Wielkanocne kurki na 3 sposoby – prace plastyczne dla dzieci

Jak zrobić wielkanocne kurki na 3 sposoby. 3 pomysły na wielkanocne prace plastyczne dla dzieci. Zrób kurki z papieru lub namaluj je farbkami!

Wielkanocne kurki na 3 sposoby

W tym roku mam wielką ochotę przygotować z moimi synami dużo wielkanocnych ozdób. Filip nie będzie miał okazji zrobić wielkanocnych prac plastycznych w przedszkolu. Ja nie mam okazji kupić nowych wielkanocnych ozdób, bo #zostajęwdomu. To siedzenie w domu nie tylko uczy ogromnej cierpliwości i kompromisów, ale również uruchamia jeszcze większe pokłady cierpliwości. Nie oszukujmy się jest trudno.

Mimo, że uwielbiam swoje dzieci to brak możliwości wyjścia z domu i spędzania czasu nieco inaczej jest po prostu trudny. Na szczęście mamy swój ogród i to w obecnej sytuacji jest dla nas wybawieniem oraz miejscem, w którym chłopcy mogą się wybiegać i wyszaleć. Bezpiecznie.

Wielkanocne kurki na 3 sposoby

Prace plastyczne z kurkami dla dzieci

Wielkanoc będzie w tym roku inna niż wszystkie, ale staram się wprowadzić chłopców w klimat tych Świąt. Tworzymy więc wielkanocne kurczaczki, króliczki i baranki. Zdecydowanie chłopcy najbardziej lubią robić kurki i dziś mamy dla Was 3 propozycje na prace plastyczne dla dzieci z wielkanocnymi kurkami.

Do ich wykonania będziecie potrzebować rzeczy, które znajdziecie w domu: kolorowych papierów, nożyczek, kleju, farbek i flamastrów. Pomysły na kurki możecie wykorzystać do zrobienia wielkanocnych prac razem z dziećmi, ale również możecie je zrobić w formie wielkanocnych kartek.

Wielkanocne prace plastyczne

Zerknijcie również na moje pomysły na plastyczne prace wielkanocne z poprzednich lat. Są również fajną formą na wielkanocne zabawy razem z dziećmi.

1. Wielkanocne kurki wycinanki z papieru

Do wykonania kurek w formie wycinanki potrzebujesz papieru w kolorze żółtym, czerwonym i pomarańczowym oraz kartki, na którą przykleisz kurki. Przygotuj również klej, nożyczki i czarny flamaster. Z żółtego papieru wytnij półkole oraz 3 mniejsze elementy w kształcie łezki, które stworzą ogonek. Z pomarańczowego papieru wytnij skrzydełko w kształcie serca i dziób. Z czerwonego papieru wytnij czerwony grzebień. Poszczególne elementy przyklej na kartkę papieru i domaluj nogi oraz oczy flamastrem.

2. Wielkanocna kurka malowane widelcem

Do przygotowania tej kurki potrzebujesz: żółtą farbkę, pędzelek, widelec, ruszające się oczy, kawałek pomarańczowego papieru i czerwony flamaster. Za pomocą pędzelka nanieś farbę na widelec i odbijaj go w kształcie koła tak, aby stworzyć kształt okrągłej kurki. Kurce domaluj czerwone nóżki flamastrem lub farbką. Przyklej oczka i dziób wycięty z pomarańczowego papieru.

3. Wielkanocna kurka i kurczak z papieru

Do przygotowania kurki i kurczaka z papieru potrzebujesz: kolorowych papierów, kleju, nożyczek i czarnego flamastra. Wytnij kółko z białego papieru (kształt możesz odrysować z kubka). Następnie natnij je do połowy koła i złóż skrzydełko. Przyklej do kartki, doklej pomarańczowy dziób i czerwony grzebień. Domaluj nogi i oczy.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Mam dla Ciebie coś jeszcze! Jeszcze więcej kart pracy!

Masz ochotę na więcej wyklejanek i kart pracy dla dzieci? Zapraszam Cię do mojego sklepu, w którym znajdziesz jeszcze więcej pomysłów na kreatywną zabawę z dziećmi. Wszystkie możesz pobrać i wydrukować bez wychodzenia z domu. Odkryj 27 kolorowych wyklejanek z alfabetem i połącz świetną zabawę z nauką liter, a tutaj znajdziesz wszystkie karty pracy do druku. Tylko teraz możesz je kupić do 50% taniej!

Wyklejanki kolory do druku

Miłego dnia!

Klaudia

Leave a Reply

No Comments Yet.

Previous
Książki dla dzieci o zwierzętach – 6 naszych ulubionych
Wielkanocne kurki na 3 sposoby – prace plastyczne dla dzieci