Wiszące półki na kwiaty w salonie

Wiszące półki na kwiaty to doskonały pomysł na dodatkowe miejsce dla roślin. Wiszące półki w salonie są również świetną dekoracją, którą możesz odmienić w kilka chwil!

Wiszące półki na kwiaty

Miłość do kwiatów jest często szybka i burzliwa. Szybka, bo trudno się powstrzymać przed zakupem kolejnych kwiatów. Burzliwa, bo z każdym kolejnym zakupem trudno jest je upchać w naszym domu. Nagle okazuje się, że albo nasze mieszkanie jest za małe, albo tych kwiatów jest za dużo. Oczywiście jest to wina zbyt małego mieszkania!

Sposobów na ogarnięcie domowej dżungli jest kilka. Pierwszym etapem jest ustawianie kwiatków tam, gdzie mamy miejsce. Jeśli te miejsce się już kończy, albo jest na wyczerpaniu szukamy wyjścia z sytuacji. Może ich być kilka. Jednym z nich jest powieszenie naszych kwiatów na ścianie, a raczej stworzenie im tam dogodnego miejsca i tak powstają wiszące półki na kwiaty. Dokładnie tak samo stało się w moim salonie!

Wiszące półki na kwiaty w moim salonie!

Pomysł na wiszące półki w moim salonie zrodził się z kilku potrzeb. Po pierwsze kwiaty rosły, w domu pojawiało się coraz więcej nowych doniczek trzeba było je, gdzieś sensownie poustawiać. Po drugie mój młodszy syn kocha moje kwiaty, aż za bardzo. Zbyt często jego przytulanie ich kończy się nadszarpniętymi liśćmi, dlatego musiałam część z nich przenieś nieco wyżej. Wiszące półki sprawdziły się idealnie i to świetne miejsce dla roślin wiszących, których w moim domu nie brakuje.

Jak zrobić wiszące półki na kwiaty?

Moje wiszące półki na kwiaty stworzyłam z drewnianych wsporników z litego drewna, które możesz kupić w Ikea. Nazywają się SANDSHULT. Same półki robiłam na wymiar w jednym ze sklepów budowlanych. Zależało mi na półkach, które zmieszczą również większe i szersze kwiaty, a te standardowe z Ikea były bardzo wąskie. Rozmiar moich półek to: 26×90 cm. Kupiłam przycięte na wymiar białe płyty meblowe. Za dwie zapłaciłam ok. 20 zł. Boki półek obkleiłam taśmą do obrzeży meblowych.

To było świetne rozwiązanie, bo półki dzięki temu są bardzo pojemne i idealnie pasują rozmiarem do kanapy. Ja uwielbiam łączyć biel, drewno z roślinami. Moim zdaniem półki wpasowały się tu idealnie!

Moja domowa dżungla w salonie
Moja domowa dżungla w salonie
Wiszące półki na kwiaty w salonie z Ikea
Wiszące półki na kwiaty w salonie z drewnianymi wspornikami
To idealne miejsce na rośliny
To idealne miejsce na rośliny
Nie tylko te zwisające!
Nie tylko te zwisające!
Choć te wiszące świetnie się na nich prezentują!
Choć te wiszące świetnie się na nich prezentują!
Na wiszących półkach dobrze wyglądają również klasyczne rośliny
Na wiszących półkach dobrze wyglądają również klasyczne rośliny

Miłego dnia!

Klaudia

Leave a Reply

1 Comment
  • Besimo
    29 września, 2020

    Piękna roślinność i wspaniałe mieszkanie 🙂 a ta sofa! Cudowna 🙂

Previous
4 fajne gry dla przedszkolaka i dla całej rodziny!
Wiszące półki na kwiaty w salonie