wycinanka Mikołaj

Kreatywnie z dzieckiem #6 – wycinanka Mikołaj

Mikołajkowa wycinanka, czyli Mikołaj na różne sposoby. Wycinaj, sklejaj i wymyśl z dzieckiem Waszą własną wersję Mikołaja. Wykorzystaj pompony, bibułę, włóczkę – co tylko chcesz!

Nawet nie wiecie jak mocno w tym roku wyczekuję grudnia. Choć na co dzień jestem osobą, która bardziej uwielbia lato i swój ogród z kolorowymi kwiatami. Ale teraz jest zupełnie inaczej. Nie umiem się doczekać, kiedy 1 grudnia wyciągnę z ukrycia nasz kalendarz adwentowy. I pojawi się u nas w domu wraz z pierwszym listem od Elfa i tą świąteczną magiczną atmosferą.Mikołajowa wycinanka

Żeby trochę świątecznej atmosfery pojawiło się i u Was mam coś dla Was świątecznego. Pomysł na kolejną świąteczną kartę pracy – Mikołaja w formie wycinanki. Tym razem to Mikołaj, którego możecie przygotować na różne sposoby. Ja przygotowałam szablon Mikołaja, który można powycinać i posklejać. Składa się on z różnych elementów: jest twarz, czapka z pomponem, oczy, broda, wąsy i czerwony nosek. Nie zabrakło również tła, na które możecie przykleić Mikołaja.

Mikołaj na różne sposoby

A skleić możecie go na różne sposoby. Przyklejając po kolei jego elementy, albo zastępując je różnymi dodatkami. Zamiast papierowej brody można zrobić ją z bibuły czy włóczki. Oczy można zastąpić ruchomymi. Pompon z czapki wcale nie musi być z papieru może być pluszowym pomponikiem albo kulką z waty. Możecie kombinować i tworzyć własne wersje Mikołaja.

Mikołajowa wycinanka

Mikołajowa wycinanka

Czego potrzebujesz?

Do przygotowania Mikołaja potrzebujesz szablonu. Możesz go pobrać na dole wpisu. Mam dla Cibie 2 szablony do druku, na których znajdziesz części Mikołaja i tło, do którego możesz wszystko przykleić. Całość zapakowana jest w zipie. Potrzebujesz również nożyczek i kleju, żeby wszystko powycinać i posklejać. Jeśli chcesz urozmaicić swojego Mikołaja możesz wykorzystać dowolne elementy.

Nasz Mikołaj

Z Filipem zrobiliśmy 2 wersje Mikołaja. Nasz Mikołaj ma pompon na czapce. Pocięliśmy mu nieco wąsa, dzięki czemu wygląda dużo dostojniej 🙂 Zrobiliśmy również małe wersje Mikołaja – zastanawiam się czy zrobić z nich girlandę czy wykorzystać jako ozdoby na choince.

Mojego Mikołaja na różne sposoby możecie również wykorzystać jako jedno z zadań do kalendarza adwentowego. Jestem bardzo ciekawa co pozmieniacie w swoich Mikołajach i jak będą one wyglądać.

Wiem, że znowu mnie kreatywnie zaskoczycie. Koniecznie pokażcie co fajnego wymyśliliście ze swoimi dziećmi – tylko nie zapomnijcie mnie oznaczyć (@lecibocian.pl – #lecibocianpl), bo ja uwielbiam podglądać Wasze pomysły!

Mikołajowa wycinanka

Mikołajowa wycinanka

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!Jeśli udostępniasz zdjęcia z moimi grafikami to oznacz mnie #lecibocianpl, wtedy zobaczę co fajnego wymyśliłaś! 🙂

Świąteczna wycinanka – Mikołaj

Świąteczne wycinanki

Pobierz szablon

Pobieram do użytku prywatnego

Nie zapomnij o Mikołaju

A czy Twoje dziecko napisało już list do Świętego Mikołaja? Pamiętaj, że przygotowałam 2 wersje listów, które możesz pobrać na blogu. List do Mikołaja z możliwością narysowania prezentu znajdziesz tu, a klasyczną wersję listu dla chłopca i dziewczynki tu. A wiesz, że i Mikołaj pisze listy może napisać taki również do Twojego dziecka – zerknij tu

Jak można korzystać z wycinanki?

– Świąteczne wycinanki możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Świąteczne wycinanki dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg

– Świąteczne wycinanki udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Mikołajowa wycinanka

Mikołajowa wycinanka

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

o Autorze

Klaudia

Mama dwójki chłopców: szalonego 4 latka i rocznego malucha. Mama grafik. Lubię ładne rzeczy i dobry design.

Dodaj komentarz