Wycinanka Mikołaj, czyli zrób Mikołaja z dzieckiem

Wycinanka Mikołaj, czyli wycinanka w kształcie Mikołaja. Wycinaj, sklejaj i wymyśl z dzieckiem Waszą własną wersję Mikołaja. Wykorzystaj pompony, bibułę, włóczkę – co tylko chcesz!

Wycinanka Mikołaj

Nawet nie wiecie jak mocno w tym roku wyczekuję grudnia. Choć na co dzień jestem osobą, która bardziej uwielbia lato i swój ogród z kolorowymi kwiatami. Ale teraz jest zupełnie inaczej. Nie umiem się doczekać, kiedy 1 grudnia wyciągnę z ukrycia nasz kalendarz adwentowy. I pojawi się u nas w domu wraz z pierwszym listem od Elfa i tą świąteczną magiczną atmosferą.

Mikołajowa wycinanka

Żeby trochę świątecznej atmosfery pojawiło się i u Was mam coś dla Was świątecznego. Pomysł na kolejną świąteczną kartę pracy – Mikołaja w formie wycinanki. Tym razem to Mikołaj, którego możecie przygotować na różne sposoby. Ja przygotowałam szablon Mikołaja, który można powycinać i posklejać. Składa się on z różnych elementów: jest twarz, czapka z pomponem, oczy, broda, wąsy i czerwony nosek. Nie zabrakło również tła, na które możecie przykleić Mikołaja.

Mikołaj na różne sposoby

A skleić możecie go na różne sposoby. Przyklejając po kolei jego elementy, albo zastępując je różnymi dodatkami. Zamiast papierowej brody można zrobić ją z bibuły czy włóczki. Oczy można zastąpić ruchomymi. Pompon z czapki wcale nie musi być z papieru może być pluszowym pomponikiem albo kulką z waty. Możecie kombinować i tworzyć własne wersje Mikołaja.

Mikołajowa wycinanka
Mikołajowa wycinanka

Czego potrzebujesz?

Do przygotowania Mikołaja potrzebujesz szablonu. Możesz go pobrać na dole wpisu. Mam dla Cibie 2 szablony do druku, na których znajdziesz części Mikołaja i tło, do którego możesz wszystko przykleić. Całość zapakowana jest w zipie. Potrzebujesz również nożyczek i kleju, żeby wszystko powycinać i posklejać. Jeśli chcesz urozmaicić swojego Mikołaja możesz wykorzystać dowolne elementy.

Nasz Mikołaj

Z Filipem zrobiliśmy 2 wersje Mikołaja. Nasz Mikołaj ma pompon na czapce. Pocięliśmy mu nieco wąsa, dzięki czemu wygląda dużo dostojniej 🙂 Zrobiliśmy również małe wersje Mikołaja – zastanawiam się czy zrobić z nich girlandę czy wykorzystać jako ozdoby na choince.

Mojego Mikołaja na różne sposoby możecie również wykorzystać jako jedno z zadań do kalendarza adwentowego. Jestem bardzo ciekawa co pozmieniacie w swoich Mikołajach i jak będą one wyglądać.

Wiem, że znowu mnie kreatywnie zaskoczycie. Koniecznie pokażcie co fajnego wymyśliliście ze swoimi dziećmi – tylko nie zapomnijcie mnie oznaczyć (@lecibocianpl – #lecibocianpl), bo ja uwielbiam podglądać Wasze pomysły!

Zaskocz swoje dziecko niezwykłym listem od Mikołaja

Chcesz w te Święta zaskoczyć swoje dziecko? Mam dla Ciebie wyjątkowy pomysł. Co byś powiedziała na to żeby w tym roku Mikołaj napisał list dla Twojego dziecka? W tym roku Mikołaj może również zaskoczyć Twoje dziecko listem napisanym specjalnie dla niego lub niezwykłym wideo od Mikołaja.

Odbierz niezwykły list od Mikołaja dla Twojego dziecka ->

Mikołajowa wycinanka
Mikołajowa wycinanka

Świąteczna wycinanka – Mikołaj

Świąteczne wycinanki

Podobają Ci się moje świąteczne inspiracje? Będzie mi bardzo miło, jeśli docenisz moją pracę i dołączysz do mnie na Instagramie albo polecisz mnie swoim znajomym ❤ Zerknij również na moje inne świąteczne pomysły.

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz i wydrukuj jesienne zadania dla dzieci!Masz ochotę na więcej kreatywnej zabawy? Wydrukuj moje jesienne zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długą zabawę! Na kartach znajdziesz jesienne zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Letnie zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.


Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz jesienne motywy i mnóstwo pomysłów na zabawę! Poznaj jesienne zestawy. Mam dla Ciebie jesienne zadania, jesienne wyklejanki i jesienną matematykę.

Jesień karty pracy do druku

Jak można korzystać z wycinanki?

– Świąteczne wycinanki możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Świąteczne wycinanki dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg

– Świąteczne wycinanki udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Mikołajowa wycinanka
Mikołajowa wycinanka

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku – dodaję tam linki do nowych wpisów i swoje przemyślenia,
  • dołącz do grupy Kreatywna Kwarantanna i poznaj pomysły na zabawę z dziećmi w domu

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię  skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych wpisów! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Świąteczne wyklejanki do wydrukowania – 3 wzory
Wycinanka Mikołaj, czyli zrób Mikołaja z dzieckiem