Piasek kinetyczny – jaki wybrać dla dziecka?

Jaki piasek kinetyczny wybrać dla dziecka? Który zestaw z piaskiem kinetycznym jest najlepszy! Poznaj piasek kinetyczny, który trzyma formę!

Piasek kinetyczny dla dzieci

Zima to u nas okres, kiedy moi chłopcy sięgają po piasek kinetyczny. Latem zdecydowanie wybierają piaskownicę, w ogrodzie, ale gdy na dworze robi się zimno zawsze przychodzi czas na piasek kinetyczny.

Nasza przygoda z piaskiem kinetycznym zaczęła się, gdy Filip miał 2 lata. Na swoje urodziny dostał zestaw Bobem budowniczym i bardzo go polubił. Ten piasek kinetyczny bardzo dobrze trzymał formę. Można było zrobić z niego kulkę i kulka po sekundzie się nie rozpadała. Można go było posprzątać z dywanu czy z stolika, bo kolejne fragmenty fajnie się ze sobą skleiły. Z czasem jednak było go coraz mniej i kupiłam kolejny, kolejny i kolejny.

Jaki piasek kinetyczny wybrać dla dziecka?

Niestety z każdym kolejnym piaskiem radość z zabawy była mniejsza, bo wiele piasków kinetycznych ma konsystencje niczym piasek z naszej piaskownicy i trudno coś z niego zbudować. Testowałam i sprawdzałam wiele różnych piasków kinetycznych, ale dopiero po długim czasie udało mi się znaleźć taki, który świetnie trzyma formę, dzięki czemu można z niego budować różne rzeczy. Wiem, że wiele z Was szuka takiego piasku dla swoich dzieci, a ten jako jeden z nielicznych piasków kinetycznych mogę Wam polecić z czystym sumieniem, bo wiem, że świetnie się sprawdzi.

Piasek kinetyczny Sandy

Piasek kinetyczny Sandy świetnie trzyma formę. Budowane z niego elementy nie rozsypują się w dłoniach. Z łatwością można uformować z niego kuleczki, wieże, wieżyczki czy mury. Zbudujesz z niego bałwana, ale też wielki rycerski zamek. Po skończonej zabawie łatwo jest go posprzątać, bo porozrzucane fragmenty łatwo posklejasz ze sobą w jedną całość.

Ja wybrałam wersję piasku kinetycznego Sandy z zamkiem. W tym zestawie znajdziecie 600 g piasku, dmuchaną podstawkę, która zdecydowanie ogranicza przemieszczanie się piasku po całym mieszkaniu, a także foremki, z których można zbudować ogromny zamek. Sama zabawa piaskiem kinetycznych to świetny pomysł na kreatywną zabawę, która doskonale ćwiczy sprawność paluszków i rozwija motorykę małą.

Piasek kinetyczny Sandy możesz kupić tutaj. Znajdziesz go także na Allegro – o tu.

Piasek kinetyczny - jaki wybrać dla dziecka?
Piasek kinetyczny - jaki wybrać dla dziecka?
Piasek kinetyczny - jaki wybrać dla dziecka?
Piasek kinetyczny - jaki wybrać dla dziecka?
Piasek kinetyczny - jaki wybrać dla dziecka?

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer luty 2021 – do druku za darmo
Piasek kinetyczny – jaki wybrać dla dziecka?