Wycinanka Mikołaj, czyli zrób Mikołaja z dzieckiem

Wycinanka Mikołaj, czyli wycinanka w kształcie Mikołaja. Wycinaj, sklejaj i wymyśl z dzieckiem Waszą własną wersję Mikołaja. Wykorzystaj pompony, bibułę, włóczkę – co tylko chcesz!

Wycinanka Mikołaj

Nawet nie wiecie jak mocno w tym roku wyczekuję grudnia. Choć na co dzień jestem osobą, która bardziej uwielbia lato i swój ogród z kolorowymi kwiatami. Ale teraz jest zupełnie inaczej. Nie umiem się doczekać, kiedy 1 grudnia wyciągnę z ukrycia nasz kalendarz adwentowy. I pojawi się u nas w domu wraz z pierwszym listem od Elfa i tą świąteczną magiczną atmosferą.

Mikołajowa wycinanka

Żeby trochę świątecznej atmosfery pojawiło się i u Was mam coś dla Was świątecznego. Pomysł na kolejną świąteczną kartę pracy – Mikołaja w formie wycinanki. Tym razem to Mikołaj, którego możecie przygotować na różne sposoby. Ja przygotowałam szablon Mikołaja, który można powycinać i posklejać. Składa się on z różnych elementów: jest twarz, czapka z pomponem, oczy, broda, wąsy i czerwony nosek. Nie zabrakło również tła, na które możecie przykleić Mikołaja.

Mikołaj na różne sposoby

A skleić możecie go na różne sposoby. Przyklejając po kolei jego elementy, albo zastępując je różnymi dodatkami. Zamiast papierowej brody można zrobić ją z bibuły czy włóczki. Oczy można zastąpić ruchomymi. Pompon z czapki wcale nie musi być z papieru może być pluszowym pomponikiem albo kulką z waty. Możecie kombinować i tworzyć własne wersje Mikołaja.

Mikołajowa wycinanka
Mikołajowa wycinanka

Czego potrzebujesz?

Do przygotowania Mikołaja potrzebujesz szablonu. Możesz go pobrać na dole wpisu. Mam dla Cibie 2 szablony do druku, na których znajdziesz części Mikołaja i tło, do którego możesz wszystko przykleić. Całość zapakowana jest w zipie. Potrzebujesz również nożyczek i kleju, żeby wszystko powycinać i posklejać. Jeśli chcesz urozmaicić swojego Mikołaja możesz wykorzystać dowolne elementy.

Nasz Mikołaj

Z Filipem zrobiliśmy 2 wersje Mikołaja. Nasz Mikołaj ma pompon na czapce. Pocięliśmy mu nieco wąsa, dzięki czemu wygląda dużo dostojniej 🙂 Zrobiliśmy również małe wersje Mikołaja – zastanawiam się czy zrobić z nich girlandę czy wykorzystać jako ozdoby na choince.

Mojego Mikołaja na różne sposoby możecie również wykorzystać jako jedno z zadań do kalendarza adwentowego. Jestem bardzo ciekawa co pozmieniacie w swoich Mikołajach i jak będą one wyglądać.

Wiem, że znowu mnie kreatywnie zaskoczycie. Koniecznie pokażcie co fajnego wymyśliliście ze swoimi dziećmi – tylko nie zapomnijcie mnie oznaczyć (@lecibocianpl – #lecibocianpl), bo ja uwielbiam podglądać Wasze pomysły!

Zaskocz swoje dziecko niezwykłym listem od Mikołaja

Chcesz w te Święta zaskoczyć swoje dziecko? Mam dla Ciebie wyjątkowy pomysł. Co byś powiedziała na to żeby w tym roku Mikołaj napisał list dla Twojego dziecka? W tym roku Mikołaj może również zaskoczyć Twoje dziecko listem napisanym specjalnie dla niego lub niezwykłym wideo od Mikołaja.

Odbierz niezwykły list od Mikołaja dla Twojego dziecka ->

Mikołajowa wycinanka
Mikołajowa wycinanka

Świąteczna wycinanka – Mikołaj

Świąteczne wycinanki

Podobają Ci się moje świąteczne inspiracje? Będzie mi bardzo miło, jeśli docenisz moją pracę i dołączysz do mnie na Instagramie albo polecisz mnie swoim znajomym ❤ Zerknij również na moje inne świąteczne pomysły.

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz wakacyjne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wakacyjne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Naucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wakacyjne wyklejanki, wakacyjne zadania do rozwiązywania, wakacje dla malucha, wakacyjna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Jak można korzystać z wycinanki?

– Świąteczne wycinanki możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Świąteczne wycinanki dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg

– Świąteczne wycinanki udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Mikołajowa wycinanka
Mikołajowa wycinanka

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Świąteczne wyklejanki do wydrukowania – 3 wzory
Wycinanka Mikołaj, czyli zrób Mikołaja z dzieckiem