Wiosenne zabawy dla dzieci – 18 pomysłów

Wiosenne zabawy dla dzieci, które możesz zrobić w domu i przedszkolu. Zobacz pomysły na wiosenne zabawy i prace plastyczne. Aż 18 pomysłów na wiosenne zabawy!

Wiosenne zabawy dla dzieci – 18 pomysłów

Pomysłów na wiosenne zabawy dla dzieci na moim blogu nie brakuje. Postanowiłam jednak zebrać je w jednym wpisie, aby łatwiej było Wam je znaleźć. W zestawieniu znajdziecie różne pomysły na wiosenne zabawy. Nie zabrakło pomysłów na prace plastyczne, zabawy sensoryczne, a także darmowe wiosenne karty pracy, które są fajnym pomysłem na szybką zabawę z dziećmi.

Mam nadzieję, że ta wiosna zaskoczy nas piękną pogodą i wieloma okazjami do spacerów i zabawy na świeżym powietrzu. A w chłodniejsze i mniej słoneczne dni możecie wykorzystać moje pomysły na wiosenne zabawy dla dzieci.

Moje pomysły na wiosenne zabawy dla dzieci:

 • motyl z rolki papieru,
 • wiosenne kwiaty z koralików do prasowania,
 • bazie na 3 sposoby,
 • kwiaty malowane widelcem,
 • wiosenne drzewo malowane butelką,
 • kwiatki z rolek papieru,
 • papierowe motylki,
 • robaczki z koralików,
 • papierowe hiacynty.

Zobacz jak zrobić te zabawy krok po kroku. Pobierz darmowe szablony i karty pracy do wiosennych zabaw z dziećmi. Poniżej znajdziesz linki, w których znajdziesz darmowe materiały. Mam nadzieję, że znajdziesz tu fajne inspiracje na wiosenne zabawy z dziećmi ♥

1. Motyl z rolki papieru

Do tej zabawy potrzebna będzie rolka po papierze toaletowym oraz papier w różnych kolorach. Do rolki wystarczy przykleić wycięte skrzydełka, flamastrami namalowałam oczy i usta. Motyla ozdobiłam suszoną hortensją, którą znalazłam po ziemie w ogrodzie.

2. Wiosenne kwiatki z koralików do prasowania

Koraliki do prasowania są u nas zawsze fajnym pomysłem na zabawę. Z koralików możecie zrobić również piękne wiosenne wzory: motyl, biedronka, ważka czy kolorowe kwiaty to tylko jedne z pomysłów. Tutaj możesz zobaczyć wiosenne wzory do ułożenia, a w tym wpisie ma mam dla Ciebie ponad 100 różnych wzorów z koralików.

Koraliki do prasowania - wiosenne wzory

3. Wiosenne bazie na 3 sposoby

Bazie są pierwszą oznaką zbliżającej się wiosny. Są również fajnym pomysłem na wiosenną zabawę z dziećmi. W tym wpisie pokazywałam Wam jak można zrobić je z dziećmi na 3 sposoby!

Bazie - 3 pomysły na prace plastyczne

4. Kwiaty malowane widelcem

Wiosenne kwiaty możecie zrobić na różne sposoby. Jednym z moich ulubionych pomysłów jest namalowanie ich widelcem. Do tej zabawy potrzebujecie farbki plakatowe i widelec! zobaczcie jakie to proste!

Kwiaty malowane widelcem - wiosenne zabawy dla dzieci

5. Hiacynty z papieru

Do zrobienia hiacyntów z papieru potrzebujecie tylko kolorowego papieru, kleju i nożyczek. Papier tniecie w paski i sklejacie w koła, a z nich stworzycie te piękne hiacynty z papieru.

Hiacynty z papieru - wiosenne wycinanki dla dzieci

6. Wiosenne drzewo malowane butelką

Malowaliście kiedyś kwiatki butelką? To świetny pomysły na wiosenną zabawę, dzięki której stworzycie drzewo z kwitnącymi kwiatami. Zobaczcie jakie to proste!

