Wiosenne karty pracy do druku – 92 wiosenne zadania

Wiosenne karty pracy do druku to zestaw 92 wiosennych kart pracy z zadaniami do druku. Pobierz wiosenne karty pracy z wiosennymi motywami i symbolami. Wydrukuj karty pracy wiosna!

Wiosenne karty pracy do druku

Czekałam na ten moment od dawna. Kiedy kilka dni temu wyszłam na ogród i zamiast chłodu i mrozu zaskoczyło mnie ciepło i słońce. Uwielbiam wiosnę. Uwielbiam, kiedy wszystko budzi się do życia. Kiedy w moim ogrodzie zaczyna się robić coraz bardziej kolorowo. Kiedy zaczynają kwitnąć kwiaty. Nie trzeba ubierać ciepłych kurtek. Kiedy można szaleć w ogrodzie, jeździć na hulajnodze, skakać na trampolinie i bawić się w piasku. Ciepłe wiosenne dni sprawiają, że od razu mam więcej ochoty na wszystko. Dają mi duży przypływ pozytywnej energii. Wiosno przychodź jestem na Ciebie już gotowa!

Wiosna – karty pracy z zadaniami

W oczekiwaniu na wiosnę przygotowałam dla Was nowe sezonowe karty pracy. Mam dla Was 118 wiosenne karty pracy do druku i wiosenne zadania. Karty pracy łączy wiosenna kolorystyka, tematyka i piękne ilustracje. Karty są wyjątkowo kolorowe. Znajdziesz na nich wszystko co kojarzy się z wiosną. Są wiosenne krajobrazy, kwitnące drzewa, kolorowe kwiaty – tulipany, narcyzy i krokusy. Znajdziesz na nich również mnóstwo zwierząt, które dzieci uwielbiają. Jest bocian, pszczoła, biedronka, kaczka i żabka.

W wiosennych zestawach znajdziecie karty pracy, które ćwiczą różne umiejętności dzieci w wieku przedszkolnym. W wiosennym zestawie znajdziecie karty z zadaniami do rozwiązywania, liczenia, wycinania i rysowania. Dziecko podczas zabawy uczy się logicznego myślenia i spostrzegawczości. Wycinanie i wyklejanie to nie tylko dobra zabawa, ale także świetny trening sprawności rączek i motoryki małej. Wiosenne karty pracy uczą kolorów, liczenia i alfabetu, ale też są świetnym pomysłem na kreatywne spędzanie czasu razem z dzieckiem.

Karty pracy idealne na wiosnę!

Gotowi na wiosenną zabawę w ciepłe wiosenne dni? Poznajcie moje nowe wiosenne karty pracy! Zerknijcie również na wiosenne zabawy, które pojawiły się na blogu:

Wiosenne karty pracy do druku
Wiosenne karty pracy do druku
Wiosenne karty pracy do druku
Wiosenne karty pracy do druku
Wiosenne karty pracy do druku

Wiosenne karty pracy z zadaniami

Wiosenne karty pracy z zadaniami
Wiosenne karty pracy z zadaniami

To zestaw 26 kart do zabawy z wiosennymi zadaniami do rozwiązywania, liczenia, wycinania, wyklejania i rysowania. Dziecko rozwiązując zadania poznaje wiosenne symbole, uczy się rozróżniać kolory i liczyć do 10. Każda karta to zupełnie inna zabawa. Zadaniem dziecka będzie dopasowanie kolorystycznie doniczek do kwiatków, ułożenie motylka, dopasowanie kształtów, pokolorowanie obrazka według wzoru.

Pobierz: Wiosenne karty pracy do druku – część 1, Wiosna karty pracy do druku– część 2

Wiosenne symbole do wyklejania

Wiosenne symbole do wyklejania
Wiosenne symbole do wyklejania

To zestaw 22 wiosennych kart pracy z symbolami do wyklejania. Każda karta zawiera wiosenny symbol, litery alfabetu i pisownię symbolu wiosny. Zadaniem dziecka jest wyklejenie dziurek na obrazku tak, aby zakryć wszystkie białe pola. Można użyć do tego plasteliny, kulek z bibuły, pomalować je farbami, mazakami czy posypać kolorowymi brokatami. Można bawić się nimi na różne sposoby. Symbole idealnie nadają się do zabawy nawet z maluchami!

Pobierz: Symbole wiosny karty pracy

Wiosenne wyklejanki

Wiosenne wyklejanki

To zestaw 22 wiosennych wyklejanek, na których znajdziesz kolorowe wyklejanki związane z wiosną. Zestaw jest bardzo różnorodny. Znajdziesz tu zarówno zwierzęta kojarzące się z wiosną – bocian, pszczoła, czy żaba. Są rzeczy związane z pracą w ogrodzie, kwitnące drzewa, czy wiosenne warzywa i owoce.

Pobierz: Wiosenne wyklejanki do druku

Matematyczne karty pracy na wiosnę

Zimowa matematyka
Wiosenna matematyka

To zestaw 22 matematycznych kart pracy, które poprzez zabawę uczą dzieci liczenia. W tym zestawie znajdziesz zimowe zadania klamerkowe, matematyczne puzzle, matematyczne wyklejanki i wyszukiwarkę cyfr.

Pobierz: Matematyczne karty pracy Wiosna

Alfabet i kaligrafia do druku

Alfabet i kaligrafia do druku

Wiosenne karty pracy alfabet i pismo odręczne to zestaw 22 zadania do nauki alfabetu, liter i kaligrafii. Znajdziesz na nich zadania z literami, które uczą alfabetu oraz pisania. W zestawie znajdziesz karty pracy do kaligrafii, pisma odręcznego, labirynty z literami, rozsypywanki z literami oraz wyszukiwanki liter.

Pobierz: Wiosna karty pracy kaligrafia i pismo odręczne

Wiosna karty pracy dla malucha

Wiosna dla malucha
Wiosna dla malucha

To zestaw 26 kart pracy z zadaniami dla malucha. W tym zestawie znajdziesz proste zadania dla najmłodszych dzieci (2-3 lata), które uczą dzieci rozpoznawania kolorów, kształtów i liczenia do do 3. W zestawie znajdziesz zadania do rysowania, rozwiązywania i wyszukiwania.

Pobierz: Wiosna karty pracy dla malucha

Wiosenne gry dla dzieci

Na koniec mam dla Was wiosenne gry dla dzieci. Przygotowałam dla Was warzywniak, kolorowy płotek, kropki biedronki czy zwierzęta na łące.

Wiosenne gry dla dzieci możesz pobrać tutaj.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Wiosenne karty pracy do druku - 92 wiosenne zadania
Wiosenne karty pracy do druku – 92 wiosenne zadania

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Szybki przepis na domowe kajzerki
Wiosenne karty pracy do druku – 92 wiosenne zadania