Świąteczny papierowy łańcuch

Kreatywnie z dzieckiem #8 – Świąteczny papierowy łańcuch

Dziś zachęcam Cię do wykonania razem z dzieckiem świątecznego papierowego łańcucha, który pewnie pamiętasz z dzieciństwa. Chcę go trochę odczarować i nadać mu trochę innego wyglądu!

Jeśli miałabym wskazać 2 rzeczy, które kojarzą mi się ze świętami spędzanymi w rodzinnym domu to byłyby to samochód Barbie i papierowy łańcuch. Do dziś pamiętam jak dostałam wymarzonego kampera Barbie. Rozkładanego, różowego. Po prostu cudownego. Zwłaszcza w czasach, gdy zabawki nie czekały w każdym sklepie. A magia świąt w sklepach nie atakowała nas już w październiku. Tylko magią było kupić cokolwiek na święta.

Papierowe kolorowe łańcuchy razem z łańcuchami z bibuły co roku były ozdobą naszej rodzinnej choinki. W tym roku taki łąńcuch pojawi się i u nas, ale w trochę innej formie.Papierowy łańcuch

Dziś mam dla Was pomysł na wspólne rodzinne wykonanie papierowego łańcucha. To doskonały pomysł na spędzenie przed świętami czasu kreatywnie i rodzinnie. Papierowy łańcuch to prosta ozdoba, z którą każdy sobie poradzi. Ja chciałam go trochę odczarować i tej klasycznej ozdobie dodać odrobinę nowoczesności, bo zazwyczaj kojarzy się z kolorowymi papierami, które nie raz nie koniecznie komponują się z świątecznymi ozdobami w naszym domu.

Łańcuch w świątecznych kolorach

W tym roku nasz łańcuch będzie miał kolor biało czerwony. Tak jak nasza choinka, ale nie wykorzystamy do jego przygotowania czerownych i białych papierów, tylko szablon, który przygotowałam. Na naszym łańcuchu pojawią się wesołe reniferki, gwiazdki i świąteczne napisy. Całość będzie się ze sobą pięknie komponować, a łańcuch ozdobi naszą żywą choinkę, której już wszyscy nie umiemy się doczekać.

Ile to kosztuje?

Zupełnie nic. Moje pomysły na kreatywną i rodzinną zabawę nie musisz nic płacić. Nie znajdziesz tu żadnych ukrytych płatności i gwiazdek. Daję Ci coś co wymyśliłam zupełnie za darmo. Jeśli korzystasz z moich pomysłów, podobają Ci się to możesz też mi dać coś co Ciebie nic nie kosztuje. Możesz odwdzięczyć mi się wirtualnie. Jak?

1. Pokaż znajomym

Powiedz o moim blogu swoim znajomym, udostępnij informację o tych moich kreatywnych i rodzinnych pracach dla dzieci. Pokaż, że są to fajne rzeczy i warto mnie czasem odwiedzić, bo zaskakuję kolejnymi pomysłami. Jeśli udostępnisz informację na Facebooku Twoi znajomi dowiedzą się o moim blogu, a ja może dzięki temu zyskam nowych czytelników. Moje pomysły trafią do wielu mam, które również będą mogły z nich skorzystać!

2. Pochwal się

Jeśli skorzystasz z moich kreatywnych pomysłów. Zrobisz z nich fajne prace razem ze swoim dzieckiem. Zainspirują Cię one do swoich własnych pomysłów. Zrób im zdjęcia i pokaż jeoznacz mnie na postach (@lecibocian.pl), ohasztaguj swoje wpisy #lecibocianpl lub #kreatywniezbocianem. Pochwal się nimi na stories, a ja z wielką przyjemnością pokaże je u siebie! Pokaż znajomym jakie mam fajne pomysły. Pokaż moje plakaty w swoim domu, pokaż jak Twoje dzieci wyklejają moje wyklejanki i robią kreatywne pomysły.

3. Zostań ze mną

Dla Ciebie to tak nie wiele, a mi pomoże zdobyć nowych czytelników i tworzyć dla Was jeszcze więcej fajnych rzeczy! Jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz to dołącz do mnie na Facebooku i Instagramie. I nie zapomnij odwiedzać mnie regularnie!

Świąteczny papierowy łańcuch

Świąteczny papierowy łańcuch

Świąteczny papierowy łańcuch

Świąteczny papierowy łańcuch

Czego potrzebujesz?

Aby przygotować łańcuch wydrukuj darmowy szablon dostępny na dole strony. Potrzebujesz nożyczek żeby go powycinać i kleju żeby posklejać. I odrobinę wyobraźni, żeby wymyślić jak Wasz świąteczny łańcuch ma wyglądać. Potrzebna będziesz również Ty i Twoje dziecko, bo w końcu ktoś to wszystko musi powycinać i posklejać! 🙂

Papierowy łańcuch do wydrukowania

Papierowy łańcuch do wydrukowania

Papierowy łańcuch do wydrukowania

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!Jeśli udostępniasz zdjęcia z moimi grafikami to oznacz mnie #lecibocianpl, wtedy zobaczę co fajnego wymyśliłaś! 🙂

Świąteczny papierowy łańcuch

Papierowy łańcuch do wydrukowania

Pobierz szablon

Pobieram do użytku prywatnego

Nie zapomnij o Mikołaju

A czy Twoje dziecko napisało już list do Świętego Mikołaja? Pamiętaj, że przygotowałam 2 wersje listów, które możesz pobrać na blogu. List do Mikołaja z możliwością narysowania prezentu znajdziesz tu, a klasyczną wersję listu dla chłopca i dziewczynki tu. A wiesz, że i Mikołaj pisze listy może napisać taki również do Twojego dziecka – zerknij tu

Jak można korzystać z świątecznego łąńcucha?

– Świąteczny papierowy łańcuch możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Świąteczny papierowy łańcuch dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg

– Świąteczny papierowy łańcuch udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

o Autorze

Klaudia

Mama dwójki chłopców: szalonego 4 latka i rocznego malucha. Mama grafik. Lubię ładne rzeczy i dobry design.

Dodaj komentarz