Prezent dla mamy DIY – Papierowe kwiaty na Dzień matki

Jak zrobić prezent dla mamy DIY? Zrób samodzielnie papierowe kwiaty na Dzień matki i zaskocz mamę wyjątkowym prezentem DIY zrobionym własnoręcznie!

Prezent dla mamy DIY

Dzień radości, łez szczęścia i dumy zbliża się wielkimi krokami. Każda mama wie jakie święto przypada 26 maja. Święto wyjątkowe, bo Dzień mamy, czyli każdej z nas! Tej zagonionej i tej roztrzepanej. Tej z głową w chmurach i tej zorganizowanej. Mamy marzycielki i mamy realistki. Mamy lekarz, grafik czy ekspedientki. Tak dziewczyny to nasze święto.

I choć zwykle my mamy o sobie myślimy na samym końcu to w tym dniu zróbcie dziewczyny coś fajnego dla siebie. Coś na co brakuje zawsze brakuje Wam czasu, albo szkoda go na to poświecić, bo zawsze znajdzie się coś ważniejszego. Weźcie książkę, która leży na półce i czeka na Was pół roku. Idźcie pobiegać. Przesadźcie kwiatki. Spędźcie ten dzień bez pośpiechu i gonitwy, bo to Wasze święto. Święto każdej mamy!

Jak zrobić prezent dla mamy DIY?

Dzień matki to również prezenty od dzieci! Mi najwięcej radości sprawiają te przygotowane własnoręcznie. W tym roku nie dostaniemy ich na przedstawieniu w przedszkolu. Nie usłyszymy wierszyków, które łamią nasze pękające z dumy serca. Ale prezenty zrobione przez dzieci dostać możemy również w domu i dziś mam dla Was fajny pomysł na taki prezent. W tym roku z okazji Dnia mamy mam dla Was papierowe kwiaty, które mam nadzieję wywołają uśmiech na twarzy nie jednej mamy.

Papierowe kwiaty dla mamy – co potrzeba?

  • wydrukowany szablon z wazonem,
  • wykałaczki,
  • nożyczki,
  • klej,
  • kolorowe papiery,
  • sznurek,
  • dziurkacz.

Papierowe kwiaty dla mamy – krok po kroku

1. Pobierz szablon z wazonem znajdujący się na dole wpisu. Wydrukuj go na sztywnym papierze i wytnij. Wytnij 2 małe kółka z żółtego papieru – moje mają wielkość monety o nominale 2 grosze.

Papierowe kwiaty dla mamy - krok po kroku

2. Z kolorowych papierów powycinaj paski o grubości ok. 0,5 cm i długości ok. 6 cm. Sklej ze sobą krańce każdego paska.

Papierowe kwiaty dla mamy - krok po kroku
Papierowe kwiaty dla mamy - krok po kroku

3. Sklejone paski przyklej do żółtego kółka.

Papierowe kwiaty dla mamy - krok po kroku

4. Za pomocą kleju przyklej patyczek i doklej drugie żółte kółeczko. Kwiatek jest gotowy. Przygotuj ich tyle ile chcesz umieścić w wazonie dla mamy. Następnie przyklej je do wazonu za pomocą taśmy. Zrób wazonie dziurki dziurkaczem i zawiąż sznurek lub wstążkę. Gotowe!

Papierowe kwiaty dla mamy - krok po kroku
Papierowe kwiaty dla mamy - krok po kroku

Brawo! Właśnie zrobiłaś prezent DIY dla mamy!

Mam nadzieję, że mój prezent na papierowe kwiaty z okazji Dnia mamy Ci się spodoba. Sprawdź również moje pomysły na prezenty dla mamy z poprzednich lat. Znajdziesz w nich plakaty i laurkę dla mamy. Możesz przygotować też papierowe tulipany. Mam nadzieję, że wśród tych propozycji znajdziesz coś wyjątkowego dla Twojej mamy!

Książki o mamie dla mamy!

Fajnym prezentem dla mamy są również książki. Pokazywałam Was w jednym z ostatnich wpisów 3 fajne książki o mamach i macierzyństwie. Moim faworytem jest książka Super M, w której dziecko odnajduje w swojej mamie superbohaterkę. Książka Moja mama pokazuje jak ważne jest budowanie relacji pomiędzy dzieckiem, a mamą i jak można to prosto zrobić podczas wieczornego zasypiania. 9 miesięcy to świetne wydany poradnik o 9 miesiącach ciąży pokazujący jak rozwija się dziecko, ale także jak w tym czasie czuje się mama.

Książki dla mamy
Prezent dla mamy DIY
Prezent dla mamy DIY

Prezent dla mamy DIY – Papierowe kwiaty w wazonie

Prezent dla mamy DIY

Pobieram do użytku prywatnego

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Dołącz do mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi ❤

Mam dla Ciebie coś jeszcze! Jeszcze więcej kart pracy!

Masz ochotę na więcej wyklejanek i kart pracy dla dzieci? Zapraszam Cię do mojego sklepu, w którym znajdziesz jeszcze więcej pomysłów na kreatywną zabawę z dziećmi. Wszystkie możesz pobrać i wydrukować bez wychodzenia z domu. Odkryj 27 kolorowych wyklejanek z alfabetem i połącz świetną zabawę z nauką liter, a tutaj znajdziesz wszystkie karty pracy do druku. Tylko teraz możesz je kupić do 50% taniej!

Wyklejanki Alfabet do druku

Jak można korzystać z moich kreatywnych grafik?

– Szablon możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablon dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w formacie .jpg

– Szablon udostępniam do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Prezent dla mamy DIY

Miłego dnia!

Klaudia

Leave a Reply

No Comments Yet.

Previous
Jakie klocki Lego wybrać dla malucha, chłopca i dziewczynki?
Prezent dla mamy DIY – Papierowe kwiaty na Dzień matki