Karty do nauki cyferek – do druku

Karty do nauki cyferek, które pomogą poznać Waszym maluchom świat liczb. Karty z liczbami, które przede wszystkim mają być dobrą i kreatywną zabawą dla Was i Waszych maluchów.

Karty do nauki cyferek

Poznawanie literek i cyferek idzie nam całkiem sprawnie. Jeśli miałabym wybrać co bardziej lubi mój starszy syn to chyba jednak wybrałabym liczby. Nawet nie wiem kiedy nauczył się ogarniać liczby powyżej 1000. Całkiem sprawnie radzi sobie z dodawaniem i odejmowaniem, bo jest to dla niego przede wszystkim doskonała zabawa.

Karty do nauki cyferek - do druku
Karty do nauki cyferek - do druku
Karty do nauki cyferek - do druku

Cyfry na rejestracjach samochodowych, liczenie schodów czy kroków, liczenie klocków i kolekcji autek. Liczy są ciągle w okół nas. Matematyki wcale nie trzeba się uczyć. Można się nią bawić. Poznawać ją w bardzo naturalny dla dziecka sposób. Oswajać go ze światem cyfr i liczb w ciekawej i niebanalnej formie. Jeśli pokażesz dziecku, że matematyka jest fajna i przemycisz ją w codziennej zabawie i czynnościach to zdecydowanie łatwiej będzie oswoić się z nią twojemu dziecku.

Jeśli zupełnie nie macie pomysłu od czego zacząć matematyczną przygodę razem z dzieckiem o nie martwcie się. We wrześniu na blogu pojawi się sporo pomysłów na kreatywną matematykę dla dzieci. Już teraz możecie pobrać plakat z liczbami i tabliczkę mnożenia. A w tym miesiącu na blogu pojawią się pomysły na zabawy i kreatywne karty do nauki nie tylko dla maluchów. Zaczniemy od nauki cyferek, ich pisania, ale nie zbraknie też nauki podstawowych działań matematycznych i tabliczki mnożenia.

Karty do nauki cyferek

Zaczynamy od nauki cyferek. Przygotowałam dla Was zestaw kart z cyframi, które możecie wykorzystać na różne sposoby. Karty pomogą Wam oswoić Wasze dzieci z cyframi od 1 do 10. Dla każdej liczby przygotowałam 4 karty: cyfrę, kropkę, jeżyki, balony. Możecie bawić się nimi na różne sposoby:

  • Dopasowanie liczby kropek, jeży i balonów do odpowiedniej cyfry,
  • Uporządkowanie cyfr w kolejności od 1 do 10,
  • Uporządkowanie przedmiotów od najmniejszej ilości do największej,
  • Liczenie przedmiotów znajdujących się na kartach,
  • Drukując je 2 dwóch egzemplarzach możecie grać w nie w formie memory.

Pomysłów na ich wykorzystanie może być wiele, ale pamiętajcie, że nie mają być one formą sztywnej nauki, bo to z dziećmi zupełnie się nie sprawdza. Wykorzystajcie je do wspólnej rodzinnej i kreatywnej zabawy, a przy okazji dzieci oswoją się z liczbami.

Karty do nauki liczb do druku
Karty do nauki liczb do druku
Karty do nauki liczb do druku

Karty do nauki cyferek do druku

Karty do nauki cyferek do druku

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz wiosenne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wiosenne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Ucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wiosenne wyklejanki, wiosenne zadania do rozwiązywania, wiosna dla malucha, wiosenna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich grafik?

– Karty do nauki cyfr możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Karty do nauki cyfr dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i umieszczone w folderze skompresowanym .zip. Przed ich wydrukiem musisz je rozpakować do klasycznego folderu.

– Karty do nauki cyfr udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Karty do nauki cyferek - do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Plan lekcji do druku – edycja 2019
Karty do nauki cyferek – do druku