Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dziecka? Zobacz jak łatwo można zrobić kalendarz adwentowy krok po kroku. Do jego stworzenia potrzebujesz rzeczy, które masz w domu! Zrób kalendarz adwentowy samodzielnie!

Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kalendarz adwentowy dla swojego dziecka świetnie trafiłaś. W tym wpisie znajdziesz dużo praktycznych porad i inspiracji na kalendarze adwentowe dla dzieci. Przez ostatnie dni zasypujecie mnie pytaniami o to jak zrobić kalendarz adwentowy. Cieszę się, że moje kalendarzowe wpisy zainspirowały Was do stworzenia swoich kalendarzy. Stworzyłam dla Was już 9 różnych kalendarzy adwentowych do druku. Teraz czas na nasz tegoroczny kalendarz adwentowy.

W tym roku po raz pierwszy robię kalendarz adwentowy całkowicie od podstaw. Zależało mi na tym żeby zrobić kalendarz w takiej formie, w której i Wy możecie go zrobić, dlatego do zrobienia naszego tegorocznego kalendarza adwentowego wykorzystałam rzeczy, które każda z nas ma w domu, a jeśli nie w domu to znajdziecie je podczas rodzinnego spaceru.

Postaram się krok po kroku pokazać Wam jak zrobiłam nasz kalendarz adwentowy krok po kroku i odpowiem na te wszystkie pytania, które o nasze kalendarz zadajecie mi najczęściej. Pamiętajcie jednak o tym, że kalendarz trudno jest stworzyć w godzinę. Ja na przygotowanie wszystkiego, powycinanie, sklejanie potrzebowałam kilku godzin. Nie odkładajcie tego na ostatni dzień listopada tylko zacznijcie przygotowywać go już wcześniej, dzięki temu spojrzycie na niego 1 grudnia z dumą i radością.

Jak zrobić kalendarz adwentowy

Co znajdzie się w naszym kalendarzu adwentowym?

W tamtym roku nasz kalendarz adwentowy miał bardzo kreatywną formę. Codziennie Filip odnajdywał w nim kolorowankę lub świąteczną wyklejankę, a Elfik w nocy zostawiał nam kredki. W tym roku chciałam zrobić coś zupełnie innego, ale Filip już od października dopytuje kiedy Elfik przyniesie mu kolejne kredki.

Nie miałam wyboru. Marzenia dziecka są najważniejsze. Kredki pojawią się u nas również w tym roku, ale zaskoczę go w tym roku dodatkowymi elementami, które znajdzie w kalendarzu. Razem z kredkami układać będzie świąteczną układankę, której pojedyncze elementy będą odnajdywać w kolejnych dniach. Pojawią się również świąteczne zadania, które mam nadzieję umilą nam świąteczne przygotowania i pomogą spędzić ten czas jeszcze bardziej rodzinnie.

Co potrzebujesz do kalendarza adwentowy?

Co można dać do środka kalendarza adwentowego?

Do kalendarza możesz włożyć różne rzeczy. Ja staram się unikać słodyczy, bo w grudniu okazji żeby je dostać i tak nie brakuje. Staram się również nie umieszczać w nim dużych prezentów tylko coś symbolicznego, bo koniec roku to u nas czas, w którym nie brakuje okazji do wręczania prezentów. Są urodziny, Mikołajki, dlatego w kalendarzu chcę żeby znajdywało się coś fajnego, a nie koniecznie koleje duże prezenty. Najważniejsze żeby sprawić dziecku radość. Sama najlepiej znasz swoje dziecko i wiesz co będzie dla niego idealnym wypełnieniem kalendarza.

Prezenty w kalendarzu można również wręczać na przemian z zadaniami, czy słodyczami. Wtedy wprowadzamy dodatkowy element zaskoczenia i dziecko nie wie czego spodziewać się w kolejnym dniu. Co można włożyć do kalendarza adwentowego?

  • Kolorowanki i wyklejanki – możesz je wydrukować zwinąć w rulon i włożyć do kalendarza. Zerknij jak zrobiłam to w tamtym roku. Świąteczne wyklejanki znajdziesz na moim blogu i w sklepie.
  • Zimowe i świąteczne książki.
  • Resoraki.
  • Puzzle – poszczególne elementy w kolejnych dniach.
  • Ozdoby do włosów czy elementy do stworzenia bransoletki – idealne jako upominki dla dziewczynki.
  • Różne elementy do prac plastycznych – pomponiki, oczka, stemple, dziurkacze, mazaki, bibułki, koraliki – możecie je wykorzystać do wspólnych prac plastycznych.
  • Elementy do wykonania zadań – np. jeśli dziecko ma upiec pierniczki możesz włożyć do torebki świąteczne foremki, czy magiczną przyprawę.

