Karty pracy kształty – 25 kart pracy z kształtami do druku

Karty pracy kształty to 25 karty pracy z kształtami do druku. Pobierz i wydrukuj karty do zabawy, które poprzez naukę uczą rozróżniania kształtów.

Karty pracy kształty do druku

Moja przygoda z kartami pracy zaczęła się z potrzeby chwili. Potrzeby na znalezienie fajnej i angażującej zabawy dla mojego syna. W naszym domu książeczki z zadaniami i naklejkami były zużywane wtedy w dużych ilościach, ale mój syn miał ochotę czasami robić jedno zadanie więcej razy. Stworzyłam, wtedy dla niego pierwsze karty do zabawy. Karty do wyklejania plasteliną, które nazywam wyklejankami. Skradły one wtedy serce mojego małego przedszkolaka, a ja zamiast kupować kolejne książki z zdaniami musiałam stale powiększać nasze zapasy plasteliny.

Z czasem tych kart powstało więcej. I co więcej już nie rozwiązuje ich tylko mój syn, bo do starszego brata dołączył również młodszy brat, ale nie tylko. Te karty pracy są codziennie pomysłem na zabawę w wielu domach i przedszkolach i to cieszy mnie ogromnie! Moja głowa pęka od pomysłów na kolejne zadania i mam nadzieję, że jeszcze nie raz zaskoczę Was fajnym i kreatywnym zestawem.

25 kart pracy z kształtami do druku

Tym razem przygotowałam dla Was zestaw 25 kart pracy z kształtami. To karty, które poprzez zabawę pokażą dzieciom jakie kształty nas otaczają. Pokażą jak wygląda koło, kwadrat, trójkąt i prostokąt. Zwrócą uwagę na to, ze słońce ma kształt koła, okno może być w kwadratem, a kawałek sera trójkątem.

Wszystkie karty mają przyjemną jasną kolorystykę. Nie rozpraszają kolorami, a skupiają uwagę na angażujących zadaniach. W tym zestawie znajdziesz karty pracy do rozwiązywania, liczenia, wycinania czy rysowania.

Nie zabrakło również lubianych przez dzieci wyklejanek, które dzieci mogą wyklejać plasteliną, bibułą, albo malować na różne sposoby. Karty pracy to dobry pomysł na naukę kształtów w przedszkolu, ale także w domu.

Karty pracy z zadaniami rozwijają różne aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Dziecko podczas zabawy uczy się logicznego myślenia, skupienia, precyzji i spostrzegawczości. Wycinanie i wyklejanie to nie tylko dobra zabawa, ale także świetny trening sprawności rączek i motoryki małej.

Karty pracy kształty do druku
Karty pracy kształty do druku
Karty pracy kształty do druku
Karty pracy kształty do druku
Karty pracy kształty do druku
Karty pracy kształty do druku

Edukacyjne zadania z kształtami!

Karty pracy kształty do druku

To zestaw 25 kart, który pomoże dziecku poznać kształty. W zestawie znajdują się zadaniami do rozwiązywania, liczenia, wycinania, wyklejania i rysowania. Dziecko rozwiązując zadania poznaje nie tylko kształty, ale także uczy się rozróżniać kolory i liczyć do 10. Każda karta to zupełnie inna zabawa. Zadaniem dziecka będzie ułożenie tortu i rakiety z różnych kształtów, dopasowanie kształtów w wycinance czy pomalowanie obrazka według kolorów, które wyrzuci na kostce do gry.

Karty z kształtami możesz pobrać tutaj.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Pory roku i czas – kolorowe puzzle i układanki dla dziecka
Karty pracy kształty – 25 kart pracy z kształtami do druku