Zabawa z lego Duplo – nauka kolorów – plansze do druku

Zabawa z lego Duplo to nie tylko układanie klocków. Duplo można bawić się na różne sposoby. Dziś pokaże Wam jeden z naszych pomysłów na naukę kolorów razem z klockami lego!

Czekałam na ten maj z całą zimę, a ten zaskoczył mnie deszczową pogodą. Mój starszy syn zupełnie nie nudzi się w czasie deszczu. Wystarczą mu kalosze, przeciwdeszczowa kurtka i dobra zabawa gwarantowana. Młodszy syn tym deszczem jest niespecjalnie zachwycony, bo spacery pod folią nawet w najwygodniejszym wózku nie są jego ulubioną formą spędzania czasu. A ja – ja już marzę o wylegiwaniu się w ogrodzie w bardziej słonecznych okolicznościach przyrody.Zabawa z lego Duplo

Liczyłam na to, że w maju będziemy się bawić na świeżym powietrzu, a tymczasem nasza zabawa utknęła w domowych realiach. I wymyśliliśmy nowy sposób na zabawę z Lego Duplo, które jest jednym z tych zabawek, którymi chłopcy bawią się wspólnie. Duplo to jedna z tych zabawek, które zaskakują kreatywnością. Bawić się można nim na różne sposoby. Chyba, dlatego jest u nas w użyciu od ładnych paru lat. A dziś mam dla Was pomysł na naukę kolorów z Duplo!

Zabawa z lego Duplo - nauka kolorów - plansze do druku

Zabawa z lego Duplo - nauka kolorów - plansze do druku

Nauka kolorów z lego Duplo

Tym razem w ramach cyklu kreatywnie z dzieckiem przygotowałam dla Was plansze do zabawy lego Duplo lub innymi kolorowymi klockami. Dzięki nim Wasze dzieci mogą nauczyć się kolorów. Jak? Na planszach znajdziecie kolorowe kształty, na których dzieci mogą układać klocki w odpowiednich kolorach. Gotowi do zabawy?

Zabawa z lego Duplo - nauka kolorów - plansze do druku

Zabawa z lego Duplo - nauka kolorów - plansze do druku

Zabawa z lego Duplo - nauka kolorów - plansze do druku

Ile to kosztuje?

Zupełnie nic. Nie znajdziesz tu żadnych ukrytych płatności i gwiazdek. Daję Ci coś co wymyśliłam zupełnie za darmo. Jeśli korzystasz z moich pomysłów, podobają Ci się to możesz też mi dać coś co Ciebie nic nie kosztuje. Możesz odwdzięczyć mi się wirtualnie. Jak?

1. Pokaż znajomym

Powiedz o moim blogu swoim znajomym, udostępnij informację o moim planerze, o kreatywnych i rodzinnych pracach dla dzieci. Pokaż, że są to fajne rzeczy i warto mnie czasem odwiedzić, bo zaskakuję kolejnymi pomysłami. Jeśli udostępnisz informację na Facebooku Twoi znajomi dowiedzą się o moim blogu, a ja może dzięki temu zyskam nowych czytelników. Moje pomysły trafią do wielu mam, które również będą mogły z nich skorzystać!
[ssba-buttons]

2. Pochwal się

Jeśli skorzystasz z mojego kalendarza i kreatywnych pomysłów. Powiesisz go na ścianie, zrobisz kreatywne prace razem ze swoim dzieckiem. Zainspirują Cię one do swoich własnych pomysłów. Zrób im zdjęcia i pokaż jeoznacz mnie na postach (@lecibocian.pl), ohasztaguj swoje wpisy #lecibocianpl lub #kreatywniezbocianem. Pochwal się nimi na stories, a ja z wielką przyjemnością pokaże je u siebie! Pokaż znajomym jakie mam fajne pomysły. Pokaż moje mój kalendarz w swoim domu, pokaż jak Twoje dzieci wyklejają moje wyklejanki i robią kreatywne pomysły.

3. Zostań ze mną

Dla Ciebie to tak nie wiele, a mi pomoże zdobyć nowych czytelników i tworzyć dla Was jeszcze więcej fajnych rzeczy! Jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz to dołącz do mnie na Facebooku i Instagramie. I nie zapomnij odwiedzać mnie regularnie!

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami! Jeśli udostępniasz zdjęcia z moimi grafikami to oznacz mnie #lecibocianpl, wtedy zobaczę co fajnego wymyśliłaś! 🙂

Zabawa z lego Duplo – nauka kolorów do druku

Nauka kolorów z lego Duplo – plansza nr 1

Zabawa z lego Duplo - nauka kolorów

Pobierz szablon

Pobieram do użytku prywatnego

Nauka kolorów z lego Duplo – plansza nr 2

Zabawa z lego Duplo - nauka kolorów

Pobierz szablon

Pobieram do użytku prywatnego

Nauka kolorów z lego Duplo – plansza nr 3

Zabawa z lego Duplo - nauka kolorów

Pobierz szablon

Pobieram do użytku prywatnego

Jak można korzystać z szablonów?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Zabawa z lego Duplo - nauka kolorów - plansze do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Previous
Baby Design Lupo COMFORT Limited – wygodny wózek na każdą drogę
Zabawa z lego Duplo – nauka kolorów – plansze do druku