Najlepsza książka o dinozaurach dla dzieci – Dinozaury od A do Z

Dinozaury od A do Z to najlepsza książka dla każdego fana dinozaurów. Znajdziecie w niej ponad 300 dinozaurów.

Dinozaury od A do Z, czyli najlepsza książka o dinozaurach

Mając w domu dwójkę chłopców mam za sobą okresy większej lub mniejszej fascynacji dinozaurami. Dinozaury fascynują nie tylko ich. Przyznam się, że sama wciągam się w ten świat zwierząt, które możemy poznać tylko z książek. Odkrywam ich tajemnice i poznaję je coraz lepiej. Mamy w domu różne książki o dinozaurach, ale zdecydowanie brakowało nam takiej pozycji jak ta, bo w niej znajduje się wszystko co warto wiedzieć o dinozaurach. Jest to taka mini encyklopedia o dinozaurach stworzona z myślą o dzieciach. W jej środku zamiast suchych informacji znajdziecie piękne ilustracje i najciekawsze informacje.

Encyklopedia o dinozaurach dla dzieci

Dinozaury od A do Z to prawdziwa gratka dla małego i dużego fana dinozaurów. Znajdziecie w niej ponad 300 gatunków dinozaurów uporządkowanych w kolejności alfabetycznej. Oczywiście nie zabrakło tu najpopularniejszych dinozaurów: tyranozaura, brachiozaura czy welociraptora. Część dinozaurów jest opisana tylko krótkim opisem, ale dla większości znajdziecie ilustracje i szczegółowe informacje. Informacje z tej książki pochodzą od najlepszych specjalistów z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Część dinozaurów została opisana na podstawie tylko kilku zachowanych kości.

W tej książce dinozaury poznacie od różnej strony. Oczywiście nie brakuje informacji czy były mięsożerne czy roślinożerne, ale oprócz informacji o ich diecie możecie sprawdzić, gdzie i kiedy żyły oraz jak wyglądały. Świetne są ilustracje, które obrazują jaką wielkość miał dany dinozaur w porównaniu do człowieka. Jest to pomocne zwłaszcza dla najmłodszych dzieci.

Na moim Filipie te zestawienia zrobiły bardzo dużo wrażenie, a jeszcze bardziej zainteresowało go wyszukiwanie dinozaurów, które żyły w naszym regionie. My znaleźliśmy w książce wiele nowych informacji. Okazuje się, że Jaszczur z Muttabura, który zamieszkiwał Australię potrafił trąbić, a Argentynozaur był najprawdopodobniej największym dinozaurem.

Więcej o książce:

Dinozaury od A do Z
Wydawnictwo Kropka
Liczba stron: 180

Książkę Dinozaury od A do Z możesz kupić tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Konstrukcyjne rurki, czyli kreatywna zabawa dla dzieci!
Najlepsza książka o dinozaurach dla dzieci – Dinozaury od A do Z