Kwiaty z papieru – pomysł na prezent dla babci DIY

Dziś mam dla Was wyjątkowe kwiaty z papieru, czyli kolejny pomysł na prezent dla babci tym razem w formie DIY, który możecie zrobić samodzielnie ze swoimi dziećmi i stworzyć niepowtarzalny własnoręcznie wykonany prezent!

Kwiaty z papieru jako prezent dla babci!

Wiecie, że uwielbiam kwiaty i papierowe wydruki. Dziś postanowiłam połączyć obie te rzeczy i pokazać Wam kolejną inspirację na prezent z okazji Dnia Babci. Prezent dla babci w wersji DIY, który możecie zrobić samodzielnie. Kwiaty z papieru to świetny pomysł na prezent dla babci. Jego zrobienie zajmuje tylko kilka chwil, a za pomocą papieru, kleju i nożyczek możecie stworzyć wyjątkowy prezent dla babci DIY, który będzie pamiątką na długie lata, bo kwiaty z papieru w przeciwieństwie do bukietów mogą przetrwać wiele lat.

Pomysł na prezent dla babci w formie DIY

Kwiaty z papieru to kolejny pomysł na prezent dla babci, które Wasze dzieci mogą zrobić samodzielnie, a babcie uwielbiają takie prezenty prosto z serca. Chyba nawet bardziej niż te ze sklepowych półek. W przeciwieństwie do medali dla babci i dziadka, w których dużo było kolorowania tym razem mam dla Was sporo wycinania i przyklejania, które dzieci zwłaszcza te starsze uwielbiają.

Jak zrobić kwiaty z papieru?

Do zrobienia kwiatów z papieru w ozdobnej doniczce potrzebujesz:

 • wydrukowany szablon, który możesz pobrać na dole tego wpisu,
 • nożyczki,
 • klej,
 • taśmę klejącą,
 • kolorowy papier dwustronny,
 • wykałaczki,
 • wstążkę lub sznurek,
 • dziurkacz.

Wydrukuj szablon wytnij z niego doniczkę i wzór płatka (masz do wyboru 2 wersje, ja wykorzystałam mniejszy). Szablon najlepiej wydrukować na twardym papierze o wyższej gramaturze np. bloku technicznych, aby doniczka była sztywniejsza. Odrysuj wzór płatka na kolorowym papierze. Do wykonania 3 kwiatków potrzebujesz 9 kolorowych płatków. Aby wykonać kwiatek przygotuj 3 płatki. Jeden z nich ułóż na płasko. Na jego środku przyklej klejem wykałaczkę. 2 pozostałe płatki złóż na pół i przyklej z prawej i lewej strony zakrywając wykałaczkę. W ten sposób wykonaj 3 kwiatki.

Jak zrobić kwiaty z papieru?
Jak zrobić kwiaty z papieru?
Jak zrobić kwiaty z papieru?

Wyciętą doniczkę zegnij na pół. Za pomocą dziurkacza zrób dziurki w jej górnej części zrób dziurki. Rozłóż ją na płasko i przyklej kwiatki za pomocą taśmy klejącej na niezadrukowanej stronie doniczki, następnie zamknij ją i przez dziurki przełóż sznurek lub wstążkę. Gotowe!

Kwiaty z papieru możecie przygotować w różnych kolorach. Jeśli nie macie kolorowego papieru możecie wykorzystać biały i ozdobić go lub pomalować, albo zostawić po prostu biały. Miłego drukowania i kreatywnej zabawy. Pochwalcie się na Instagramie co fajnego zrobiliście. Mam nadzieję, że kwiatki z papieru trafią w ręce nie jednej babci ❤ A kolejny pomysły na prezenty dla babci i dziadka pojawi się na początku przyszłego tygodnia. I będą to laurki na które czekacie!

Kwiaty z papieru w doniczce dla babci
Kwiaty z papieru w doniczce dla babci
Kwiaty z papieru w doniczce dla babci
Kwiaty z papieru w doniczce dla babci

Kwiaty z papieru dla babci – do druku

Kwiaty z papieru w doniczce dla babci

Podobają Ci się moje pomysły na prezenty dla babci? Będzie mi bardzo miło, jeśli docenisz moją pracę i dołączysz do mnie na Instagramie albo polecisz mnie swoim znajomym ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz i wydrukuj jesienne zadania dla dzieci!Masz ochotę na więcej kreatywnej zabawy? Wydrukuj moje jesienne zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długą zabawę! Na kartach znajdziesz jesienne zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Letnie zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.


Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz jesienne motywy i mnóstwo pomysłów na zabawę! Poznaj jesienne zestawy. Mam dla Ciebie jesienne zadania, jesienne wyklejanki i jesienną matematykę.

Jesień karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich kreatywnych grafik?

– Szablon możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablon dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w formacie .jpg

– Szablon udostępniam do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę. Wyrażam zgodę na wykorzystanie ich w zajęciach przedszkolnych.

Kwiaty z papieru w doniczce dla babci

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku – dodaję tam linki do nowych wpisów i swoje przemyślenia,
 • dołącz do grupy Kreatywna Kwarantanna i poznaj pomysły na zabawę z dziećmi w domu

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię  skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych wpisów! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Medale dla babci i dziadka do druku
Kwiaty z papieru – pomysł na prezent dla babci DIY