Książki do aktywnego czytania, w których nie ma nudy!

Książki do aktywnego czytania to książki do zabawy. Książki, które pobudzają wyobraźnie, są bardzo kreatywne i zachęcają dzieci do niezwykłej zabawy! Książki do aktywnego czytania to książki, w których nie ma nudy tylko dobra zabawa!

Książki do aktywnego czytania dla dzieci

W ostatnim wpisie pokazywałam Wam 5 pięknych książek do czytania przed snem. Książki, które chcę Wam pokazać dzisiaj do wyciszenia przed snem zupełnie się nie nadają. Dziś mam dla Was książki w których nie brakuje nudy, nie są to książki do bazgrania, ale do do zabawy. Mam dla Was książki do aktywnego czytania. Wiecie co to jest aktywne czytanie?

Aktywne czytanie dla dzieci

Książki do aktywnego czytania to książki do zabawy. Książki, które zachęcają do ruchu, poprzez zabawę uczą rozróżniania kolorów, cyfr i są świetną formą zabawy dla dziecka. To książki idealne dla najmłodszych czytelników. Zwłaszcza tych dzieci, które nie potrafią wysłuchać nawet krótkich historii i wiercą się po całym łóżku czy kanapie. Te książki wciągają do zabawy, zachęcają dziecko do robienia różnych rzeczy. Zaskakują kolejnymi stronami do tego stopnia, że dziecko jest zainteresowane tym co raz się wydarzy. Nie są to książki tylko dla maluchów, bo również starsze dzieci znajdą w nich dużo zabawy. Idealnie sprawdzą się dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Jest w nich mało tekstu, polecenia są krótkie i zrozumiałe. Dla mojego czytającego samodzielnie 5-latka były świetnym pomysłem na kreatywną zabawę!

Książki do czytania i zabawy

Mistrzem książek do aktywnego czytania jest niewątpliwie Herve Tullet, którego pomysły na książki z kropkami stały się bestsellerami na całym świecie i które dzieci po prostu uwielbiają, ale mam dla Was w tym zestawieniu również innych autorów, którzy śmiało mogą konkurować z Tulletem. Gotowi na zabawę z książkami?

Książki do aktywnego czytania dla dzieci
Książki do aktywnego czytania dla dzieci

Pobaw się z Fafikiem

Pierwsza książka do aktywnego czytania, która pojawiła się u nas już dawno temu to Pobaw się z Fafikiem. To interaktywna książka, która ma zastąpić dzieciom tablet. Jej bohaterem jest pies Fafik, a na kolejnych stronach książki dzieci odnajdują nie tylko jego przygody, ale również proste polecenia i zadania, które wykonują podczas wspólnego aktywnego czytania. Zadania dla dzieci są różne. Czasami trzeba podnieść prawą rękę, czasami pogłaskać czy pobujać pieska, albo klasnąć w ręce. Wiele zadań związanych jest z rozróżnianiem prawej i lewej ręki, ale nie tylko książka uczy również liczenia, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Książkę Pobaw się z Fafikiem znajdziesz tutaj.

Pobaw się z Fafikiem - recenzja i zdjęcia książki
Pobaw się z Fafikiem - recenzja i zdjęcia książki
Pobaw się z Fafikiem - recenzja i zdjęcia książki

Naciśnij mnie

W tej książce nie ma opowieści i morału, jest za co całkiem sporo kropek! Trójkolorowe kropki zachęcą Wasze dzieci do interakcji i wspólnej zabawy. Mój starszy syn uwielbia tą książkę, bo każda strona zachęca do wspólnej zabawy i zaskakuje. Filip ma wrażenie, że wykonywane przez niego czynności sprawiają, że kropki się poruszają, zamieniają miejscami. Z zaciekawieniem przegląda kolejne strony. Naciśnij mnie to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka liczenia, rozróżniania kolorów oraz prawej i lewej strony. Kropkami potrząsamy, dmuchamy, obracamy, naciskamy. To świetna zabawa dla dziecka w każdym wieku. Książkę Naciśnij mnie znajdziesz tutaj.

Naciśnij mnie - recenzja i zdjęcia książki
Naciśnij mnie - recenzja i zdjęcia książki
Naciśnij mnie - recenzja i zdjęcia książki

Figle Migle

Kolejna książka wypełniona kolorowymi kropkami. Kropki szaleją na kolejnych stronach i zachęcają dziecko aktywnej zabawy. To książka nie do spokojnego czytania, ale do figlowania. Te małe niepozorne kropeczki wciągają dziecko do niezwykłej zabawy. Cała zabawa polega na wykonywaniu prostych zadań, dzięki nim kropki zmieniają swoje położenie, znikają, pojawiają się. Aby to zrobiły dziecko musi podążać paluszkiem po liniach, zakrywać, przykrywać, szeptać, dmuchać, a nawet potrząsać głową. Książka uczy skupienia uwagi, pobudza wyobraźnie. Mnie i Filipa oczarowała. Figle Migle znajdziecie tutaj.

