Kwiaty z papieru – pomysł na prezent dla babci DIY

Dziś mam dla Was wyjątkowe kwiaty z papieru, czyli kolejny pomysł na prezent dla babci tym razem w formie DIY, który możecie zrobić samodzielnie ze swoimi dziećmi i stworzyć niepowtarzalny własnoręcznie wykonany prezent!

Kwiaty z papieru jako prezent dla babci!

Wiecie, że uwielbiam kwiaty i papierowe wydruki. Dziś postanowiłam połączyć obie te rzeczy i pokazać Wam kolejną inspirację na prezent z okazji Dnia Babci. Prezent dla babci w wersji DIY, który możecie zrobić samodzielnie. Kwiaty z papieru to świetny pomysł na prezent dla babci. Jego zrobienie zajmuje tylko kilka chwil, a za pomocą papieru, kleju i nożyczek możecie stworzyć wyjątkowy prezent dla babci DIY, który będzie pamiątką na długie lata, bo kwiaty z papieru w przeciwieństwie do bukietów mogą przetrwać wiele lat.

Pomysł na prezent dla babci w formie DIY

Kwiaty z papieru to kolejny pomysł na prezent dla babci, które Wasze dzieci mogą zrobić samodzielnie, a babcie uwielbiają takie prezenty prosto z serca. Chyba nawet bardziej niż te ze sklepowych półek. W przeciwieństwie do medali dla babci i dziadka, w których dużo było kolorowania tym razem mam dla Was sporo wycinania i przyklejania, które dzieci zwłaszcza te starsze uwielbiają.

Jak zrobić kwiaty z papieru?

Do zrobienia kwiatów z papieru w ozdobnej doniczce potrzebujesz:

 • wydrukowany szablon, który możesz pobrać na dole tego wpisu,
 • nożyczki,
 • klej,
 • taśmę klejącą,
 • kolorowy papier dwustronny,
 • wykałaczki,
 • wstążkę lub sznurek,
 • dziurkacz.

Wydrukuj szablon wytnij z niego doniczkę i wzór płatka (masz do wyboru 2 wersje, ja wykorzystałam mniejszy). Szablon najlepiej wydrukować na twardym papierze o wyższej gramaturze np. bloku technicznych, aby doniczka była sztywniejsza. Odrysuj wzór płatka na kolorowym papierze. Do wykonania 3 kwiatków potrzebujesz 9 kolorowych płatków. Aby wykonać kwiatek przygotuj 3 płatki. Jeden z nich ułóż na płasko. Na jego środku przyklej klejem wykałaczkę. 2 pozostałe płatki złóż na pół i przyklej z prawej i lewej strony zakrywając wykałaczkę. W ten sposób wykonaj 3 kwiatki.

Jak zrobić kwiaty z papieru?
Jak zrobić kwiaty z papieru?
Jak zrobić kwiaty z papieru?

Wyciętą doniczkę zegnij na pół. Za pomocą dziurkacza zrób dziurki w jej górnej części zrób dziurki. Rozłóż ją na płasko i przyklej kwiatki za pomocą taśmy klejącej na niezadrukowanej stronie doniczki, następnie zamknij ją i przez dziurki przełóż sznurek lub wstążkę. Gotowe!

Kwiaty z papieru możecie przygotować w różnych kolorach. Jeśli nie macie kolorowego papieru możecie wykorzystać biały i ozdobić go lub pomalować, albo zostawić po prostu biały. Miłego drukowania i kreatywnej zabawy. Pochwalcie się na Instagramie co fajnego zrobiliście. Mam nadzieję, że kwiatki z papieru trafią w ręce nie jednej babci ❤ A kolejny pomysły na prezenty dla babci i dziadka pojawi się na początku przyszłego tygodnia. I będą to laurki na które czekacie!

Kwiaty z papieru w doniczce dla babci
Kwiaty z papieru w doniczce dla babci
Kwiaty z papieru w doniczce dla babci
Kwiaty z papieru w doniczce dla babci

Kwiaty z papieru dla babci – do druku

Kwiaty z papieru w doniczce dla babci

Podobają Ci się moje pomysły na prezenty dla babci? Będzie mi bardzo miło, jeśli docenisz moją pracę i dołączysz do mnie na Instagramie albo polecisz mnie swoim znajomym ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz letnie i wakacyjne karty pracy!

Pobierz i wydrukuj letnie i wakacyjne karty pracy i baw się z dzieckiem kreatywnie. Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu tyle razy ile tego potrzebujesz. Mam dla Ciebie letnie zadania, letnią matematykę, lato dla malucha, a także letnie wyklejanki.


Lato karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich kreatywnych grafik?

– Szablon możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablon dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w formacie .jpg

– Szablon udostępniam do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę. Wyrażam zgodę na wykorzystanie ich w zajęciach przedszkolnych.

Kwiaty z papieru w doniczce dla babci

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku – dodaję tam linki do nowych wpisów i swoje przemyślenia,
 • dołącz do grupy Kreatywna Kwarantanna i poznaj pomysły na zabawę z dziećmi w domu

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię  skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych wpisów! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Brak komentarzy

Poprzedni
Medale dla babci i dziadka do druku
Kwiaty z papieru – pomysł na prezent dla babci DIY

Letnie zabawyWakacyjne karty pracy

Pobierz i wydrukuj wakacyjne zadania dla dzieci