Karty do nauki cyferek – do druku

Karty do nauki cyferek, które pomogą poznać Waszym maluchom świat liczb. Karty z liczbami, które przede wszystkim mają być dobrą i kreatywną zabawą dla Was i Waszych maluchów.

Karty do nauki cyferek

Poznawanie literek i cyferek idzie nam całkiem sprawnie. Jeśli miałabym wybrać co bardziej lubi mój starszy syn to chyba jednak wybrałabym liczby. Nawet nie wiem kiedy nauczył się ogarniać liczby powyżej 1000. Całkiem sprawnie radzi sobie z dodawaniem i odejmowaniem, bo jest to dla niego przede wszystkim doskonała zabawa.

Karty do nauki cyferek - do druku
Karty do nauki cyferek - do druku
Karty do nauki cyferek - do druku

Cyfry na rejestracjach samochodowych, liczenie schodów czy kroków, liczenie klocków i kolekcji autek. Liczy są ciągle w okół nas. Matematyki wcale nie trzeba się uczyć. Można się nią bawić. Poznawać ją w bardzo naturalny dla dziecka sposób. Oswajać go ze światem cyfr i liczb w ciekawej i niebanalnej formie. Jeśli pokażesz dziecku, że matematyka jest fajna i przemycisz ją w codziennej zabawie i czynnościach to zdecydowanie łatwiej będzie oswoić się z nią twojemu dziecku.

Jeśli zupełnie nie macie pomysłu od czego zacząć matematyczną przygodę razem z dzieckiem o nie martwcie się. We wrześniu na blogu pojawi się sporo pomysłów na kreatywną matematykę dla dzieci. Już teraz możecie pobrać plakat z liczbami i tabliczkę mnożenia. A w tym miesiącu na blogu pojawią się pomysły na zabawy i kreatywne karty do nauki nie tylko dla maluchów. Zaczniemy od nauki cyferek, ich pisania, ale nie zbraknie też nauki podstawowych działań matematycznych i tabliczki mnożenia.

Karty do nauki cyferek

Zaczynamy od nauki cyferek. Przygotowałam dla Was zestaw kart z cyframi, które możecie wykorzystać na różne sposoby. Karty pomogą Wam oswoić Wasze dzieci z cyframi od 1 do 10. Dla każdej liczby przygotowałam 4 karty: cyfrę, kropkę, jeżyki, balony. Możecie bawić się nimi na różne sposoby:

  • Dopasowanie liczby kropek, jeży i balonów do odpowiedniej cyfry,
  • Uporządkowanie cyfr w kolejności od 1 do 10,
  • Uporządkowanie przedmiotów od najmniejszej ilości do największej,
  • Liczenie przedmiotów znajdujących się na kartach,
  • Drukując je 2 dwóch egzemplarzach możecie grać w nie w formie memory.

Pomysłów na ich wykorzystanie może być wiele, ale pamiętajcie, że nie mają być one formą sztywnej nauki, bo to z dziećmi zupełnie się nie sprawdza. Wykorzystajcie je do wspólnej rodzinnej i kreatywnej zabawy, a przy okazji dzieci oswoją się z liczbami.

Karty do nauki liczb do druku
Karty do nauki liczb do druku
Karty do nauki liczb do druku

Karty do nauki cyferek do druku

Karty do nauki cyferek do druku

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Mam dla Ciebie coś jeszcze! Jeszcze więcej kart pracy!

Masz ochotę na więcej wyklejanek i kart pracy dla dzieci? Zapraszam Cię do mojego sklepu, w którym znajdziesz jeszcze więcej pomysłów na kreatywną zabawę z dziećmi. Wszystkie możesz pobrać i wydrukować bez wychodzenia z domu. Odkryj 27 kolorowych wyklejanek z alfabetem i połącz świetną zabawę z nauką liter. Mam dla Ciebie również nowe zestawy z 22 jesiennymi wyklejankami i 26 jesiennymi kartami do zabawy w wycinanie, liczenie, rozwiązywanie, rysowanie i wyklejanie.

Jesienne karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich grafik?

– Karty do nauki cyfr możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Karty do nauki cyfr dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i umieszczone w folderze skompresowanym .zip. Przed ich wydrukiem musisz je rozpakować do klasycznego folderu.

– Karty do nauki cyfr udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Karty do nauki cyferek - do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Leave a Reply

No Comments Yet.

Previous
Plan lekcji do druku – edycja 2019
Karty do nauki cyferek – do druku