Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby – do druku

Tęcza do wyklejania, którą możesz wykleić na różne sposoby. Pobierz darmową wyklejankę z tęczą i baw się z dzieckiem kreatywnie!

Wyklejanka z tęczą do druku

Gdy za oknami raz zima raz wiosna coraz bardziej tęsknie za kolorami. I choć ospa zaskoczyła nas w te ferie po raz drugi to udało mi się przygotować dla Was nową wyklejankę, która aż tryska kolorami.

Tęcza, czyli kolorowa wyklejanka na dwa sposoby

Dziś mam dla Was kolorową wyklejankę, która zainteresuje starsze i młodsze dzieci. Jest to fajna zabawa już dla 1,5 malucha czy dwulatka. Oczywiście pod kontrolą rodziców, którzy dopilnują żeby plastelina trafiła na wyklejankę, a nie do dziecięcego brzuszka.

Dzieci lubią ugniatać, lepić, przyklejać, a przy okazji jest to doskonała forma ćwiczenia motoryki małej, czyli dziecięcej rączki. Dla starszych dzieci jest to świetna forma nauki kolorów czy liczenia, albo po prostu fajna kreatywna zabawa na ostatnie zimowe wieczory. Plastelina, ciastolina, piasek kinetyczny towarzyszą nam w różnych zabawach od 4 lat i ciągle są tymi zabawkami po które mój starszy syn chętnie sięga.

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - plastelina
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - plastelina
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - plastelina
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - plastelina

Wyklejamy tęczę

Tęczową wyklejankę możecie wykleić plasteliną. Choć powiem Wam szczerze, że tym razem największą frajdę mojemu synowi sprawiło wyklejanie tęczy bibułą. Tworzenie kuleczek i przyklejanie ich klejem. A mi pozostała plastelina. Było to dla niego coś nowego, więc podwójnie mu się podobało. Stworzyliśmy dwie różne tęcze, ale sposobów na ich stworzenie jest cała masa. Można wykorzystać farbki, brokat czy kolorowe guziczki.

Czego potrzebujesz?

Jeśli chcesz przygotować niezwykłą tęczową wyklejankę pobierz jej szablon na dole wpisu i wydrukuj. Przygotuj również plastelinę albo bibułę (my wykorzystaliśmy tęczową bibułę, którą znajdziecie tu), nożyczki i klej.

Pokaż co zmajstrowaliście!

Pochwalcie się jak wyszły Wasze tęczowe wyklejanki. Podeślijcie mi je na Instagramie, a ja pokaże je na stories.

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła

Wyklejanka tęcza

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz wakacyjne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wakacyjne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Naucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wakacyjne wyklejanki, wakacyjne zadania do rozwiązywania, wakacje dla malucha, wakacyjna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Jak można korzystać z szablonów?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Książkożercy – nowa seria książek do nauki czytania
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby – do druku