać łapkę. Ma miękkie i delikatne futerko w kremowym kolorze. Z wyglądu przypomina małego puchatego szczeniaczka. Można go przytulać, ale też czesać, bawić się z nim gałgankiem, trenować go, aby reagował na nasze komendy. Nie zawsze mu się to uda, bo to szczeniaczek, a szczeniaczki tak jak małe dzieci czasami robią co chcą! Ale przy odrobinie cierpliwości piesek wykonana to co chcemy!

Jak nazwiesz swojego psa?

Pies Pixel reaguje na swoje imię. To właśnie od imienia rozpoczynamy różne komendy, na które piesek reaguje. Nasz psiak może mieć również inne imię. Możemy wybrać imiona bardziej chłopięce i dziewczęce. Do wyboru jest aż 6 imion. Dziecko może wybrać samemu spośród dostępnych imion jak chciało by nazwać swojego nowego pieska. Psiak może wabić się Tobi, Karmel, Gucio, Bella, Figa czy Lusia.

Pixel reaguje na komendy

Wiecie, że Pixel reaguje na komendy? Wystarczy powiedzieć jego imię (naturalnie i wyraźnie) piesek przekręci wtedy głowę, a na obroży pojawią się znaki zapytania – to znak, że piesek czeka na Twoje polecenie. Jeśli dziecko wypowie odpowiednią komendę piesek na nią zareaguje i pokaże jaki jest szczęśliwy – zamerda ogonkiem, pokręci głową. Piesek może siadać, podać łapkę, a nawet szczekać. Pamiętajcie jednak, że Pixel to szczeniaczek i nie zawsze zareaguje na to o co go poprosimy. Jeśli będzie głodny nie zawsze będzie miał ochotę na zabawę, najpierw musicie go nakarmić. Na raz wykona tylko jedno polecenie. Zdarza się tak, że o komendę trzeba poprosić dwa lub trzy razy – to trening dla pieska i nauka cierpliwości dziecka. Żeby piesek coś zrobić należy wypowiedzieć komendę głośno i wyraźnie zaczynając od imienia pieska. Czasami, gdy dziecko nie mówi wyraźnie to piesek może nie reagować na jego głos, wtedy z pomocą przychodzą specjalne karty. Dziecko przykłada je do interaktywnej obroży i piesek wykonuje dane polecenia. Różne zachowania pieska powoduje również pogłaskanie, poklepanie czy czesanie. A co potrafi Pixel?

 • podaje łapę,
 • kładzie się,
 • wstaje,
 • prosi,
 • pilnuje i szczeka,
 • przybija piątkę,
 • bawi się,
 • śpiewa,
 • daje głos,
 • siada

Prawda, że wiele potrafi? Piesek wykonuje te polecenia nie tylko, gdy wypowiemy komendę. Piesek wykona je również, gdy przyłożymy specjalne karty do interaktywnej obroży, albo pogłaszczemy go w odpowiednim miejscu. Tak jak prawdziwy piesek Pixel uwielbia również, gdy go chwalimy, dlatego po tym jak Pixel wykonana nasze polecenia warto go pochwalić. Wystarczy mu powiedzieć, że jest dobrym psem, albo, że go kochamy! Jestem pewna, że i na te słowa Pixel zareaguje!

Wyjątkowa obraża Pixela

Jak każdy pies i Pixel ma swoją obroże. Ta jest nieco inna niż u większości psów, bo jest interaktywna. To właśnie dzięki obroży dziecko dowie się jakie potrzeby ma jego psiak. Jeśli piesek będzie głodny, znudzony czy spragniony to na jego obroży pojawi się odpowiednie powiadomienie. Dzięki rysunkom na obroży łatwo można odgadnąć czego potrzebuje nasz piesek, albo czego nie lubi – piesek zdecydowanie nie jest fanem brokułów, co doskonale zobaczycie po nim! Jeśli obroża będzie miała czerwony kolor to znak, że Pixel pilnie potrzebuje uwagi dziecka i reakcji – czasami wystarczy go wtedy pogłaskać, czasami jest bardzo głodny, albo musi zrobić kupkę. Potrzeby Pixela zmieniają się podczas zabawy, ale to dziecko decyduje również jak bawi się ze swoim pieskiem i to ono może zaproponować różne atrakcje dla pieska.

