Bałwanki z płatków kosmetycznych

Bałwanki z płatków kosmetycznych to fajna zimowa praca plastyczna dla dzieci. Z płatków kosmetycznych możecie stworzyć mięciutkie bałwanki!

Robimy bałwanki z płatków kosmetycznych

Za oknem temperatura bardziej przypomina wiosnę niż zimę. Nie można pójść na sanki czy ulepić bałwana. Zrobiliśmy razem z moimi synami bałwanki z płatków kosmetycznych.

Płatki kosmetyczne to świetny materiał, z którego można prosto i szybko zrobić różne fajne rzeczy razem z dziećmi. Dzięki ich okrągłemu kształtowi nie trzeba wycinać kółek, bo od razu mamy fajną okrągłą bazę do zrobienia różnych plac plastycznych. Każda z nas ma je w swoim domu, więc wystarczy je wyciągnąć i można zacząć tworzyć różne prace z dziećmi.

My tym razem postanowiliśmy zamienić płatki kosmetyczne na puszyste bałwanki. Dzięki temu, że zrobiliśmy je na patyczkach do lodów, dzięki czemu chłopcy bawili się nimi jak kukiełkami i stworzyliśmy całą rodzinę bałwanków.

Co jest potrzebne?

  • płatki kosmetyczne,
  • patyczki do lodów (kupicie w Pepco, Action),
  • ruchome oczka,
  • kolorowe papiery,
  • guziczki,
  • nożyczki,
  • klej (np. Magic lub klej na gorąco),
  • czarny flamaster.

Jak zrobić bałwanki z płatków kosmetycznych?

Na patyczek do lodów przykleiłam płatki kosmetyczne (użyłam do tego kleju na gorąco żeby bałwanki były od razu gotowe do zabawy). Na płatki kosmetyczne przykleiłam ruchome oczka i kolorowe guziczki. Na głowę przykleiliśmy kapelusze wycięte z papieru i nos. Flamastrem namalowaliśmy bałwankom guziczkowy uśmiech i tak powstały nasze bałwanki z płatków kosmetycznych.

Koniecznie dajcie znać jak wyszły Wasze bałwanki. A jeśli macie ochotę na więcej zimowych zabaw to zobaczcie nasze wszystkie propozycje na zimowe prace plastyczne.

Bałwanki z płatków kosmetycznych
Bałwanki z płatków kosmetycznych
Bałwanki z płatków kosmetycznych
Bałwanki z płatków kosmetycznych
Bałwanki z płatków kosmetycznych

Pobierz wakacyjne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wakacyjne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Naucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wakacyjne wyklejanki, wakacyjne zadania do rozwiązywania, wakacje dla malucha, wakacyjna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Pomysły na śniadanie dla dziecka
Bałwanki z płatków kosmetycznych