Kalendarz adwentowy DIY – pomysł na kalendarz z woreczków śniadaniowych

Kalendarz adwentowy DIY, czyli pomysł na kalendarz adwentowy z woreczków śniadaniowych. W środku kalendarza znalazły się kreatywne zadania i drobiazgi dla dzieci.

Kalendarz adwentowy DIY

Tworzenie kalendarza adwentowego to już powoli nasza rodzinna tradycja. To już 4 kalendarz, który tworzę dla swoich dzieci. 3 lata temu stworzyłam dla mojego syna pierwszy kalendarz adwentowy, który miał formę memory. 2 lata temu stworzyłam wyjątkowy kalendarz adwentowy DIY na drewnianej choince. Znalazły się w nim świąteczne kolorowanki i wyklejanki na każdy dzień Adwentu. Codziennie obok kalendarza elfik Zielonek zostawiał również 1 kredkę, które w Wigilię stworzyły cały zestaw kredek. W tamtym roku stworzyłam kalendarz adwentowy DIY z świątecznymi zadaniami, układanką i kredkami. Ręcznie wycinałam i sklejałam każdą torebkę. W kalendarzu nie zabrakło również kilku małych upominków dla dzieci.

Mój pomysł na kalendarz adwentowy DIY

W tym roku pomysłów na kalendarz adwentowy miałam wiele. Byłam pewna, że zrobię w tym roku kalendarz stworzony z kopert, bo do kopert idealnie pasują moją kreatywne kalendarze adwentowe. Postanowiłam jednak dołożyć chłopcom kilka drobiazgów i słodkości (tu znajdziesz 60 pomysłów na to co można włożyć do kalendarza adwentowego_ , które nie zmieściłyby się w kopertach. Ostatecznie jednak postawiłam na papierowe woreczki śniadaniowe. Kopert i świątecznych kartek mam pod dostatkiem na najbliższe lata.

Jak zrobić kalendarz adwentowy DIY?

W tamtym roku tworzyłam kalendarz adwentowy na gałązce z mojego ogrodu. Tym razem wykorzystałam do tego gałązkę choinki. Żeby przetrwała cały Adwent w dobrym stanie użyłam sztucznej choinki. Ozdobiłam ją bombkami, światełkami i gwiazdkami. Wszystko przykleiłam za pomocą kleju na gorąco.

Do zrobienia mojego kalendarza adwentowego wykorzystałam woreczki śniadaniowe. Niestety pomyślałam o nich trochę zbyt późno i zdecydowanie następnym razem wybrałabym woreczki z szarego papieru, bo białe są cienkie i mali spryciarze mogą podglądać co jest w środku, ale nie miałam czasu szukać lub zamawiać kolejnych, więc wykorzystałam po prostu te które miałam.

Na woreczki nakleiłam numerki do kalendarza adwentowego. U góry robiłam dziurkę dziurkaczem i za pomocą sznurka przywiązałam do choinki.

Mam nadzieję, że moim chłopcom spodoba się nasz tegoroczny kalendarz adwentowy DIY. To tak naprawdę pierwszy kalendarz stworzony również z myślą o moim młodszym synku, więc ciesze się podwójnie, że jest i udało mi się go stworzyć.

Do kalendarza jak co roku pierwszego dnia dołączę list od Elfa, w którym Elfik zachęci dzieci do świątecznych aktywności. Chłopcy dostaną również świąteczne książeczki z 24 rozdziałami na każdy dzień Adwentu.

Jestem bardzo ciekawa jak wyglądają Wasze kalendarze adwentowe. Pochwalcie się Waszymi pomysłami na Instagramie

Zaskocz dziecko niezwykłym listem od Mikołaja!

List do Świętego Mikołaja to świetny pomysł na pierwsze zadanie w kalendarzu adwentowym, ale w kalendarzu może znaleźć się również wyjątkowy list napisany dla Twojego dziecka przez samego Mikołaja. W tym roku Mikołaj może również zaskoczyć Twoje dziecko listem napisanym specjalnie dla niego lub niezwykłym wideo od Mikołaja.

W tamtym roku nie tylko Filip napisał list do Świętego Mikołaja. Sam Mikołaj odpowiedział na jego list i wysłał mu specjalne wideo. Radość mojego dziecka była bezcenna. I w tym roku chcę go zaskoczyć listem od Mikołaja. Mikołaj uwielbia odpisywać na dziecięce listy. Może również odpisać na list Twojego dziecka. Radość dziecka i piski zachwytu gwarantowane!

Jeśli chcesz żeby Twoje dziecko też otrzymało list od Świętego Mikołaja daj znać Mikołajowi i jego elfom – możesz to zrobić tutaj:

Odbierz niezwykły list od Mikołaja dla Twojego dziecka ->

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze
  • Choinka
    6 listopada 2021

    Jakie książeczki świąteczne z 24 rozdziałami dostali Pani chłopcy? Poleca je Pani? Mam zamiar skorzystać z Pani pomysłów i zrobić w tym roku kalendarz adwentowy dla moich synków 🙂

Poprzedni
Prezent na gwiazdkę dla dzieci – 12 pomysłów na świąteczne prezenty
Kalendarz adwentowy DIY – pomysł na kalendarz z woreczków śniadaniowych