Kalendarz adwentowy - kolorowanka adwentowa

Kalendarz adwentowy – kolorowanka adwentowa do wydrukowania

Kalendarz adwentowy w formie adwentowej kolorowanki. Odliczaj dni do Świąt ozdabiając bombki na choince. Pobierz i wydrukuj ten kreatywny kalendarz adwentowy dla dziecka!

Co roku przygotowuję dla Was numerki do kalendarza adwentowego. W poprzednich latach pojawiły się kwadratowe numerki w 3 kolorach i numerki w kształcie domków. Za kilka dni pojawią się tegoroczne numerki, które i ja wykorzystam do zrobienia naszego kalendarza.

Wymyśliłam sobie kreatywny kalendarz adwentowy z kolorowankami i wyklejankami na każdy dzień. Więcej zdradzę Wam we wpisie, ale spokojnie razem ze mną zdążycie taki kalendarz przygotować. Na przygotowanie i pokazanie Wam naszego kalendarza adwentowego potrzebuję jeszcze kilka dni, a dziś mam dla Was kalendarz adwentowy w formie adwentowej kolorowanki.Niezwykłe kalendarze adwentowe

Od kilku lat kalendarze adwentowe to już nie tylko czekoladki kupione w sklepie. Mamy prześcigają się w kreatywnych pomysłach. Moimi zdecydowanymi faworytami są listy od elfów i niezwykłe zadania dla dzieci, które wykonują wraz z rodzicami w okresie adwentu. Do kalendarzy adwentowych zamiast czekoladek coraz częściej trafiają różne drobiazgi czy elementy do przygotowania świątecznych dekoracji. Ja za kilka dni pokaże Wam nasz pomysł na kalendarz adwentowy. Będzie prosty do wykonania, ale też i kreatywny. Jeśli Wasze dzieci lubią malować i wyklejać to myślę, że im się spodoba.

Kalendarz adwentowy w formie świątecznej choinki do kolorowania

Kalendarz adwentowy w formie świątecznej choinki do kolorowania

Kalendarz adwentowy do malowanie i wyklejania

Kalendarz adwentowy do malowanie i wyklejania

Kolorowanka z adwentowym kalendarzem

A dziś mam dla Was prosty kalendarz adwentowy, który wystarczy wydrukować i jest już gotowy. Jest w formie świątecznej choinki, na której znalazły się 24 bombki. Bombki są białe. Odliczając dni do Bożego Narodzenia codziennie ozdabiamy jedną bombkę z odpowiednim numerkiem. Na święta cała choinka będzie kolorowa.

A jak można je ozdobić? Sposobów jest mnóstwo. A pewnie i Wy zaskoczycie mnie znowu Waszymi kreatywnymi pomysłami. Bombki możecie pomalować kredkami, mazakami, czy farbkami. Wykleić je plasteliną. Przykleić kolorowe pomponiki, albo pompony wykonane z włóczki. Możecie wykleić je kulkami zrobionymi z bibuły. Przykleić na nie kolorowe cekiny albo wycięte z filcu bombki.

Wszystkie moje wcześniejsze świąteczne wpisy znajdziesz tutaj. Jest w czym wybierać, bo w poprzednich latach przygotowałam dla Was dużo świątecznych plakatów, zawieszki na prezenty i inne świąteczne inspiracje.

Naszą kolorowankę adwentową włożę do ramki i co dziennie będziemy ją ozdabiać. Myślę, że tym razem postawimy na bibułę. A Ty jaki masz na nią pomysł?

Koniecznie zerknij na mojego Instagrama. Tam zdradzam na stories szczegóły naszego kalendarza adwentowego:

Kalendarz adwentowy możesz wykleić

Kalendarz adwentowy możesz wykleić pomponikami

Kalendarz adwentowy możesz pomalować kredkami

Kalendarz adwentowy możesz pomalować kredkami

Nie zapomnij o Mikołaju

A czy Twoje dziecko napisało już list do Świętego Mikołaja? Pamiętaj, że przygotowałam 2 wersje listów, które możesz pobrać na blogu. List do Mikołaja z możliwością narysowania prezentu znajdziesz tu, a klasyczną wersję listu dla chłopca i dziewczynki tu. A wiesz, że i Mikołaj pisze listy może napisać taki również do Twojego dziecka – zerknij tu.

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!Jeśli udostępniasz zdjęcia z moimi grafikami to oznacz mnie #lecibocianpl, wtedy zobaczę co fajnego wymyśliłaś! 🙂

Kolorowanka adwentowa do druku

Kalendarz adwentowy - kolorowanka adwentowa

Pobieram do użytku prywatnego

Jak można korzystać z moich grafik?

– Kalendarz adwentowy możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Kalendarz adwentowy dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w .jpg

– Kalendarz adwentowy udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Miłego dnia!

Klaudia

o Autorze

Klaudia

Mama dwójki chłopców: szalonego 4 latka i rocznego malucha. Mama grafik. Lubię ładne rzeczy i dobry design.

2 komentarze

  1. Fajny pomysł,chyba skorzystam,ponieważ moje dzieci już myślą o czekoladkowym kalendarzu adwentowym.

Dodaj komentarz