Planer posiłków i lista zakupów do wydrukowania

Planer posiłków i lista zakupów do wydrukowania. Pobierz i wydrukuj planer obiadowy i zaplanuj posiłki na cały tydzień z bezpłatnym planerem.

Podpytujecie mnie jak ogarniam dom z dwójką dzieci i pracą. Na zdjęciach wszystko wygląda poukładane i uporządkowane, ale nie zawsze tak jest. Czasami po prostu trudno nad wszystkim zapanować. Są momenty, że czuję się jak ośmiornica i brakuje mi jeszcze 6 rąk. Wiesz jak to jest wszyscy chcą coś od Ciebie w danej chwili, a Tobie po prostu trudno być na raz dwóch różnych miejscach.

Powiedźmy to sobie szczerze jest to niemożliwe choć matki mają tą niezwykłą moc robienia kilku rzeczy na raz. O ile nad wieloma rzeczami jestem w stanie zapanować to ostatnio coraz gorzej wychodzi mi rzecz, którą kiedyś bardzo lubiłam, a teraz stwarza mi same problemy.Co dziś na obiad?

Tak mowa o gotowaniu. Bardzo lubię spędzać czas w kuchni. Lubię domowe obiady i własne przetwory. Jeśli obserwujecie mnie na Instagramie to pewnie nie raz już to zauważyliście. Na czym polega moja mój problem z kuchenną organizacją? Zawsze mi czegoś brakuje. A to okazuje się, że nie ma przecieru do sosu na gołąbki. Makaronu jest nagle mniej niż myślałam. I nagle okazuje się, że idealny pomysł na obiad jest niewykonalny. A z dwójką dzieci czasami trudno nagle wyskoczyć do sklepu i zrobić zakupy.

No to zaczynam planowanie posiłków z planerem!
No to zaczynam planowanie posiłków z planerem!

Planer obiadów, czyli co dziś na obiad

Pisałam Wam o moich wrześniowych planach powrotu do domowego planowania. Idę za ciosem i od września tak jak w przedszkolu mojego synka w naszym domu pojawi się jadłospis, czyli planer obiadów. Może dzięki niemu pytanie co dziś na obiad nie będzie padało kilka razy dziennie, a ja będę miała w domu wszystkie niezbędne. Oby!

Co dziś na obiad wskaże planer posiłków
Co dziś na obiad wskaże planer posiłków

Organizacja przepisów, czyli pomysły na obiad

Z tym planowaniem i organizacją jest zawsze tak, że i ją trzeba dobrze zaplanować. Mój plan jest taki: wybrałam sobie jeden dzień – w moim przypadku to sobota. To właśnie w sobotę będę planować obiady na cały kolejny dzień. W końcu będę miała okazję poprzeglądać nowości na blogach kulinarnych i zaplanować posiłki w planerze posiłków.

Z przepisami na blogach często jest tak, że coś gdzieś zobaczę chcę ugotować, a później o tym zapominam, albo zapominam, gdzie widziałam przepis, a później marnuję dużo czasu żeby go odnaleźć. Myślałam jak to zorganizować i wymyśliłam najlepszy dla mnie sposób.

Przepisy na obiady w jednym miejscu
Przepisy na obiady w jednym miejscu
Listy zakupów do druku
Listy zakupów do druku

Przepisy w jednym miejscu

Do ogarnięcia przepisów z różnych blogów wykorzystam Pinterest. Wybrałam go dlatego, że mam do niego dostęp zarówno na komputerze i na komórce. Mogę w nim zebrać przepisy z wszystkich blogów. Wcześniej korzystałam z zakładek w przeglądarce, ale miałam do nich dostęp tylko na komputerze i zazwyczaj z czasem panował w nich większy chaos niż organizacja. To był główny minus tego systemu. Pinterest ma też tą przewagę, że pokazuje mi wszystko na zdjęciach, a ja jestem typowym wzrokowcem.

Na Pintereście stworzyłam sobie odrębną kategorię, w której będę tworzyć piny z interesującymi przepisami. W sobotę podczas planowania obiadów będę mieć je zawsze wszystkie w jednym miejscu niezależnie od tego, gdzie będę planować posiłki. Myślę tez o tym w miejscu na notatki zapisywać sobie pomysły na obiady w przyszłym tygodniu.

Może dzięki planerowi uda mi się częściej zaglądać do kolekcji książek kucharskich, które ostatnio nieco się zakurzyły. Cieszę się, że już nie będę musiała co dziennie myśleć co ugotować i czego brakuje.

Dlaczego tylko obiady?

Ja zaczynam tylko od obiadów. Dlaczego? Liczę siły na zamiary. Moim zdaniem łatwiej to będzie ogarnąć i zaplanować. Śniadania i kolację zazwyczaj nie stwarzają większych problemów. Będę o nich po prostu pamiętać przy przygotowaniu listy zakupów. Może będę planować je w przyszłości, kiedy wprawię się w planowanie obiadów. Planowanie obiadów połączę z przygotowaniem listy zakupów tak, żeby w naszym domu już nigdy niczego nie brakowało.

Planuje posiłki i zakupy

Mój planer obiadów podzielony jest na 7 dni tygodnia. Jest w nim również miejsce na notatki, w którym możesz zaplanować np. wypieki, czy coś specjalnego albo zbierać pomysły na obiady w kolejnym tygodniu. Jest bardzo prosty. Celowo nie ma tu podziału na konkretne posiłki, dlatego możesz go wykorzystać tak jak tego potrzebujesz. Możesz planować w nim tylko obiad tak jak ja. Możesz też wykorzystać go do planowania wszystkich domowych posiłków. Wystarczy w nim miejsca na rozplanowanie śniadań, obiadów i kolacji.

Samo planowanie obiadów to jedna sprawa. Drugą jest posiadanie w domu wszystkich niezbędnych składników, dlatego do planera dołączone są dwie listy zakupów, które można uzupełnić podczas planowania obiadów.

A Ty jesteś zorganizowaną mamą? Co sądzisz o domowej organizacji. Planujesz posiłki? Jeśli nie to może spróbujesz razem ze mną od września! 🙂

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!
Listy zakupów do wydrukowania
Listy zakupów do wydrukowania
Planer posiłków też może ładnie wyglądać
Planer posiłków też może ładnie wyglądać
Pomysły na obiad w jednym miejscu
Pomysły na obiad w jednym miejscu

Planer posiłków i lista zakupów do wydrukowania

Planer posiłków i lista zakupów do wydrukowania

Pobieram do użytku prywatnegoJak można korzystać z planera?

– Planer możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Planer dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w .jpg

– Planer udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na jego komercyjne wykorzystanie. Nie możesz go sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Miłego dnia!

Klaudia

Previous
Nela Mała Reporterka – seria książek podróżniczych dla dzieci
Planer posiłków i lista zakupów do wydrukowania