Kreatywne malowanie farbami butelką

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi i kreatywne grafiki? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, które możesz zrobić w domu i przedszkolu ❤

7. Wiosenne kwiatki z pomponów

Wiosenne kwiatki możecie zrobić również z kolorowych pomponów i drucików kreatywnych. Wystarczy skleić je klejem na gorąco i możecie je wykorzystać do różnych wiosennych zabaw.

Wiosenne kwiatki z pomponów

8. Kropki biedronki

Kropki biedronki to zabaw, która pomaga dziecku w nauce liczenia. Mam dla Ciebie darmowe karty pracy do tej zabawy. Znajdziesz je w tym wpisie.

Nauka liczenia dla dzieci - Kropki biedronki

9. Wiosenne kwiatki wycinanki na 3 sposoby!

Kwiatki z papieru możesz zrobić na różne sposoby. W tym wpisie znajdziecie pomysły na 3 różne sposoby!

Kreatywnie z dzieckiem #14 - wiosenne kwiatki wycinanki

10. Wiosenne robaczki z koralików!

Wiosna to nie tylko kwiaty i kwitnące drzewa, ale również budzące się do życia owady! Zobaczcie jak prosto możecie zrobić kolorowe robaczki z koralików do prasowania!

11. Wiosenne pszczółki wycinanki

Pszczółki to świetny pomysł na wiosenną zabawę z dziećmi. W tym wpisie znajdziesz darmowy szablon, dzięki któremu stworzysz z dziećmi te urocze pszczółki!

wiosenna pszczółka wycinanka

12. Zadania klamerkowe z biedronkami

Wiosenne zadania klamerkowe z biedronkami to nie tylko fajny pomysł na zabawę, ale i naukę liczenia. Darmowe zadania klamerkowe możesz pobrać w tym wpisie!

Policz kropki biedronki - karty matematyczne do druku

13. Kwiaty z papierowych serc

Kwiaty z papierowych serc to ciekawy pomysł nie tylko na wiosenną zabawę, ale i prezent z okazji Dnia Kobiet czy Dnia matki! Wytnij papierowe serca i zrób z nich urocze kwiatki!

14. Motylki z papieru

Motylki z papieru można łatwo zrobić z dwóch papierowych kółek. Na Instagramie pokazywałam Wam rolkę jak zrobić je krok po kroku.

15. Ślimaczki z papieru

Kolejnym prostym sposobem na zabawę z dziećmi są papierowe ślimaczki. Tutaj zobaczysz na filmie jak zrobić je krok po kroku.

16. Wiosenne kwiatki, które uczą liczenia

Kolejna wiosenna zabawa dla dzieci, która nie tylko bawi, ale i uczy liczenia. W tym wpisie możesz pobrać darmowy szablon.

Kolorowe kwiaty - Matematyczne karty pracy do druku

17. Tulipany z rolki papieru

Z rolki papieru możecie wyciąć różne kształty kwiatów. Możecie zrobić urocze tulipany, które można pomalować na różne kolory!

18. Tęcza wyklejanka

Tęczowa wyklejanka, którą możecie zrobić na różne sposoby. To nie tylko fajna zabaw dla dzieci, ale również świetny trening sprawności rączek i motoryki małej. Tutaj możesz ją pobrać za darmo.

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła

Pobierz zimowe zadania dla dzieci!

Masz ochotę na więcej zimowych zabaw dla dzieci? Pobierz i wydrukuj zimowe karty pracy z zadaniami logicznymi i wyklejankami. Wybierz zadania dla swojego dziecka: zimowe wyklejanki, zimowe zadania do rozwiązywania, zima dla malucha, zimowa matematyka


Zimowe karty pracy do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jeansy wide leg, czyli jak szeroka nogawka zrewolucjonizowała świat mody
Wiosenne zabawy dla dzieci – 18 pomysłów