Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby – do druku

Tęczowa wyklejanka, którą możesz wykleić na różne sposoby. Pobierz darmową wyklejankę z tęczą i baw się z dzieckiem kreatywnie!

Wyklejanka z tęczą do druku

Gdy za oknami raz zima raz wiosna coraz bardziej tęsknie za kolorami. I choć ospa zaskoczyła nas w te ferie po raz drugi to udało mi się przygotować dla Was nową wyklejankę, która aż tryska kolorami.

Tęcza, czyli kolorowa wyklejanka na dwa sposoby

Dziś mam dla Was kolorową wyklejankę, która zainteresuje starsze i młodsze dzieci. Jest to fajna zabawa już dla 1,5 malucha czy dwulatka. Oczywiście pod kontrolą rodziców, którzy dopilnują żeby plastelina trafiła na wyklejankę, a nie do dziecięcego brzuszka.

Dzieci lubią ugniatać, lepić, przyklejać, a przy okazji jest to doskonała forma ćwiczenia motoryki małej, czyli dziecięcej rączki. Dla starszych dzieci jest to świetna forma nauki kolorów czy liczenia, albo po prostu fajna kreatywna zabawa na ostatnie zimowe wieczory. Plastelina, ciastolina, piasek kinetyczny towarzyszą nam w różnych zabawach od 4 lat i ciągle są tymi zabawkami po które mój starszy syn chętnie sięga.

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - plastelina
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - plastelina
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - plastelina
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - plastelina

Wyklejamy tęczę

Tęczową wyklejankę możecie wykleić plasteliną. Choć powiem Wam szczerze, że tym razem największą frajdę mojemu synowi sprawiło wyklejanie tęczy bibułą. Tworzenie kuleczek i przyklejanie ich klejem. A mi pozostała plastelina. Było to dla niego coś nowego, więc podwójnie mu się podobało. Stworzyliśmy dwie różne tęcze, ale sposobów na ich stworzenie jest cała masa. Można wykorzystać farbki, brokat czy kolorowe guziczki.

Czego potrzebujesz?

Jeśli chcesz przygotować niezwykłą tęczową wyklejankę pobierz jej szablon na dole wpisu i wydrukuj. Przygotuj również plastelinę albo bibułę (my wykorzystaliśmy tęczową bibułę, którą znajdziecie tu), nożyczki i klej.

Pokaż co zmajstrowaliście!

Pochwalcie się jak wyszły Wasze tęczowe wyklejanki. Podeślijcie mi je na Instagramie, a ja pokaże je na stories.

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby - bibuła

Wyklejanka tęcza

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz i wydrukuj letnie zadania dla dzieci!Masz ochotę na więcej kreatywnej zabawy? Wydrukuj moje letnie zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długą zabawę! Na kartach znajdziesz letnie zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Letnie zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.


Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz piękne wiosenne ilustracje i mnóstwo pomysłów na zabawę! Poznaj letnie zestawy. Mam dla Ciebie letnie zadania, letnie wyklejanki i letnią matematykę.

Lato karty pracy do druku

Jak można korzystać z szablonów?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak komentarzy

Poprzedni
Książkożercy – nowa seria książek do nauki czytania
Tęczowa wyklejanka na dwa sposoby – do druku