Jak zrobić kalendarz adwentowy krok po kroku

Co roku dbam o to, żeby kalendarz adwentowy był niespodzianką dla syna, dlatego przygotowuję go w tajemnicy. Uwielbiam tą radość w jego oczach, gdy widzi kalendarz po raz pierwszy. Jak co roku kalendarz pojawi się u nas dopiero 1 grudnia, a wraz z nim Filip otrzyma papierową torebkę z niezwykłą zawartością.

Znajdzie w nim wyjątkowy list od Elfa. Elfik Zielonek napisze jakie atrakcje i zadania przygotował dla niego w tym roku, zachęci do uczestniczenia w świątecznych przygotowaniach. Oprócz listu znajdzie również plansze na świąteczną układankę, a także klej, dzięki któremu będzie mógł przyklejać jej poszczególne elementy. Nie zabraknie również pudełka na kredki, w którym będzie gromadzić otrzymane kredki, a także liczyć ile kredek mu jeszcze brakuje.

Co potrzebujesz do kalendarza adwentowy?

Co potrzebujesz do zrobienia kalendarza adwentowego?

Głównym elementem mojego kalendarza adwentowego jest gałązka. W celu jej zdobycia udałam się na nasz ogród i ucięłam z leszczyny rosnącej na naszym ogrodzie. Oczywiście nie potrzebujesz gałązki leszczyny. Może to być dowolna gałąź, czy patyk, który znajdziesz na spacerze. Tak to ten czas, kiedy ze spaceru to Ty wrócisz z patykiem, a nie Twoje dziecko! 🙂

Do zrobienia kalendarz adwentowego potrzebujesz również:

  • Kolorowe papiery do pakowania prezentów (moje kupione zostały w Rossmanie i w sklepie Action, podobne widziałam również w Pepco i Kiku).
  • Nożyczki.
  • Klej.
  • Sznurek lub wstążkę (do zawieszania torebek).
  • Dziurkacz (ja wykorzystałam w kształcie gwiazdki).
  • Lampki na baterie.
  • Numerki do kalendarzamożesz pobrać je tutaj.
  • Układanka do kalendarzamożesz pobrać ją tutaj.
  • Zadania do kalendarza – możesz pobrać je tutaj.
  • Kredki lub inne drobiazgi, które chcesz umieścić w kalendarzu.
  • Klej na gorąco i drewniane scrapki lub inne świąteczne ozdoby, którym chcesz dodatkowo ozdobić kalendarz.
Co potrzebujesz do kalendarza adwentowy?
Co potrzebujesz do kalendarza adwentowy?

Jak zrobić torebki do kalendarza adwentowego?

Torebki do kalendarza adwentowego zrobiłam z papierów ozdobnych, czyli zwykłych papierów do pakowania prezentów. Zrobiłam ich nieco więcej żeby później wybrać te, które najlepiej będą się ze sobą komponować. Do zrobienia torebek wykorzystałam 3 różne papiery, a torebki robiłam w różnych rozmiarach.

Wykonanie takiej torebki jest bardzo proste. Potrzebujesz: papier, nożyczki i klej. Z papieru wycinasz prostokąt i składasz go na pół. Przy zgięciu na dole ucinasz 2 rogi. Rozkładasz torebkę i zginasz boki torebki (skrzydełka) do środka. Z jednej strony ucinasz skrzydełka, a pozostaje 2 smarujesz klejem i sklejasz torebkę. Torebki potrzebują trochę czasu żeby klej dobrze jest skleił i wyschły, dlatego warto zrobić je wcześniej.

Podoba Ci się mój pomysł na kalendarz adwentowy? Będzie mi bardzo miło, jeśli docenisz moją pracę i dołączysz do mnie na Instagramie – znajdziesz tam wiele innych pomysłów i inspiracji!

Jeśli nie torebki z papieru to co?

Oczywiście, aby stworzyć kalendarz adwentowy nie musisz tworzyć takich samych torebek jak ja. Możesz wykonać go na różne sposoby. Każdy będzie świetny, bo stworzysz go samodzielnie dla swojego dziecka, a to najbardziej się liczy. Podrzucę Ci jeszcze kilka pomysłów:

  • Rolki z papieru, jeśli zbierałaś je przez jakiś czas kalendarz adwentowy to święty pomysł żeby je wykorzystać. Rolki możesz owinąć papierami i stworzyć z nich coś na kształt cukierków, Możesz je poukładać jedna na drugiej i stworzyć z nich rolkową choinkę. Z papierowych rolek możesz stworzyć również reniferki – wystarczy dokleić im rogi namalować oczy i czerwone noski.
  • Kartoniki kwadratowe – pomocą kartonowych pudełeczek możesz wykonać świetny kalendarz np. w formie choinki Wystarczy poukładać kartoniki jeden na drugim i ozdobić numerkami.
  • Koperty – świetnym pomysłem są również koperty zwłaszcza te z szarego papieru, jeśli w kalendarzu zamieszczasz tylko zadania to sprawdzą się doskonale. Można je ozdobić na różne sposoby. Zawiesić na sznurku za pomocą mini klamerek lub ułożyć w pudełku.
  • Torebki śniadaniowe – świetnie się sprawdzą zamiast torebek z ozdobnego papieru. Na pewno zaoszczędzisz dzięki nim sporo czasu, a prezentują się również świetnie.

