Wielkanocne kurki na 3 sposoby – prace plastyczne dla dzieci

Jak zrobić wielkanocne kurki na 3 sposoby. 3 pomysły na wielkanocne prace plastyczne dla dzieci. Zrób kurki z papieru lub namaluj je farbkami!

Wielkanocne kurki na 3 sposoby

W tym roku mam wielką ochotę przygotować z moimi synami dużo wielkanocnych ozdób. Filip nie będzie miał okazji zrobić wielkanocnych prac plastycznych w przedszkolu. Ja nie mam okazji kupić nowych wielkanocnych ozdób, bo #zostajęwdomu. To siedzenie w domu nie tylko uczy ogromnej cierpliwości i kompromisów, ale również uruchamia jeszcze większe pokłady cierpliwości. Nie oszukujmy się jest trudno.

Mimo, że uwielbiam swoje dzieci to brak możliwości wyjścia z domu i spędzania czasu nieco inaczej jest po prostu trudny. Na szczęście mamy swój ogród i to w obecnej sytuacji jest dla nas wybawieniem oraz miejscem, w którym chłopcy mogą się wybiegać i wyszaleć. Bezpiecznie.

Wielkanocne kurki na 3 sposoby

Prace plastyczne z kurkami dla dzieci

Wielkanoc będzie w tym roku inna niż wszystkie, ale staram się wprowadzić chłopców w klimat tych Świąt. Tworzymy więc wielkanocne kurczaczki, króliczki i baranki. Zdecydowanie chłopcy najbardziej lubią robić kurki i dziś mamy dla Was 3 propozycje na prace plastyczne dla dzieci z wielkanocnymi kurkami.

Do ich wykonania będziecie potrzebować rzeczy, które znajdziecie w domu: kolorowych papierów, nożyczek, kleju, farbek i flamastrów. Pomysły na kurki możecie wykorzystać do zrobienia wielkanocnych prac razem z dziećmi, ale również możecie je zrobić w formie wielkanocnych kartek.

Wielkanocne prace plastyczne

Zerknijcie również na moje pomysły na plastyczne prace wielkanocne z poprzednich lat. Są również fajną formą na wielkanocne zabawy razem z dziećmi.

1. Wielkanocne kurki wycinanki z papieru

Do wykonania kurek w formie wycinanki potrzebujesz papieru w kolorze żółtym, czerwonym i pomarańczowym oraz kartki, na którą przykleisz kurki. Przygotuj również klej, nożyczki i czarny flamaster. Z żółtego papieru wytnij półkole oraz 3 mniejsze elementy w kształcie łezki, które stworzą ogonek. Z pomarańczowego papieru wytnij skrzydełko w kształcie serca i dziób. Z czerwonego papieru wytnij czerwony grzebień. Poszczególne elementy przyklej na kartkę papieru i domaluj nogi oraz oczy flamastrem.

2. Wielkanocna kurka malowane widelcem

Do przygotowania tej kurki potrzebujesz: żółtą farbkę, pędzelek, widelec, ruszające się oczy, kawałek pomarańczowego papieru i czerwony flamaster. Za pomocą pędzelka nanieś farbę na widelec i odbijaj go w kształcie koła tak, aby stworzyć kształt okrągłej kurki. Kurce domaluj czerwone nóżki flamastrem lub farbką. Przyklej oczka i dziób wycięty z pomarańczowego papieru.

3. Wielkanocna kurka i kurczak z papieru

Do przygotowania kurki i kurczaka z papieru potrzebujesz: kolorowych papierów, kleju, nożyczek i czarnego flamastra. Wytnij kółko z białego papieru (kształt możesz odrysować z kubka). Następnie natnij je do połowy koła i złóż skrzydełko. Przyklej do kartki, doklej pomarańczowy dziób i czerwony grzebień. Domaluj nogi i oczy.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Pobierz i wydrukuj wielkanocne karty pracy!

Mam ochotę na więcej wielkanocnych zabaw? Wydrukuj moje wielkanocne zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długie godziny kreatywnej zabawy! Na kartach znajdziesz wielkanocne zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Wielkanocne zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.

Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz piękne wielkanocne ilustracje i mnóstwo kreatywnej zabawy! Poznaj wielkanocne zestawy. Mam dla Ciebie wielkanocne zadania i wielkanocne wyklejanki.

Wielkanocne karty pracy do druku

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Książki dla dzieci o zwierzętach – 6 naszych ulubionych
Wielkanocne kurki na 3 sposoby – prace plastyczne dla dzieci