To ciekawe! Książki dla ciekawskich maluchów, które ciągle o coś pytają!

Seria książek kartonowych dla ciekawskich maluchów, w których znajdziesz odpowiedzi na pytania, które zadają dzieci.

To ciekawe! Książki dla ciekawskich maluchów

Mamo, a co to jest? Mamo, a dlaczego? Mamo, a po co? Znasz to? Ja doskonale. Właśnie przerabiam ten etap z moich ciekawskim 2,5 latkiem. Ilość pytań, które potrafi zadać w ciągu dnia jest naprawdę wysoka. Uwielbiam tą jego fascynację światem i wszystkim co go otacza, a z drugiej strony trochę mnie to przeraża, bo wiem, że z czasem pytania stają się coraz trudniejsze i mogą zaskoczyć nawet mnie.

Na szczęście dla mam takich ciekawskich dzieci powstają książki, w których trudnych pytań nie brakuje. Dziś mam dla Was nowe książki: To ciekawe! W serii ukazały się trzy tytuły: ciało, zwierzęta i natura. Znajdziecie w nich odpowiedzi na wiele pytań, które codziennie rodzą się w dziecięcych głowach. Książki te pomogą maluchom jeszcze lepiej odkrywać i poznawać świat.

Kartonowa seria dla ciekawskich maluchów

Seria została stworzona z myślą o dzieciach od drugiego roku życia. Książki mają kartonowe strony i zaokrąglone rogi. Są odporne na nawet najbardziej dociekliwych małych czytelników. W środku znajdziecie pytania oraz krótkie kilku zdaniowe odpowiedzi napisane w sposób zrozumiały dla maluchów. Mimo, że pytania często poruszają trudniejsze tematy to odpowiedzi są sformułowane tak, aby były proste i zrozumiałe dla małych dzieci. W każdej znajdziecie również obrazkowy spis treści, który zachęca maluchy do odkrywania odpowiedzi na kolejne pytania.

To ciekawe! Ciało

Pierwsza z książek pomoże maluchom lepiej poznać ich ciało. Dowiecie się z niej do czego służy pępek, czemu niektórzy panowie mają wąsy i dlaczego świat znika, gdy zamykamy oczy.

To ciekawe! Ciało możesz kupić tutaj.

To ciekawe! Natura

Druga z książek pomoże maluchom odkryć przyrodę i naukę. Dowiecie się z niej kto maluje tęcze na różne kolory, dlaczego kwiaty pachną i dlaczego pada deszcz.

To ciekawe! Natura możesz kupić tutaj.

To ciekawe! Zwierzęta

Trzecia chyba najbardziej uniwersalna część zaprasza najmłodszych do świata zwierząt. Dzięki niej dowiecie się po co kotom wąsy, dlaczego motyle są takie kolorowe i czy pająk może żyć pod wodą. Odpowiedź na te ostatnie pytanie mocno zaskoczyła mojego 2,5 latka!

To ciekawe! Zwierzęta możesz kupić tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer listopad 2020 – do druku za darmo
To ciekawe! Książki dla ciekawskich maluchów, które ciągle o coś pytają!