Nauka kolorów dla dzieci – karty pracy do druku

Czy nauka kolorów dla dzieci możesz być fajną zabawą? Oczywiście! Mam dla Was kolorowe karty pracy do nauki kolorów dla dzieci. 5 kart do druku, które są fajną pomocą w nauce kolorów nie tylko dla przedszkolaka! Poznaj moje kreatywne pomysły jak nauczyć dziecko kolorów!

Nauka kolorów dla dzieci

Zastanawiałam się jakie przygotować dla Was kolejne karty pracy. Zima w tym roku bardzo mało zimowa. Za oknami szaro buro i ponuro. Pogoda bardziej przypomina szarą jesień niż zimę. Moje dzieci wyczekują dnia, w którym w końcu spadnie śnieg. A ja postanowiłam dodać tym szarym dniom nieco więcej koloru i przygotowałam dla Was nowe kolorowe karty pracy. Mój starszy syn nauczył się rozróżniać kolory bardzo szybko. I jak to zwykle w jego przypadku bywa nie miało to nic wspólnego z nauką, bo nauczył się je rozpoznawać dzięki wspólnej zabawie. Z ciekawostek powiem Wam, że nie mówił wtedy jeszcze zbyt wiele i kolory nazywał po angielsku. Usłyszał, gdzieś kiedyś piosenkę, w której wymienione były kolory po angielsku i tak je zapamiętał.

Dziękuję, że czytasz mojego bloga. Od lat dzielę się pomysłami na kreatywną zabawę z dziećmi. Przydają się one zwłaszcza teraz, kiedy więcej czasu spędzamy w domu. Mam dla Ciebie ponad 200 kart do kreatywnej zabawy. To świetny pomysł na dobrą naukę poprzez zabawę. Znajdziesz je w moim sklepie. Teraz z kodem: KREATYWNAZABAWA kupisz je o 10% taniej ❤

Karty pracy do nauki kolorów

Karty pracy, które mam dla Was tym razem świetnie sprawdzą się do zabawy z kolorami. Nie są one sztywnymi kartami pracy, które dziecko musi idealnie wypełnić. Mają one być ciekawym pomysłem na kreatywną zabawę, a przy jej okazji dzieci mogą poznać kolory. Wykorzystać możecie je do zabawy nie tylko z najmłodszymi. Przetestowałam je na moim 5-latku. Sam wycinał, przyklejał i sprawiło mu to sporo radości, że potrafi sam wykonać te zadania.

Jak nauczyć dziecko kolorów?

Dzieci najlepiej przyswajają nowe rzeczy w formie zabawy, dlatego naukę kolorów najlepiej połączyć z zabawą. A bawić z kolorami można się na wiele sposobów. Masz kolorowe plastikowe miseczki w różnych kolorach i mnóstwo małych kolorowych zabawek np. klocki, autka czy inne drobiazgi? Baw się z dzieckiem w segregowanie ich do odpowiednich miseczek. Jeśli bawisz się z dzieckiem klockami nazywaj poszczególne kolory klocków. Poproś malucha, aby podał Ci żółty klocek.

Zerknij również na moje kreatywne pomysły, które są fajnym pomysłem na zabawę z kolorami. Zerknij na karty do zabawy z Duplo, które pomogą dopasowywać klocki w danych kolorach do planszy. Dla chłopców świetnym pomysłem na zabawę jest kolorowy parking, w którym autko w danym kolorze parkujemy na miejscu oznaczonym tym kolorem. Możesz go pobrać tutaj. Fajną zabawą jest również kolorowanka z gąsienicą, w której dziecko koloruje ją według podanego schematu.

Wyklejanki do nauki kolorów do druku
Układanka do nauki kolorów do druku
Układanka do nauki kolorów do druku
Kolorowanka do nauki kolorów do druku

Nauka kolorów – wyklejanki

Wyklejanki to świetna forma nauki kolorów. W kolorowych wyklejankach dziecko musi zakleić dziurki odpowiednimi kolorami plasteliny. To nie tylko fajna nauka kolorów, ale również ćwiczenie motoryki małej.

Nauka kolorów dla dzieci - Wyklejanki

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobieram do użytku prywatnego

Nauka kolorów – cukierki

Cukierki to fajna forma zabawy dla młodszych i starszych dzieci. Starszaki mogą samodzielnie powycinać i poprzyklejać kolorowe kwadraty do odpowiednich cukierków. Tym młodszym przygotowujemy powycinane kwadraty, które maluchy dopasowują.

Nauka kolorów - cukierki

Pobieram do użytku prywatnego

Nauka kolorów – układanka

Kolorowa układanka składa się z dwóch szablonów. Z pierwszego wycinamy kolorowe duże kwadraty, a z drugiego małe kwadratowe obrazki. Zadaniem dziecka jest dopasowanie kolorowych kształtów do odpowiednich kolorów. Kolorowe kwadraty możesz również wykorzystać na inne sposoby. Możesz razem z dzieckiem układać na nich inne przedmioty np. klocki Lego Duplo czy małe autka.

Nauka kolorów - układanka

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Nauka kolorów – kolorowanka

W kartach pracy związanych kolorami nie mogło zabraknąć kolorowanki. Moja jest trochę nietypowa, bo to jak ma być pokolorowana wskazują obramowania serc. Kolorowankę z kolorowymi sercami można pokolorować za pomocą kredek lub farb. Serca można również wykleić plasteliną lub bibułą.

Nauka kolorów - kolorowanka

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz wiosenne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wiosenne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Ucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wiosenne wyklejanki, wiosenne zadania do rozwiązywania, wiosna dla malucha, wiosenna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich kreatywnych grafik?

– Szablon możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablon dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w formacie .jpg

– Szablon udostępniam do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę. Wyrażam zgodę na wykorzystanie ich w zajęciach przedszkolnych.

Karty do nauki kolorów do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Inhalator dla dziecka – Jaki inhalator dla dziecka wybrać?
Nauka kolorów dla dzieci – karty pracy do druku