Planer posiłków do druku + lista zakupów

Planer posiłków i lista zakupów do druku. Pobierz i wydrukuj planer obiadowy i zaplanuj posiłki wraz z zakupami na cały tydzień z planerem posiłków!

Planer posiłków do druku

Podpytujecie mnie jak ogarniam dom z dwójką dzieci i pracą. Na zdjęciach wszystko wygląda poukładane i uporządkowane, ale nie zawsze tak jest. Czasami po prostu trudno nad wszystkim zapanować. Są momenty, że czuję się jak ośmiornica i brakuje mi jeszcze 6 rąk. Wiesz jak to jest wszyscy chcą coś od Ciebie w danej chwili, a Tobie po prostu trudno być na raz dwóch różnych miejscach.

Powiedźmy to sobie szczerze jest to niemożliwe choć matki mają tą niezwykłą moc robienia kilku rzeczy na raz. O ile nad wieloma rzeczami jestem w stanie zapanować to ostatnio coraz gorzej wychodzi mi rzecz, którą kiedyś bardzo lubiłam, a teraz stwarza mi same problemy.

Planuj posiłki z planerem na każdy dzień

Tak mowa o gotowaniu. Bardzo lubię spędzać czas w kuchni. Lubię domowe obiady i własne przetwory. Jeśli obserwujecie mnie na Instagramie to pewnie nie raz już to zauważyliście. Na czym polega moja mój problem z kuchenną organizacją? Zawsze mi czegoś brakuje. A to okazuje się, że nie ma przecieru do sosu na gołąbki. Makaronu jest nagle mniej niż myślałam. I nagle okazuje się, że idealny pomysł na obiad jest niewykonalny. A z dwójką dzieci czasami trudno nagle wyskoczyć do sklepu i zrobić zakupy.

Planer obiadów, czyli co dziś na obiad

Pisałam Wam o moich wrześniowych planach powrotu do domowego planowania. Idę za ciosem i od września tak jak w przedszkolu mojego synka w naszym domu pojawi się jadłospis, czyli planer obiadów. Może dzięki niemu pytanie co dziś na obiad nie będzie padało kilka razy dziennie, a ja będę miała w domu wszystkie niezbędne. Oby!

Organizacja przepisów, czyli pomysły na obiad

Z tym planowaniem i organizacją jest zawsze tak, że i ją trzeba dobrze zaplanować. Mój plan jest taki: wybrałam sobie jeden dzień – w moim przypadku to sobota. To właśnie w sobotę będę planować obiady na cały kolejny dzień. W końcu będę miała okazję poprzeglądać nowości na blogach kulinarnych i zaplanować posiłki w planerze posiłków.

Z przepisami na blogach często jest tak, że coś gdzieś zobaczę chcę ugotować, a później o tym zapominam, albo zapominam, gdzie widziałam przepis, a później marnuję dużo czasu żeby go odnaleźć. Myślałam jak to zorganizować i wymyśliłam najlepszy dla mnie sposób.

Przepisy w jednym miejscu

Do ogarnięcia przepisów z różnych blogów wykorzystam Pinterest. Wybrałam go dlatego, że mam do niego dostęp zarówno na komputerze i na komórce. Mogę w nim zebrać przepisy z wszystkich blogów. Wcześniej korzystałam z zakładek w przeglądarce, ale miałam do nich dostęp tylko na komputerze i zazwyczaj z czasem panował w nich większy chaos niż organizacja. To był główny minus tego systemu. Pinterest ma też tą przewagę, że pokazuje mi wszystko na zdjęciach, a ja jestem typowym wzrokowcem.

Na Pintereście stworzyłam sobie odrębną kategorię, w której będę tworzyć piny z interesującymi przepisami. W sobotę podczas planowania obiadów będę mieć je zawsze wszystkie w jednym miejscu niezależnie od tego, gdzie będę planować posiłki. Myślę tez o tym w miejscu na notatki zapisywać sobie pomysły na obiady w przyszłym tygodniu.

Może dzięki planerowi uda mi się częściej zaglądać do kolekcji książek kucharskich, które ostatnio nieco się zakurzyły. Cieszę się, że już nie będę musiała co dziennie myśleć co ugotować i czego brakuje.

