Nowości w biblioteczce przedszkolaka na długie jesienne wieczory

Pora na nowości w biblioteczce przedszkolaka. 9 świetnych książek nie tylko dla przedszkolaka na długi jesienne wieczory!

Nowości w biblioteczce przedszkolaka

Tegoroczna jesień obfituje nie tylko w deszcz, spadające liście, ale również w książki dla dzieci. Książki dzielą się u nas na dwa rodzaje. Te dla malucha, które czytam z młodszym synem głównie przed snem i te dla starszaka, które mój syn czyta samodzielnie. Pokazywałam Wam ostatnio kilka nowości dla najmłodszych tym razem czas na książki dla starszaka, czyli takie, które możemy czytać z dzieckiem wieczorem, ale nadają się również dobrze do samodzielnego czytania.

Biblioteka przedszkolaka na długie jesienne wieczory!

W tym zestawieniu moje serce skradł Chomik Zenek – za piękne ilustracje i świetną historię, która pokazuje dzieciom jak pokonać strach. Bliski mojemu sercu jest również Elementarz ekologiczny, bo doceniam każdą rzecz, która pomaga uświadamiać dzieci, że warto dbać o środowisko i dzięki małym zmianom nawyków może uda nam się zimą oddychać świeżym powietrzem, a nie walczyć ze smogiem. Faworytem Filip okazał się Kiwi i Robot Boot. Co tu będę dużo pisać zerknijcie na poniższe książki. Te zestawienie naszych nowości pełne jest pięknych wydawniczych perełek. Na pewno i Wy i Wasze dzieci znajdziecie wśród nich coś fajnego dla siebie. Tylko uważajcie na swoje portfele.

Nowości w biblioteczce przedszkolaka na długie jesienne wieczory

Chomik Zenek chciałby wyjść z klatki

Bohaterem książki jest chomik Zenek. Bardzo chciałby wyjść z klatki, ale bardzo się tego boi. Na samą myśl o wyjściu z klatki cały trzęsie się ze strachu. Rozglądając się po pokoju widzi kota Gustawa, a raczej jego ostre pazurki. Kot chętnie by się z nim pobawił, ale Zenek myśli, że go podrapie. W psie Mieciu też nie odnajduje przyjaciela, bo jego głośne szczekanie dla Henia oznacza tylko jedno. Pies chce go zjeść. Czy Zenek pokona swój strach? Co przekona go do wyjścia z klatki? Świetna książka, która pokazuje emocje i podpowiada dzieciom jak radzić sobie ze strachem. W prosty sposób pokazuje czym jest strach i jak ktoś może pomóc nam sobie z nich poradzić. Bohaterem książki są uwielbiane przez dzieci zwierzęta co sprawia, że nawet tak poważny temat jak uczucia jest przedstawiony w bardzo przystępnej dla dzieci formie. W książce zaskakuje też bardzo niska cena. Jest pięknie wydana, ma grubą okładkę, a kupicie ją za niecałe 10 złotych.

Książkę Chomik Zenek chciałby wyjść z klatki możesz kupić tutaj.

Chomik Zenek chciałby wyjść z klatki - recenzja
Chomik Zenek chciałby wyjść z klatki - recenzja
Chomik Zenek chciałby wyjść z klatki - recenzja
Chomik Zenek chciałby wyjść z klatki - recenzja

Kot Gustaw nie może spać

Kolejna książka to historia kota Gustawa. Tak to ten sam kot, którego bał się chomik Zenek. Tym razem to Gustaw złości się na wszystkich. Jest zmęczony, nie ma ochoty na zabawę i jedno o czym marzy to sen. Niestety zaśnięcie nie jest takie łatwe, bo wszyscy mu w tym przeszkadzają. Ciągle ktoś albo coś budzi go albo przeszkadza i nie pozwala mu zasnąć. Tym razem to Gustawowi przeszkadza chomik Zenek, który kręci się w swoim kółku i nieźle przy tym hałasuje. W pokoju obok odkurza głośny odkurzacz. Jak Zenek poradzi sobie ze swoją złością? Czy zapanuje nad emocjami? Kolejna świetna książka dla dzieci o emocjach. Pokazuje dzieciom, że każdy ma prawo się złościć i czuć źle, ale każdy z nas potrafi również poradzić sobie ze złością i się jej pozbyć.

