Co wstrząsa ziemią? Wszystko o wulkanach, tornadach i tsunami

Coraz częściej mam wrażenie, że wiedza geograficzna moje starszego syna jest większa niż moja. Coraz więcej zadaje mi takich pytań, na które ja zwyczajnie nie znam odpowiedzi. Cieszę się zatem podwójnie, gdy przychodzą do nas takie książki, które pomagają zrozumieć różne zjawiska, które dzieją się na ziemi i uświadamiają, że choć człowiek odkrył już wiele rzeczy to ciągle na nasze życie największy wpływ ma natura, której ruchów niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Warunki klimatyczne zmieniają się nieodwracalnie. Coraz bardziej mam wrażenie, że w Polsce zacierają się już pory roku. Coraz trudniej doszukiwać się zimnych i śnieżnych zim. Coraz częściej wiele silny i porywisty wiatr, który nie tylko potrafi narobić szkód w ogrodzie, ale również niszczy potężne drzewa i domy.

Dzisiaj mam dla Was książkę, która pokaże Waszym dzieciom co wstrząsa ziemią. Ta książka pokaże dzieciom nie tylko jak działają wulkany, cyklony, tsunami, trąby powietrzne i trzęsienia ziemi. Ta książka uświadamia, że to nie my ludzie rządzimy naszą planetą to ona uświadamia nam co jakiś czas, kto tu rządzi. Ziemia drży, trzęsie się, a nawet pęka. Ogromne fale niszczą kurorty, rajskie plaże i setki zwyczajnych domów. Uśpione wulkany nagle wybuchają, niszczą całe wyspy, przyrodę i dobytek ludzi.

Cała książka wydana jest w formie bardzo przystępnej i zrozumiałej dla dzieci. Grafiki i przekroje pomagają lepiej zrozumieć przedstawione w niej zjawiska. Sama książka ma duży format, na którym znajdziecie mnóstwo ciekawostek, które zaskoczą nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej dowiecie się wszystkiego co dotyczy katastrof geologicznych. Opisano tu trzęsienia ziemi, tsunami, wulkany i lawiny śnieżne. Druga część poświęcona jest katastrofom metrologicznym. Poznacie tu bliżej tropikalne cyklony, tornada, śnieżyce i burze gradowe, a także działania niekontrolowanego ognia. Całość podsumowują zmiany klimatu i katastrofy naturalne.

Książkę Co wstrząsa ziemią? możesz kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!
.
Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem KROPKA

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Prosty chleb pszenny na zakwasie
Co wstrząsa ziemią? Wszystko o wulkanach, tornadach i tsunami