Kalendarz adwentowy krok po kroku, czyli jak zrobiłam nasz kalendarz

Do każdą torebkę przykleiłam numerek. U góry zrobiłam dziurkę dziurkaczem w kształcie gwiazdki. Do środka wsadziłam kredki, zadania i elementy układanki. Niektóre torebki ozdobiłam drewnianymi ozdobami świątecznymi. Przykleiłam je klejem na gorąco.

Na gałązce drzewa zamontowałam lampki – najlepiej wybierz te w formie drucika, wtedy wystarczy go opleść dookoła. Do każdej torebki nawlekłam sznurek, a następnie przywiązałam go do gałęzi. Zrobiłam również sznurek na, którym zawieszę kalendarz. I gotowe!

Byle do świąt!

Ja już swój kalendarz mam zrobiony. Jest ukryty w ściśle tajnym miejscu w naszym domu. Mam nadzieję, że i w tym roku nikt go wcześniej nie odkryje. Zastanawiam się tylko jak uchronić go przed moim 1,5 rocznym akrobatą-kaskaderem, który zapewne, gdy tylko go ujrzy na ścianie będzie kombinował jak się do niego dostać i zerwać wszystkie torebki. Mam nadzieję, że ta misja nie okaże się niemożliwa! 🙂

W tym roku przygotowałam dla Was całe mnóstwo inspiracji na kalendarze adwentowe. Jestem z Was mega dumna, bo wiem, że już działacie i robicie swoje kalendarze. Cieszę się, że moje inspiracje Wam się przydają.

Dziękuję za wszystkie oznaczenia! Czuję, że w tym roku powstanie mnóstwo świetnych kalendarzy adwentowych. To takie miłe, że będą w nich zaprojektowane przeze mnie elementy!

Kalendarzowe pomysły

Polecam Ci również świąteczne wpisy, które pojawiły się wcześniej na moim blogu, a które możesz wykorzystać do stworzenia kreatywnych zadań do Twojego kalendarza adwentowego.

Zaskocz dziecko niezwykłym listem od Mikołaja!

List do Świętego Mikołaja to świetny pomysł na pierwsze zadanie w kalendarzu adwentowym, ale w kalendarzu może znaleźć się również wyjątkowy list napisany dla Twojego dziecka przez samego Mikołaja. W tym roku Mikołaj może również zaskoczyć Twoje dziecko listem napisanym specjalnie dla niego lub niezwykłym wideo od Mikołaja.

W tamtym roku nie tylko Filip napisał list do Świętego Mikołaja. Sam Mikołaj odpowiedział na jego list i wysłał mu specjalne wideo. Radość mojego dziecka była bezcenna. I w tym roku chcę go zaskoczyć listem od Mikołaja. Mikołaj uwielbia odpisywać na dziecięce listy. Może również odpisać na list Twojego dziecka. Radość dziecka i piski zachwytu gwarantowane!

Jeśli chcesz żeby Twoje dziecko też otrzymało list od Świętego Mikołaja daj znać Mikołajowi i jego elfom – możesz to zrobić tutaj:

Odbierz niezwykły list od Mikołaja dla Twojego dziecka ->

Jak zrobić kalendarz adwentowy
Jak zrobić kalendarz adwentowy
Jak zrobić kalendarz adwentowy
Jak zrobić kalendarz adwentowy
Jak zrobić kalendarz adwentowy
Jak zrobić kalendarz adwentowy
Jak zrobić kalendarz adwentowy

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Dorota
    18 listopada 2019

    Kalendarz wygląda pięknie! Czy mogę prosić o podpowiedz gdzie można kupić takie lampki i jak udało się Pani tak estetycznie schować pudełko z bateriami, że go nie widać?

    • Klaudia
      18 listopada 2019

      Dzięki. Cieszę się, że Ci się podoba. Takie lampki kupisz wszędzie, gdzie są teraz ozdoby świąteczne: Pepeco, Obi, Action, Kik. Ja kupiłam je w tamtym roku. Chyba w Pepco. Pudełko z bateriami jest na razie schowane za torebkami. Gdy będę go wieszać grudniu to ozdobię gałąź kawałkami jakiejś iglastej choinki i pod nimi je ukryje.

  • Szwalnia Snów
    20 listopada 2019

    Kalendarz wygląda przepięknie!

    • Klaudia
      25 listopada 2019

      Dziękuję! Bardzo mi miło, że Ci się podoba!

  • anna
    25 listopada 2019

    dziękuję za inspiracje! <3

    • Klaudia
      25 listopada 2019

      Proszę bardzo. Cieszę się, że się przydają!

Poprzedni
Numerki do kalendarza adwentowego do pobrania
Jak zrobić kalendarz adwentowy?