Figle Migle - recenzja i zdjęcia książki
Figle Migle - recenzja i zdjęcia książki
Figle Migle - recenzja i zdjęcia książki

Opowiedz mnie

Książka zupełnie inna niż poprzednie, ale niezwykle kreatywna i pobudzająca wyobraźnie. Opowiedz mnie to książka, w której sami jesteśmy autorami i to my wybieramy jaką opowieść stworzymy. Naszym pomocnikiem w stworzeniu opowieści jest mały żółty ślimaczek, który pomaga nam stworzyć niezwykłą historię. Zaczyna się ona klasycznie, bo za siedmioma górami i lasami, ale za każdym razem może się ona potoczyć zupełnie inaczej. Na każdej stronie znajdziecie pomysły na różne losy bohaterów tej niezwykłej historii. Strony wyglądają jak mapa i to my decydujemy, którą ścieżką pójdziemy. Na każdej czeka nas coś innego. Możesz wybrać czy historia ma się toczyć w kosmosie, strasznym domu, na zamku czy w domu na drzewie. To świetny sposób na wspólna zabawę z dzieckiem i zachęcenie do opowiadania i wymyślania. Opowiedz mnie znajdziesz tutaj.

Opowiedz mnie - recenzja i zdjęcia książki
Opowiedz mnie - recenzja i zdjęcia książki
Opowiedz mnie - recenzja i zdjęcia książki

Turlututu i przepraszam za pardą

W tej książce do zabawy Wasze dzieci zaprosi Turlututu. Ten niezwykły stworek o jeszcze bardziej niezwykłym imieniu mieszka w książce, opowiada bajki i wymyśla przeróżne zabawy. Podczas wspólnej zabawy nauczy dzieci literek, opowiadania bajek i czarowania. Książka w niezwykły sposób zachęci dzieci do czytania i nauki literek, a wszyto dzięki opowieści o księżniczce, a może jednak słoniu? Coś w ten opowieści się nieźle namieszało na szczęście dzieci razem z Turlututu odkręcą te całe zamieszanie. To świetna pozycja do wspólnej zabawy i aktywnego czytania. Rozwija wyobraźnię, logiczne myślenie i wyobraźnię. Turlututu i przepraszam za pardą znajdziesz tutaj.

Turlututu i przepraszam za pardą
Turlututu i przepraszam za pardą
Turlututu i przepraszam za pardą

Turlututu magiczne przygody

Kolejna książka o przygodach Turlututu – w tej serii znajdziecie ich całkiem sporo. W magicznych przygodach zabawny stworek zabierze dzieci na planetę, na której mieszka. W tej kosmicznej przygodzie nie zabraknie magii i różnych zaskakujących rzeczy, które pojawią się na kolejnych stronach. Żeby magia zadziałała potrzebny jest mały czytelnik, który będzie dmuchać, szukać, potrząsać, obracać, a nawet przytulać czy gilgotać. Ta książka to świetna zabawa nie tylko dla dziecka, ale również dla osoby, która ją razem z dzieckiem czyta, bo w niezwykły sposób w ciąga do zabawy i dziecko, i rodzica. Turlututu i magiczne przygody znajdziesz tutaj.

Turlututu magiczne przygody - recenzja i zdjęcia książki
Turlututu magiczne przygody - recenzja i zdjęcia książki
Turlututu magiczne przygody - recenzja i zdjęcia książki

Kliknij mnie

Ostatnia książka do dobrej zabawy nie potrzebuje baterii, ani zasilania, aby bawić się nią wystarczy dziecięca wyobraźnia. Bohaterem książki jest mały Blipek. Blipek to czerwona kuleczka, która chce zagrać w pewną grę. Aby ją wygrać musi się dostać do cyferek, ale zupełnie nie ma pomysłu jak to zrobić. Pomóc w wygranej mogą mu mali czytelnicy, którzy muszą go przeturlać, dmuchnąć, powiększyć, a nawet połaskotać. Świetna książka, która w prostej i zabawnej formie wciąga do zabawy i pokazuje, że książka może być nie tylko do czytania, ale również do świetnej zabawy. Książkę kliknij mnie znajdziesz tutaj.

Kliknij mnie - recenzja i zdjęcia książki
Kliknij mnie - recenzja i zdjęcia książki
Kliknij mnie - recenzja i zdjęcia książki

Podobają Ci się moje książkowe wpisy? Więcej recenzji książek z naszej domowej biblioteki znajdziesz tutaj. Dołącz do mnie na Instagramie i zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Karty pracy Dzień dziecka – Wyklejanka dla dzieci do druku
Książki do aktywnego czytania, w których nie ma nudy!