Książkę Kot Gustaw nie może spać możesz kupić tutaj.

Kot Gustaw nie może spać - recenzja
Kot Gustaw nie może spać - recenzja
Kot Gustaw nie może spać - recenzja

Pati i góra na horyzoncie

W czasach, gdy podróże stały się mniej dostępne niż kiedykolwiek jeszcze bardziej doceniam książki, które choć w wyobraźni przeniosą nas w bardziej egzotyczne rejony. Papti jest właścicielką biura podróży. Zwiedza świat, przeżywa różne przygody i w nawet najbardziej odległych zakątkach znajduje klientów, których wysyła w niezwykłe podróże. W tej części swoje biuro podróży rezolutna nosorożka otwiera w samym sercu kolorowej dżungli. Papti stara się jak najlepiej dopasować wycieczki do charakteru i stylu życia swoich klientów. Przy okazji pomaga im również poradzić sobie z różnymi problemami. Czy klienci będą zadowoleni z wakacji? Tego dowiecie się z tej książki. W środku znajdziecie 10 opowiadań – idealnych na wieczorne czytanie dla przedszkolaka.

Książkę Papti i góra na horyzoncie możesz kupić tutaj.

Pati i góra na horyzoncie - recenzja
Pati i góra na horyzoncie - recenzja
Pati i góra na horyzoncie - recenzja
Pati i góra na horyzoncie - recenzja

Elementarz ekologiczny

Pokazywałam Wam ostatnio dużo książek dla dzieci, które poruszają tematy związane z ekologią i nasza planetą. Książki są świetnym pomysłem nie tylko na dobrą rozrywkę podczas czytania zabawnych i radosnych historii, ale w niezwykły sposób mogą nauczyć nasze dzieci wrażliwości i zachęcić do rozmowy o ważnych tematach. Taki właśnie jest elementarz ekologiczny. Znajdziecie w nim praktyczne informacje dotyczące ekologii. Książka w prosty i przystępny sposób pokaże Waszym dzieciom jak zmieniając proste nawyki można pomóc naszej planecie. Znajdziecie w niej wszystko o segregacji śmieci. Pełna jest pomysłów na to jak ograniczyć zużycie wody i prądu w domu. Dowiesz się z niej jak sprawić żeby nasze zakupy były bardziej ekologiczne i co można zrobić z jedzeniem, którego nie zużyjemy. W książce nie zabrakło również praktycznych zadań i pomysłów na to jak założyć ogródek na parapecie (coś dla mnie), albo stworzyć własny ekologiczny płyn do czyszczenia. Na uwagę zasługuje również samo wydanie książki. Książka nie ma grzbietu i została zszyta – okazuje się, że nawet książkę można wydać bardziej ekologicznie. Doskonale pokazuje, że dbanie o środowisko i naszą planetę można zacząć od prostych zmian naszych nawyków i najmłodszych lat.

Elementarz ekologiczny możesz kupić tutaj.

Elementarz ekologiczny - recenzja
Elementarz ekologiczny - recenzja
Elementarz ekologiczny - recenzja
Elementarz ekologiczny - recenzja

Boot – Wielka przygoda małego robota

Tym razem mam dla Was również nieco grubszą książkę z mniejszą ilością obrazków, ale przepełnioną piękną i wzruszającą historią o robocie. Boot obudził się na złomowisko. Niestety nic nie pamięta. Prawie nic, bo z jego wspomnień zostało tylko 2 i pół wspomnienia. Jedyne co pamięta to to, że jego właścicielką jest mała dziewczynka, która ma na imię Beti. Była do niego bardzo przywiązana. Boot wie, że musi ją odnaleźć. Tylko zupełnie nie ma pomysłu jak to zrobić. To piękna i wzruszająca historia o przyjaźni i o tym co w życiu jest ważne. Bardzo wciągnęła mojego Filipa!

Książkę Boot – wielka przygoda małego robota możesz kupić tutaj.