Dlaczego tylko obiady?

Ja zaczynam tylko od obiadów. Dlaczego? Liczę siły na zamiary. Moim zdaniem łatwiej to będzie ogarnąć i zaplanować. Śniadania i kolację zazwyczaj nie stwarzają większych problemów. Będę o nich po prostu pamiętać przy przygotowaniu listy zakupów. Może będę planować je w przyszłości, kiedy wprawię się w planowanie obiadów. Planowanie obiadów połączę z przygotowaniem listy zakupów tak, żeby w naszym domu już nigdy niczego nie brakowało.

Planuje posiłki i zakupy

Mój planer obiadów podzielony jest na 7 dni tygodnia. Jest w nim również miejsce na notatki, w którym możesz zaplanować np. wypieki, czy coś specjalnego albo zbierać pomysły na obiady w kolejnym tygodniu. Jest bardzo prosty. Celowo nie ma tu podziału na konkretne posiłki, dlatego możesz go wykorzystać tak jak tego potrzebujesz. Możesz planować w nim tylko obiad tak jak ja. Możesz też wykorzystać go do planowania wszystkich domowych posiłków. Wystarczy w nim miejsca na rozplanowanie śniadań, obiadów i kolacji.

Samo planowanie obiadów to jedna sprawa. Drugą jest posiadanie w domu wszystkich niezbędnych składników, dlatego do planera dołączone są dwie listy zakupów, które można uzupełnić podczas planowania obiadów.

A Ty jesteś zorganizowaną mamą? Co sądzisz o domowej organizacji. Planujesz posiłki? Jeśli nie to może spróbujesz razem ze mną od września! 🙂

No to zaczynam planowanie posiłków z planerem!
No to zaczynam planowanie posiłków z planerem!
Co dziś na obiad wskaże planer posiłków
Co dziś na obiad wskaże planer posiłków

Planer posiłków i lista zakupów – do druku

Planer posiłków i lista zakupów do wydrukowania

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi i kreatywne grafiki? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Jak można korzystać z moich kreatywnych grafik?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Listy zakupów do wydrukowania

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Domatorka na etacie
  28 sierpnia 2018

  Mamą wkrótce będę, ale kwestia organizacji posiłków jest mi znana odkąd zostałam żoną. Dla mnie to przede wszystkim sposób na niemarnowanie jedzenia. Twoje planery są piękne – u mnie odbywa się to zazwyczaj na kawałku wyrwanej z zeszytu kartki. Niemniej jednak najważniejsze, że działa. Co do planowania, to ja nie planuje śniadań i kolacji. Kupuję różnorodne produkty na cały tydzień i siłą rzeczy nikt nie chce dwa dni z rzędu jeść kanapek z serem, więc do jadłospisu wchodzą inne produkty.
  Mam nadzieję, że sprawdzi Ci się planowanie posiłków.

  Pozdrawiam 🙂

  • Klaudia
   28 sierpnia 2018

   Faktycznie nie pomyślałam o tym, że dzięki planowaniu można ograniczyć ilość wyrzucanych rzeczy. Nie lubię, gdy coś się marnuje. Mam nadzieje, że planowanie się sprawdzi. Trzymah kciuki! Na pewno za jakiś czas poojawią się moje przemyślenia na ten temat 🙂

 • Kasia
  24 stycznia 2019

  Weszłam na twoją stronę przez przypadek i jestem pod ogromnym wrażeniem. Super planery, napewno wiele wykorzystam. Bardzo dziękuję

 • Marlena
  8 września 2020

  Planowanie obiadów stało się dla mnie nawykiem, to świetne rozwiązanie dla rodzin i singli. Poza tym wszystko jest zapisane na pięknie zaprojektowanym szablonie. Po prostu bajka. Pozdrawiam

  • Klaudia
   8 września 2020

   Dziękuję. Cieszę się, że mój planer Ci pomógł!

 • Urządzenia do dezynfekcji
  5 stycznia 2021

  Bardzo dobry sposób na kontrolowanie tego, jak się odżywiamy. Łatwo w ten sposób wyłapać, czego brakuje w naszej diecie 🙂

Poprzedni
Nela Mała Reporterka – seria książek podróżniczych dla dzieci
Planer posiłków do druku + lista zakupów