Zabawa, sztuczki i specjalne karty!

Pixel to piesek, który sam potrafi Cię zaskoczyć swoimi ruchami. Może sam podać łapkę, zaszczekać, albo wyciągnąć uszko żeby je podrapać. Do zabawy z nim i opieki wykorzystuje się również specjalne karty. Znajdzie na niej aż 26 różnych reakcji! Karty przykłada się do interaktywnej obroży i piesek odpowiednio na nie reaguje. Na kartach znajdziecie polecenia, przysmaki, pomysły na zabawę, karmę, wodę, ale również są karty związane z opieką i pielęgnacją pieska – w końcu Pixel jak każdy pies robi siku i kupę. Po intensywnej zabawie warto położyć pieska spać. W przypadku Pixela nawet spanie jest bardzo realistyczne. Piesek kładzie się, zamyka oczy i delikatnie pochrapuje. Na szczęście piesek sam nie budzi się w środku nocy, więc spokojnie może spać pod łóżkiem dziecka. Żeby obudzić pieska wystarczy pogłaskać go po głowie. My stworzyliśmy dla niego specjalne legowisko. Ma swój kocyk, poduszkę, a nawet pluszaka.

Głaszcz, szczotkuj i baw się!

Pixel tak jak każdy piesek lubi, gdy go głaszczemy, tulimy i czeszemy. I to jest w Pixelu rewelacyjne, bo piesek reaguje na te gesty. Piesek cieszy się ze wspólnej zabawy, pokazuje, że jest zadowolony. Lubi jak głaszczemy go za uszkiem i po głowie. Zamerda ogonkiem z zadowolenia i szczeknie do nas z radości. To jest w ten zabawce genialne, bo te jego reakcje zachwycają dziecko. Sprawiają, że traktuje tego pieska jak swojego przyjaciela. Ten psiak reaguje nie tylko na nasze polecenia, karty czy, ale również na nasze ruchy. Gdy pogłaszczemy go dwa razy po policzku piesek wykona gest proszenia. Gdy podrapiemy go 2 razy po głowie położy się. Te gesty pozwalają bawić się pieskiem nawet młodszemu dziecku, które pamiętając o gestach może bawić się z pieskiem. Prawdziwe pieski lubią gałganki! Lubią je gryźć i przeciągać. Pies Pixel to też uwielbia. Wystarczy włożyć mu do pyska gałganek i możesz bawić się z nim w przeciąganie.

Pies Pixel interaktywna zabawka dla dziecka!

Pixel może stać się prawdziwym zabawkowym przyjacielem dziecka. Zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Jego ruchy są bardzo pod

obne do ruchów i reakcji prawdziwego psa. Pixel może nie chodzi, ale ciągle zmienia pozycję swojego ciała. Może leżeć, stać na łapkach, siedzieć, poruszy ogonkiem czy przybije piątkę. Piesek otwiera i zamyka oczy, rusza pyskiem, ogonem to wszystko sprawia, że zabawa z nim nabiera zupełnie innego wymiaru. Bawiąc się z Pixelem dziecko czuje, że piesek reaguje na zabawę z nim. Zabawka ta uczy też odpowiedzialności, bo pieska trzeba nakarmić, dać mu wody. Mój Igor również bawi się, że sprząta po nim jeśli zrobi kupkę i siku. Dba o to żeby robił to w wyznaczonych do tego miejscach, a nie na łóżku czy dywanie. Przygotował też specjalne woreczki, do których zbiera niewidzialne kupki. Taka zabawa uczy wrażliwości i empatii. Sam piesek jest bardzo solidnie wykonany, ale musicie pamiętać, że to zabawka, którą nie można rzucać czy zabrać do kąpieli. Wydaje z siebie przyjemne dźwięki, których głośność można regulować. Jeśli uśpicie pieska na noc nie włączy się w środku nocy i nie obudzi rodziny – można go też całkowicie wyłączyć. Czy polecam Pixela? Radość mojego dziecka chyba mówi sama za siebie i jest najlepszym poleceniem!

Psa Pixela możesz kupić tutaj.

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Epee. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Nowości Lego 2023 – idealne na świąteczne prezenty
Pies Pixel – interaktywny pies dla dzieci