Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby – do druku

Tęczowa wyklejanka, którą możesz wykleić na różne sposoby. Pobierz darmową wyklejankę z tęczą i baw się z dzieckiem kreatywnie!

Gdy za oknami raz zima raz wiosna coraz bardziej tęsknie za kolorami. I choć ospa zaskoczyła nas w te ferie po raz drugi to udało mi się przygotować dla Was nową wyklejankę, która aż tryska kolorami.Tęcza, czyli kolorowa wyklejanka na dwa sposoby

Dziś mam dla Was kolorową wyklejankę, która zainteresuje starsze i młodsze dzieci. Jest to fajna zabawa już dla 1,5 malucha czy dwulatka. Oczywiście pod kontrolą rodziców, którzy dopilnują żeby plastelina trafiła na wyklejankę, a nie do dziecięcego brzuszka.

Dzieci lubią ugniatać, lepić, przyklejać, a przy okazji jest to doskonała forma ćwiczenia motoryki małej, czyli dziecięcej rączki. Dla starszych dzieci jest to świetna forma nauki kolorów czy liczenia, albo po prostu fajna kreatywna zabawa na ostatnie zimowe wieczory. Plastelina, ciastolina, piasek kinetyczny towarzyszą nam w różnych zabawach od 4 lat i ciągle są tymi zabawkami po które mój starszy syn chętnie sięga.

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - plastelina

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - plastelina

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - plastelina

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - plastelina

Wyklejamy tęczę

Tęczową wyklejankę możecie wykleić plasteliną. Choć powiem Wam szczerze, że tym razem największą frajdę mojemu synowi sprawiło wyklejanie tęczy bibułą. Tworzenie kuleczek i przyklejanie ich klejem. A mi pozostała plastelina. Było to dla niego coś nowego, więc podwójnie mu się podobało. Stworzyliśmy dwie różne tęcze, ale sposobów na ich stworzenie jest cała masa. Można wykorzystać farbki, brokat czy kolorowe guziczki.

Czego potrzebujesz?

Jeśli chcesz przygotować niezwykłą tęczową wyklejankę pobierz jej szablon na dole wpisu i wydrukuj. Przygotuj również plastelinę albo bibułę (my wykorzystaliśmy tęczową bibułę, którą znajdziecie tu), nożyczki i klej.

Pokaż co zmajstrowaliście!

Pochwalcie się jak wyszły Wasze tęczowe wyklejanki. Podeślijcie mi je na Instagramie, a ja pokaże je na stories.

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła

Ile to kosztuje?

Zupełnie nic. Nie znajdziesz tu żadnych ukrytych płatności i gwiazdek. Daję Ci coś co wymyśliłam zupełnie za darmo. Jeśli korzystasz z moich pomysłów, podobają Ci się to możesz też mi dać coś co Ciebie nic nie kosztuje. Możesz odwdzięczyć mi się wirtualnie. Jak?

1. Pokaż znajomym

Powiedz o moim blogu swoim znajomym, udostępnij informację o moim planerze, o kreatywnych i rodzinnych pracach dla dzieci. Pokaż, że są to fajne rzeczy i warto mnie czasem odwiedzić, bo zaskakuję kolejnymi pomysłami. Jeśli udostępnisz informację na Facebooku Twoi znajomi dowiedzą się o moim blogu, a ja może dzięki temu zyskam nowych czytelników. Moje pomysły trafią do wielu mam, które również będą mogły z nich skorzystać!

[ssba-buttons]

2. Pochwal się

Jeśli skorzystasz z mojego kalendarza i kreatywnych pomysłów. Powiesisz go na ścianie, zrobisz kreatywne prace razem ze swoim dzieckiem. Zainspirują Cię one do swoich własnych pomysłów. Zrób im zdjęcia i pokaż jeoznacz mnie na postach (@lecibocian.pl), ohasztaguj swoje wpisy #lecibocianpl lub #kreatywniezbocianem. Pochwal się nimi na stories, a ja z wielką przyjemnością pokaże je u siebie! Pokaż znajomym jakie mam fajne pomysły. Pokaż moje mój kalendarz w swoim domu, pokaż jak Twoje dzieci wyklejają moje wyklejanki i robią kreatywne pomysły.

3. Zostań ze mną

Dla Ciebie to tak nie wiele, a mi pomoże zdobyć nowych czytelników i tworzyć dla Was jeszcze więcej fajnych rzeczy! Jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz to dołącz do mnie na Facebooku i Instagramie. I nie zapomnij odwiedzać mnie regularnie!

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami! Jeśli udostępniasz zdjęcia z moimi grafikami to oznacz mnie #lecibocianpl, wtedy zobaczę co fajnego wymyśliłaś! 🙂

Wyklejanka tęcza

Pobierz szablon

Pobieram do użytku prywatnego

Jak można korzystać z szablonów?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Dodaj komentarz

No Comments Yet.

Previous
Książkożercy – nowa seria książek do nauki czytania
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby – do druku