Utrzymanie porządku w pokoju dziecka. Oto, co musisz wiedzieć!

Nie da się ukryć, że utrzymanie porządku w mieszkaniu wymaga systematycznego i dość czasochłonnego sprzątania. Mowa nie tylko o przestrzeniach użytkowych, jak kuchnia, salon czy łazienka, ale również o prywatnych pokojach. O tyle, o ile dość łatwo jest zapanować nad własnym rozgardiaszem, to w przypadku pokojów dziecięcych sprawa już nie jest aż tak prosta. Wówczas albo należy przyjąć odpowiednią strategię, albo zdecydować się na pomoc firmy sprzątającej. W przypadku Warszawy warto rozważyć usługi Batmaid.

Kilka zasad na początek

Utrzymanie porządku i czystości w pokoju dziecka warto rozpocząć od odpowiedniego rozplanowania przestrzeni. O czym mowa? Przede wszystkim o wydzieleniu stref, z których będzie mogło korzystać dziecko. Część przestrzeni stanowić będzie klasyczna sypialnia, a więc miejsce z łóżkiem. Obok powinna znajdować się strefa przeznaczona na zabawę – miejsce z zabawkami, dywanikiem i innymi gadżetami, z których korzysta dziecko podczas codziennej zabawy.

Do tego konieczne będzie wydzielenie miejsca na szafkę, w której można trzymać prywatne rzeczy dziecka i jego ubrania. Tak przygotowany pokój znacznie łatwiej jest posprzątać, bo porozrzucane rzeczy będą już miały przypisane sobie miejsce. W razie braku czasu można zdecydować się również na pomoc z zewnątrz, a więc wykupienie usług firmy sprzątającej. Na terenie Warszawy zdecydowanym liderem w tym zakresie jest firma Batmaid, oferująca profesjonalne i specjalistyczne usługi w obszarze sprzątania w przystępnych cenach i przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa.

Wydzielenie poszczególnych stref ma też jeszcze jedną znaczącą zaletę. Dziecko samo orientuje się, gdzie powinno odłożyć np. zabawki lub ubrania. W rezultacie, łatwiej je przekonać do sprzątania swojego pokoju. Oczywiście, co jakiś czas przyjdzie pora na bardziej gruntowne porządki – mycie podłogi, okien itd., ale mimo wszystko odejdzie już część żmudnej, codziennej pracy. Już na etapie aranżacji pokoju dziecka warto więc pomyśleć o tym, aby każda rzecz miała swoje miejsce i była w zasięgu wzroku. Tak “kontrolowany” bałagan znacznie łatwiej potem posprzątać.

O czym jeszcze pamiętać?

Sposób funkcjonowania większości osób we współczesnym świecie sprawia, że po prostu brakuje czasu. Po trudnym dniu w pracy każdy chce się zrelaksować przy swoim hobby lub spędzić nieco więcej czasu z rodziną. Może być to problematyczne zwłaszcza wtedy, gdy na horyzoncie majaczą brudne podłogi, okna, dywany i nieposprzątany pokój dziecka. Remedium mogą wówczas stanowić firmy sprzątające. Nie trzeba jednak tracić czasu na wstukiwanie w przeglądarkę haseł typu “sprzątanie warszawa” – wystarczy skontaktować się z firmą Batmaid, która dostosuje się do indywidualnego grafiku klienta, gwarantując satysfakcjonujący efekt końcowy i bezpieczeństwo zarówno w zakresie stosowanych środków czyszczących, jak i wyspecjalizowanej obsługi. Firma pomoże również w wysprzątaniu pokoju dziecięcego, a także każdej innej domowej przestrzeni.

Podsumowanie

Oczywiście, warto i tak pomyśleć nad kilkoma rozwiązaniami, które usprawnią proces sprzątania pokoju dziecięcego. Przykładowo, pokój powinien być na tyle funkcjonalny, aby dziecko mogło z łatwością sięgnąć po interesujące je rzeczy. Na górze szafek można zatem położyć wyłącznie te przedmioty, które dziecko rzadko używa lub których nie używa w ogóle. Kluczową zasadą jest również nietrzymanie niepotrzebnych rzeczy. Im mniej ozdób, które zagracają wolną przestrzeń, tym łatwiej ją potem posprzątać. Minimalizm może więc się opłacać, ale z drugiej strony nie jest on w guście każdej osoby. W tym wypadku na ratunek przychodzą jednak firmy sprzątające, takie jak Batmaid, które i tak wykonają za Ciebie całą pracę, co pozwoli Ci się cieszyć wolnym czasem z rodziną

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 komentarz
  • Bardzo ważny wątek! O ile w domu, w przedszkolu, w żłobku większość zwraca na to dużą uwagę, tak niestety w miejscach publicznych typu sale zabaw, kąciki zabaw w restauracjach, pensjonatach bywa już różnie… Całe szczęście jest coraz więcej miejsc, w których właściciele zwracają na to uwagę i powierzchnie oraz zabawki są myte oraz dezynfekowane przez ozonowanie lub zamgławianie. Oby takich miejsc było jak najwięcej!

Poprzedni
Planer lipiec 2022 – do druku za darmo
Utrzymanie porządku w pokoju dziecka. Oto, co musisz wiedzieć!