Boot - Wielka przygoda małego robota
Boot - Wielka przygoda małego robota
Boot - Wielka przygoda małego robota

Dobre miasto – najlepsze ciastko na świecie

W kolejnej książce poznacie historię rodziny Wiśniewskich. Madzia i Krzyś właśnie wprowadzili się ze swoimi rodzicami do kamienicy mieszczącej się przy rynku głównym. Rodzina przeprowadziła się z dużego tłocznego miasta i wprowadziła do małego klimatycznego miasteczka zwanego Dobrym Miastkiem. Jak to w małych miastach bywa wszyscy się tu znajdą. Nie brakuje miłych i przyjaznych sąsiadów, którzy przyjmują nowych lokatorów z wielką sympatią. Są również Ci, którzy przez samotność stali się nieprzyjemni dla innych i wiecznie szukają dziury w całym. Okazuje się jednak, że z pozytywnym nastawieniem i wrażliwością można zmienić w życiu wiele. To ciepła i piękna historia pełna pouczających wątków. Warto po nią sięgnąć!

Książkę Dobre miasto możecie kupić tutaj.

Dobre miasto - najlepsze ciastko na świecie
Dobre miasto - najlepsze ciastko na świecie
Dobre miasto - najlepsze ciastko na świecie
Dobre miasto - najlepsze ciastko na świecie

Kapitan Kiwi – Pogromca straszaków

Kapitan Kiwi jak na kapitana przystało niestety nie należy do najodważniejszych osób na świecie. Codziennie walczy ze swoimi lękami. Choć zna każdy z nich to trudno mu je pokonać. Przychodzi taki dzień w jego życiu, że postanawia pokonać wszystkie swoje straszaki. Pomóc ma mu w tym kostium superbohatera, który zamienia go w Pogromcę Straszaków. Kapitan nagle zaczyna pomagać innym zwierzakom pokonać ich własne lęki udowodniając im, że zwykle boimy się tego czego nie znamy. Okazuje się, że nie tylko jego życie jest pełne lęków. Kura boi się maleńkiej dżdżownicy, a pingwin ruchomych schodów. Kapitan pomaga każdemu z nich. A później jego nowi przyjaciele pomagają mu pokonać jego największy strach przed lataniem, bo jeśli mamy przy sobie przyjaciół to dużo łatwiej jest nam pokonać swoje własne strachy. Bardzo fajna rymowana książka, która pokazuje, że każdy z nas ma lęki, ale jest też jednocześnie dzielny. Musi tylko to w sobie odkryć, a najlepiej zrobić to razem z przyjaciółki i rodziną.

Książkę Kapitan Kiwi możesz kupić tutaj.

Kapitan Kiwi - Pogromca straszaków - recenzja
Kapitan Kiwi - Pogromca straszaków - recenzja
Kapitan Kiwi - Pogromca straszaków - recenzja
Kapitan Kiwi - Pogromca straszaków - recenzja

Puszcza

W dzisiejszym zestawieniu pokazałam Wam książkę, która przeniosła nas w środek odległej dżungli. Na sam koniec mam dla Was niezwykłą książkę, która przeniesie Was w sam środek puszczy,w której kryje się przyroda niemal niedotknięta ludzką ręką. Żyją w niej zwierzęta według swojego rytmu i przyzwyczajeń, a ich nawyki zmieniają się wraz z pędzącym rokiem i zmieniającymi się porami roku. Rośliny i zwierzęta żyją tu w symbiozie i harmonii, ale puszcza jest również tajemnicza, niedostępna i różnorodna. Kryją się w niej bory sosnowe i niezwykłe bagna. Puszcza zmienia się latem, zimą i jesienią odkrywając swoje kolejne tajemnice. W książce znajdziecie wiele cennych informacji i ciekawostek, ale nie tylko, bo oprócz tekstu są tu również przepiękne ilustracje. Idealna książka dla każdego małego fana przyrody, ale nie tylko. Myślę, że wciągnie w tą niezwykłą podróż do głębi puszczy każdego dziecko.

Książkę Puszcza możesz kupić tutaj.

Puszcza - recenzja
Puszcza - recenzja
Puszcza - recenzja
Puszcza - recenzja

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Kicia Kocia – nowości w ulubionej dziecięcej serii
Nowości w biblioteczce przedszkolaka na długie jesienne wieczory